3D Akceleracia

Sekcia: Hardware a Drivery 19.05.2006 | 20:45
ISIIS   Návštevník
Ľudia.. mám takú lammerskú otázku. Nikde na internete som nemohol nájsť presnú definíciu, že čo to wlastne je Akcelerácia 3D a X-Server. Mohol by mi to tu niekto vysvetliť?. ... dík... A ešte niečo. Hry mi na Linuxe (Mandriva 2006) nejako sekajú. Myslím si že je to tým že mi Akcelerácia 3D nefunguje. V informáciach OpenGL mi píše že: Akcelerácia 3D - neznámy. Ako tu akceleráciu nastavím? ako ju zapnem? dííííks..
    • Re: 3D Akceleracia 17.05.2006 | 00:49
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      3d akceleracia je ked graficka karta vykonava operacie/vypocty a CPU ma teda volno :)) X server aka hra to je? od akeho vyrobcu je ta karta? mas nainstalovany ovladac?
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: 3D Akceleracia 17.05.2006 | 19:48
        ISIIS   Návštevník
        takze hra.. napriklad Quake 4 Demo.. aj na to najmensom rozliseni to seka... a na Windowse to slo f pohodke´... inaq... preco´mi ta 3D akceleracia wlastne nefunguje? jak ju zapnem.. diks
        • Re: Re: Re: 3D Akceleracia 17.05.2006 | 19:53
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          pravdepodobne sa jedna o ATI alebo nVidia kartu, ze? musis instalovat ovladac od vyrobcu tej karty
          Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: 3D Akceleracia 17.05.2006 | 22:17
          hafik   Návštevník
          Napis o aku kartu ide (nVidia, ati...). To mas jak vo win. Tam treba tiez nainstalovat ovladac grafickej karty.
    • Re: 3D Akceleracia 17.05.2006 | 22:52
      sann   Návštevník
      ked inštalneš ovládač tak ti to pojde v pohode napis aka to je karta.
      • Re: Re: 3D Akceleracia 19.05.2006 | 18:19
        ISIIS   Návštevník
        ja newim.. ale mne sa zda ze som to uz pisal... stiahol som najnowise owladace na nu ( NVIDIA GEFORCE FX5200) ... (ukazalo tam werziu ovladacou najnovsiu ... ale Akcelerácia 3D - neznámy) .. .p.s. : tie ovladace som nainstalowal dobre
        • Re: Re: Re: 3D Akceleracia 19.05.2006 | 18:41
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          je nastaveny v konfiguracnom subere /etc/X11/xorg.conf driver "nvidia" alebo "nv"?
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: 3D Akceleracia 19.05.2006 | 19:48
            ISIIS   Návštevník
            jop.. tu na LinuxOS.sk som cosi nasiel.. a som to podla toho nastawil.. a nič.. :-/
            • Re: Re: Re: Re: Re: 3D Akceleracia 19.05.2006 | 20:33
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              nvidia ci nv?
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: 3D Akceleracia 19.05.2006 | 20:35
                ISIIS   Návštevník
                nvidia
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 3D Akceleracia 19.05.2006 | 20:45
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  su vo /var/log/Xorg.0.log nejake chyby co sa tykaju grafiky? ake moduly nahrava X server? skusal si napriklad aj quake pri vyssich rozliseniach? alebo glxgears? je mozne, ze je to bug v driveri.
                  Debian. apt-get into it…