prideleni prav USB

Sekcia: Ostatné 23.05.2006 | 18:11
tomy   Návštevník
Dobry den, potreboval bych pridelit prava usb zarizeni, ale nevim jak na to, totiz mam digi-fotak a pomoci digikam stahuju fotky, ale musim vzdy pridelit prava (delam to ted : chmod 666 /proc/bus/usb/001/* ) jenze kdyz odpojim fotak a pak ho znova pripojim, musim znova spustit chmod . Potreboval bych to udelat pro usera aby byly prideleny prava pro usb uz od spusteni pc. Prosim poradte , distribuce slackware.
    • Re: prideleni prav USB 22.05.2006 | 22:41
      Tomáš Hanzel   Návštevník
      Možno sa mýlim a nemám stým moc skúseností. ale myslím že digi fotáky sa tvária ako sda-čka. Ak hej, čítaj dalej. Ak nie tak neviem. >Takže ja by som do /etc/fstab skúsil pridať novú položku typu sdaX kde X je číslo akým ho linux označuje, a prípajanie povolil typu user, users. noauto, rw...... Neviem fakt by som nechcel špatne poradiť. Ale zdá sa to ako dobré riešenie. Skús a napíš ako si pochodil...
      • Re: Re: prideleni prav USB 22.05.2006 | 22:54
        tomy   Návštevník
        Jako SDA se pripojuji fotaky s mass storage (jako dalsi disk), ja mam canon a620 a ten mass storage nema, dokazu ho pripojit, ale jen jako root a potreboval bych i jako user, abych nemusel porad vypisovat root heslo a prikaz chmod atd., proste cele to zjednodusit , jednou pro vzdy :)
        • Re: Re: Re: prideleni prav USB 23.05.2006 | 13:50
          Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
          Pridaj chmod do "/etc/rc.d/rc.local". (rc.local je skript, ktory sa spusta ako posledny ked su vsetku sluzby uz zavedene.)
          • Re: Re: Re: Re: prideleni prav USB 23.05.2006 | 13:56
            WlaSaTy   Návštevník
            toto riesenie je kanon na vrabce, ale funguje. smola ze ma obcas problemy ked pripojis a odpojis usb mass storrage viackrat za sebou. normalne sa to riesi cez sysfs/hotplug tak aby sa automaticky vytvarali zariadenia s prislusnymi pravami a pripajali sa napriklad /dev/fotak - /mnt/fotak.
            • Re: Re: Re: Re: Re: prideleni prav USB 23.05.2006 | 18:11
              tomy   Návštevník
              to s tim rc.local nefunguje myslim, ze by to mohlo jit nejak takto : 1. vytvorit zarizeni camera 2. priradit ji prava 3.vytvorit skupinu camera 4.do ni pridat uzivatele jen potrebuju vedet jak to cele napsat , hledal jsem uz a man mknod a man mekedev mi nic nerikaji (u mknod nevim co znamena minor a major) tak vas pekne prosim, jestli by mi s temi prikazy nekdo nepomohl