pokracovanie po zlyhami emerge

Sekcia: Konfigurácia 23.05.2006 | 02:14
Avatar nardew debian  Používateľ
zdravim. stavava sa mi, ze pri emergovani(hlavne vacsich veci) sa po dlhsej dobe skonci kompilacia so segmentation fault, aj ked emergujem stable nemaskovanu verziu... zaujimave je, ze niekedy sa to stane aj 2-3x za sebou, ale na 4. pokus to skompiluje ok(kdelibs a qt mi skompilovalo asi az na treti den)... ked byva ta kompilacia fakt dlha, tak to riesievam tak, ze balik dokompilujem rucne, ale xcel by som sa spytat, ci sa da nejak emerge vnutit, aby pokracoval v kompilacii tam kde skoncil a aby nerobil vsetko odznova od configure skriptu. skusal som --resume, ale to sa javilo bez ucinku.. vdaka
    • Re: pokracovanie po zlyhami emerge 17.05.2006 | 19:31
      WlaSaTy   Návštevník
      ano, emerge sa da vnutit aby pokracovalo v poslednej operacii. ale v tomto pripade treba najst pricinu nestability systemu a odstranit ju. pretaktovanie cpu/memory nekonzistentny suborovy system vadna ram ...
      • Re: Re: pokracovanie po zlyhami emerge 18.05.2006 | 03:09
        Avatar nardew debian  Používateľ
        taktovanie ziadne, fsck chyby nenasiel, ram som neotestoval zatial vazne tomu moze vadit fragmentacia? prip. ako to defrag ak to vobec existuje d
        • Re: Re: Re: pokracovanie po zlyhami emerge 18.05.2006 | 15:30
          WlaSaTy   Návštevník
          fragmentacia je vymysel microsoftu. este som ju nevidel prevadzkovat na inych operacnych systemoch i ked spravca proxy by mi dokazal oponovat ;-) inac a co chladenie, je OK?
          • Re: Re: Re: Re: pokracovanie po zlyhami emerge 23.05.2006 | 02:14
            Avatar nardew debian  Používateľ
            na tu fragmentaciu som sa pytal koli - nekonzistentny suborovy system teda aspon som si ju pod tymto predstavoval... a chladenie je ok
    • Re: pokracovanie po zlyhami emerge 18.05.2006 | 09:48
      cartman   Návštevník
      Ja tu nestabilitu tipujem na RAMku. Mne robilo to iste, tak som spustil memtest a ejha, RAMka v riti...
    • Re: pokracovanie po zlyhami emerge 18.05.2006 | 09:53
      jancici   Návštevník
      aky mas PC? ake mas hodnoty v CFLAGS?
      • Re: Re: pokracovanie po zlyhami emerge 18.05.2006 | 13:08
        Avatar nardew debian  Používateľ
        athlon xp CFLAGS="-march=athlon-xp -pipe -O2 -fomit-frame-pointer" skusim ten memtest ako radia
        • Re: Re: Re: pokracovanie po zlyhami emerge 19.05.2006 | 10:38
          jancici   Návštevník
          hm... to vyzera okay, mozes si skontrolovat tuto : http://gentoo-wiki.com/Safe_Cflags ked spravis ten memtest, tak sa ozvi, ak bude stale problem mozes skusit hladat/napisat na forums.gentoo.cz alebo forums.gentoo.org
    • Re: pokracovanie po zlyhami emerge 19.05.2006 | 23:16
      Avatar nardew debian  Používateľ
      no memtest prebehol bez chyb, takze uz fakt neviem
      • Re: Re: pokracovanie po zlyhami emerge 20.05.2006 | 01:03
        jancici   Návštevník
        ked tito da segmentation fault, co konkretne padlo? daj sem vypis aspon poslednych 20-30 riadkov
        • Re: Re: Re: pokracovanie po zlyhami emerge 23.05.2006 | 01:17
          Avatar nardew debian  Používateľ
          no uz to skompilovalo ok ale xybu hadzievava v pop_bindings
    • Re: pokracovanie po zlyhami emerge 23.05.2006 | 01:16
      Avatar nardew debian  Používateľ
      a ako sa da teda nanutit pokracovanie v kompilacii?