raid1 - gentoo - instalacia

Sekcia: Konfigurácia 23.05.2006 | 16:59
a2m   Návštevník
chcem sa opytat kedy je vhodne pri instalacii gentoo (manualna instalacia) nainstalovat RAID1 -som v stave ked som skompiloval kernel a idem konfigurovat fstab,instalovat grub,konfigurovat siet pre bootovanie a pod... tym padom ma napadla otazka ci mam este pred celkovym ukoncenim instalacie nahodit RAID1 ==> a tym padom do fstab hodit namiesto sda1,2... md0,1,... ; alebo dokoncit instalaciu normalne a a z po jej uplnom ukonceni nainstalovat raid a potom prepisat vo fstab sda na md dakujem (pytam sa hlavne kvoli tomu aby som to uz konecne doinstaloval:))
    • Re: raid1 - gentoo - instalacia 23.05.2006 | 13:14
      WlaSaTy   Návštevník
      :kedy je vhodne pri instalacii gentoo (manualna instalacia) nainstalovat RAID1 ja som si nahadzoval raid mirror PRED zacatim instalacie. usetrilo mi to zopar krokov ktore budes musiet spravit, menovite migraciu na RAID. Ak mas zatial hotove iba jadro, tak radsej zacni odznova (a v pripade potreby si odzalohuj /usr/src/linux/.config ak si robil zmeny v konfiguracii jadra). usetri ta to tej migracie. migracia je trivialna. ale ak sa uklepnes, tak budes musiet ist odznovu co je pri preinstalacii hotoveho gentoo pomocou zdrojakov mierna otrava.
      • Re: Re: raid1 - gentoo - instalacia 23.05.2006 | 13:17
        a2m   Návštevník
        ved to ze kazde uklepnute ==> odznova... ja som to tiez spravil prvy krat tak ze som najprv urobil raid...fungoval...vsetko bolo ok ale po finalnom reboote raid zmizol...ostali len particie linux raid autodetect...
        • Re: Re: Re: raid1 - gentoo - instalacia 23.05.2006 | 13:54
          WlaSaTy   Návštevník
          a ako si ten RAID vytvaral? a ako si definoval ROOT a ine mount pointy? dal si boot manager zapisat na obidva disky z raidu? inac kazde uklepnutie v instalacii gentoo nepotrebuje reinstall. aplikacie sa daju odinstalovat a nainstalovat aj pocas prace zo systemom. ale ak ides preklapat disky, tak vtedy moze byt problem, vtedy si treba dat pozor :-)
          • Re: Re: Re: Re: raid1 - gentoo - instalacia 23.05.2006 | 14:21
            a2m   Návštevník
            robil som to podla http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Gentoo_Install_on_Software_RAID_mirror_and_LVM2_on_top_of_RAID -mount pointy som definoval takto: /dev/md0 /boot /dev/md1 swap /dev/md2 / /dev/md3 /home boot manager som skusil zapisat na md0 (grub-install md0) a v grub.conf som root definoval ako hd0,2 a neslo to po isntalacii som kontroloval raid pomocou watch -n1 'cat /proc/mdstat' a tvarilo sa ze raid neexistuje...
            • Re: Re: Re: Re: Re: raid1 - gentoo - instalacia 23.05.2006 | 15:47
              a2m   Návštevník
              fungoval ti instalator?
            • Re: Re: Re: Re: Re: raid1 - gentoo - instalacia 23.05.2006 | 16:59
              WlaSaTy   Návštevník
              a nezabudol si na persistent-superblock? v tom dokumente som to nenasiel.