Ako na bootovanie cez USB kluc... Ved citajte

Sekcia: Ostatné 18.05.2006 | 11:28
Avatar dingo Mandriva 2006  Používateľ
nemam sajn, kam to dat, tak to hodim sem... Ide o to, ze spusta ludi pouziva Linux a nejaky Win... (pardon) A mne ide o to, aby som si vytvoril nejaky samospustaci program, co urobi aby mi linux nabootoval AJ CEZ USB KLUC! Lebo ked reinstalujem WIn. automaticky mi to vymaze LILO a musim komplet nainstalovat cely Linux, to nehovorim o konfiguracii a ovladacoch... Ked ten Win nainstalujem, Chcem nabehnut linux cez USB kluc a potom znova dat instalovat LILO. Pochopil ma niekto? :((( PS:medium, ale v podstate zaciatocnik... Please Step-BY-Step
    • Re: Ako na bootovanie cez USB kluc... Ved citajte 16.05.2006 | 16:48
      meno   Návštevník
      na to nepotrebujes ani to usb... staci si po instalacii win dat rescue disc alebo instalacku alebo ten knoppix a prdnut lilo spat do mbr... steb-by-step sade po nete
      • Re: Re: Ako na bootovanie cez USB kluc... Ved cita 18.05.2006 | 11:02
        Avatar dingo Mandriva 2006  Používateľ
        mohol by si byt trocha konkretnejsi??? Mam PCR knoppix... potrom co?
        • Re: Re: Re: Ako na bootovanie cez USB kluc... Ved 18.05.2006 | 11:28
          meno   Návštevník
          tak postup je asi takyto za predpokladu ze mas ide disk, inac si to aj sam budes vediet pozmenit predpokladam... nabootujes knoppix live cd, mountnes nekam disk /dev/hda2, ak je linux na 2. particii disku prveho, inak samozrejme pozmenis, neviem ci knoppix neone aj sam tie disky niekam... potom urobis ze mount -t proc none /mnt/disk_s_linuxom ak si ten particiu mountol na /mnt/disk_s_linuxom a potom urobis take ze chroot /mnt/disk_s_linuxom ; no a potom uz neviem :) ale nie, kedze mas lilo tak musis spustit lilo neco, tusim nejake but lilo-config alebo lilo /dev/hda alebo neco, to uz presne neviem, bo ja pouzivam grub... ale man lilo by malo pomoct, a tym sa ti zaprdne lilo do mbr hda disku... ... ... ak som na nic netotok