WinXP aLinux na jednom HDD.

Sekcia: Ostatné 11.03.2005 | 21:48
pepson   Návštevník
Som uplny novacik ohladne Linuxu.HDD mam rozdeleny na viac particii.Standardne na C: mam WinXP.Jednu part. som spravil na Fat32 kvoli Linuxu.Chcel by som ho vyskusat na 64 bit.Ako to bude s bootovanim?Pri starte by som si chcel vybrat na ktorom OS budem robit bez nastavovania boot-u v Biose.Je na to nejaky soft?Mozno sa pytam trapne,ale o Linuxe viem minimum.Staci mi nejaky link na tuto temu.Zatial len citam co sa da. Diky.
    • Re: WinXP aLinux na jednom HDD. 07.03.2005 | 21:13
      Lego   Návštevník
      Nazdar, no nemusis sa bat samozrejme da sa to. Pri instalacii Linuxu sa ti nainstaluje aj boot loader kde si budes moct vybrat ktory system si budes zelat nabootovat. Aku distribuciu pouzivas resp budes pouzivat len tak pre zaujimavost? Naj bude asi Mandrake, SuSE alebo podobn prijatelne distro, ktore sa vo vela veciach postara o veci za teba.. Ale ja ti odporucam Ubuntu Linux, ktory momentalne pouzivam a nemozem si ho vynachvalit. Naozaj skvela distribucia vychadzajuca z Debian-u. No ale nato ake distro tebe bude sediet najviac nato prides sam. Mne to tiez chvilku trvalo ale stoji to zato skumat svet Linuxu resp Unixu. Drzim palce a vydrz aj ked to bude mnohokrat tazke! PS: aby som este raz zodpovedal otazku, nemas sa coho bat Linux sa ti postara o to aby si si mohol nabootovat aj WinXP resp podobny Micro$oft system.
      • Re: Re: WinXP aLinux na jednom HDD. 08.03.2005 | 18:09
        pepson   Návštevník
        Cau.Chcel som pouzit SuSE,pretoze bol niekde tu dobre hodnoteny(hovorim o 64 bit verzii).Ak je vsak ta Tvoja distribucia odskusana,necham si poradit,pretoze fakt nemam o tom ani paru.Ten vyraz Ubuntu som ani nepocul.Vobec sa v tom neorientujem.Potrebujem na zaciatok nieco jednoduche,kym sa v tom trochu rozhladim.Zatial som robil len vo Win 98,2000,XP,aj to len ako uzivatel,ziadne extra vytrty.Dik.
        • Re: Re: Re: WinXP aLinux na jednom HDD. 08.03.2005 | 19:56
          Lego   Návštevník
          Caf, no urcite skus SuSE alebo Mandrake. To ti fakt odporucam na zaciatky a pomaly sa sam dopracujes mozno k inym distram a potom mozno ostanes na SuSE stale.. Ubuntu je sice vlastne jednoduchy ale predsa len sa oplati mat za sebou uz nejake skusenosti. Ja osobne som zacal na Mandrake-u a naozaj som si ho pochvaloval. Samozrejme je dobre vyskusat kopu LIVE-CD, tie su naozaj skvele... Myslim ze cestu mas jasnu a vsetko ti lezi krasne pri nohach.. Pevne nervy a skoc do toho!
          • Re: Re: Re: Re: WinXP aLinux na jednom HDD. 08.03.2005 | 20:57
            pepson   Návštevník
            Cau Lego.Este zohnat ten SuSE 9.2.Mam nejake ftp linky,ale je to desne velke.Je to ISO obraz DVD.Stahovanie mi ide okolo 60 kB/s,takze by mi to trvalo.Asi si to dam poslat od niekoho.Poobzeram sa po nete.Aj tak diky za odpoved. Ciao.
            • Re: Re: Re: Re: Re: WinXP aLinux na jednom HDD. 09.03.2005 | 00:02
              csantibo   Návštevník
              Ak chces to suse 9.2 ozvi sa mi na tibor@netka.sk
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: WinXP aLinux na jednom HDD 09.03.2005 | 18:48
                Mick   Návštevník
                jasne, ak ho chces mat (SuSE) za prijatelnu cenu(t.j. cenu casopisu), nemas sancu stahovat a mozes chvilu pockat, tak bude tusim na buducom DVD v casopise Linux+ ... Ale to Ubuntu mozno nie je zly napad, staci ti obraz jedneho CD - skus stahovat z ftp serveru niekde blizko, napr. z univerzity v Brne...
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WinXP aLinux na jednom 10.03.2005 | 20:19
                  pepson   Návštevník
                  Diky chlapi za ochotu,ale akurat som to zohnal od kamosovho kamosa :-)).Takze hura na to!
    • Re: WinXP aLinux na jednom HDD. 11.03.2005 | 21:48
      da   Návštevník
      Skus Slax - bootuje z CD