Switch user v menu

Sekcia: Konfigurácia 23.05.2006 | 14:00
Martin   Návštevník
Zdravim. Nevie niekto poradit, preco nemam v menu moznost prepnutia uzivatelov? Ani pri odhlasovani neponukne Prepnutie na druheho uzivatela, ponuka iba Ukoncit aktualne sedenie. Pouzivam KDE a predtym ako som Mandriva 2006 preinstaloval som tuto moznost mal. Akurat pouzivam iny kernel. Moze to byt v tom?
    • Re: Switch user v menu 22.05.2006 | 13:21
      Tomáš Hanzel   Návštevník
      Mne sa toto stalo, ak som nemal nastavený default init 5. Po nabootovaní Linuxu sa prepínaš do konzoly alebo priamo do GUI? Ak do GUI skús povoliť default init 5 namiesto init 3. ide o súbor /etc/initab. Druhá možnosť je skontrolovať možnosť vypínania počítač userom. To je nastaviťeľné i v GUI. Ja viem vravím tu o vypínaní, ale môže to byť problém. Mne sa to takto podarilo. Teda ide o priradenie spustienia príkazu shutdown Userovi
      • Re: Re: Switch user v menu 23.05.2006 | 00:16
        Martin   Návštevník
        V subore /etc/inittab som mal povolene default init 5, takze nic. Taktiez moznost vypinania maju aj useri. Nevmate este nejaky napad? Problem je v tom ze predtym mi to islo, takze som tam musel nieco zmenit jedine pri re-instalacii.
    • Re: Switch user v menu 23.05.2006 | 13:33
      Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
      Ak som spravne pochopil tak mas taky isty problem ako ja. V k menu stlacim tlacitko odhlasit a tam je iba jedna volba a to "ukoncit aktualne sedenie" a ja chcem aby tam bola aj volba "vypnut" a "restartovat".
      • Re: Re: Switch user v menu 23.05.2006 | 14:00
        Martin   Návštevník
        Ano. A este volba Prepnut pouzivatela, aby sa druhy uzivatel mohol prihlasit bez toho aby sa prvy odhlasil.