os in os ? dá sa to

Sekcia: Ostatné 18.05.2006 | 22:13
abus   Návštevník
nazdar zdravím počul som niečo o tom že sa dá spustiť v operačnom systéme napríklad v Linuxe sa da spustit win, alebo na opak. niečo take ako vyrtuálni PC je na to nejaký program pre Linux? mate s tím niekto skúsenosťi? aký to je program? je free? od kial sa da stiahnuť? najlepšie priamy link. dikkkkkkkkkk
    • Re: os in os ? dá sa to 17.05.2006 | 22:31
      -   Návštevník
      vmware (je i pro windows,je trial a myslim mesic mas na vyzkouseni) , win4lin ja osobne si myslim, ze je to blbost, lepsi je mit OS primo na disku a ne jej spoustet z druheho OS
    • Re: os in os ? dá sa to 17.05.2006 | 22:32
      azurIt   Návštevník
      velmi dobry je VMware, mam s nim dobre skusenosti avsak je komercny. ak chces nieco free tak sa pozri napriklad na Xen
    • Re: os in os ? dá sa to 17.05.2006 | 22:55
      Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
      existuje niekolko moznosti, mozes pouzit bochs (velmi pomaly, ale umoznuje pustat x86 programy aj na inych platformach, trebars stare Macy), vmware (virtualny pocitac, avsak neemuluje instrukcie, ale vykonavaju sa hardwarom, takze sa da pouzit len na platforme x86), xen (umoznuje vo virtualnom pocitaci spustit kompatibilne kernely, vyzaduje patchovanie hostitelskeho aj hostovaneho operacneho systemu, pokial viem, bezi v nom zatial len linux a par dalsich opensource systemov), potom je moznost vyskusat takzvane vservre, co su masivne zapatchovane kernelu vyuzivajuce technologiu chroot klietky.
      • Re: Re: os in os ? dá sa to 17.05.2006 | 23:05
        WlaSaTy   Návštevník
        popripade qemu.
        • Re: Re: Re: os in os ? dá sa to 17.05.2006 | 23:36
          t   Návštevník
          ja pouzivam qemu aj pod windowsami a je to super free vec
          • Re: Re: Re: Re: os in os ? dá sa to 18.05.2006 | 00:13
            skywaker   Návštevník
            Ja pouzivam Qemu v Linuxe aj vo Win ovsem je dost pomaly ale zase stabilny ... Vo Win mam Vmware Player a je o dost rychlejsi nez Qemu ... Pouzivam to hlavne na skusanie ReactOS a OS Haiku a taktiez na ine mensie veci ovsem uz som mal v tom nainstalovane aj FreeBSD 6.0 takze da sa pod tym uzasne veci robit.
            • Re: Re: Re: Re: Re: os in os ? dá sa to 18.05.2006 | 21:58
              WlaSaTy   Návštevník
              qemu nie je pomaly, ale nepodporuje akceleraciu na grafike. predsa len to nie je emulator pocitaca (aj ked moze byt) ale vitrualny pocitac rovnako ako napriklad vmware.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: os in os ? dá sa to 18.05.2006 | 22:03
                skywaker   Návštevník
                Nie som si celkom isty ci to je len akceleraciou ??? co som niekde cital tak Qemu pouziva iny sposob emulacie nez VmWare ktore je preto rychlejsie.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: os in os ? dá sa to 18.05.2006 | 22:08
                  Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
                  nebolo to nahodou porovnanie vmware a bochs, ktore sa zasadne odlisuju tym, ze vmware pusta instrukcie emulovaneho pocitaca priamo k hardwaru hostitelskeho systemu a bochs si vsetko emuluje softwarovo?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: os in os ? dá sa to 18.05.2006 | 22:13
                  WlaSaTy   Návštevník
                  vmware pouziva priamy pristup na hardware (aj na grafiku) ale qemu len ciastocne. pre linuxy existuje aj akceleracny modul do kernelu s ktorym sa to dokaze urychlit, ale zatial iba pre platformu PC. pochopitelne. pri beznom pocitaci je vykon qemu unosny. kto skusil bochs, pochopi o com hovorim (z p4 1G6Hz to urobilo 386ku).