Gentoo Live - Ako instalovat pred instalaciou :)

Sekcia: Hardware a Drivery 28.05.2006 | 15:43
qw   Návštevník
Sorry za asi blby nadpis ale vo vymedzenom rozsahu som to nevedel inak popisat. Takze problem: potrebujem nainstalovat a spustit niektore utility ktore sa uz nachadzaju na CD. Potrebujem to este pred zaciatkom instalacie aby som mal pristup k netu (blby Conexant AccessRunner USB). Potrebujem nainstalovat br2684ctl, linux-atm, atd. Ako na to? Mozem to skusit aj klasickym ./configure, make, make install, ale ked sa to nachadza priamo na CD a v ebuilidoch nechcem to takto "nesystemovo" riesit.
    • Re: Gentoo Live - Ako instalovat pred instalaciou 24.05.2006 | 17:17
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      napad: stiahnut vsetky potrebne baliky na instalacia vo pred a vypal si ich na CD. Pocas instalacky ich nakopiruj do /mnt/gentoo/usr/portage/distfiles, nainstaluj system a po instalacke dorob modem :). napad2: instaluj gentoo z linuxu kde ti ide net, aj to sa da (pozri dokumentaciu). napad3: spravit si vlastne liveCD s modulmi :).
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Gentoo Live - Ako instalovat pred instalac 28.05.2006 | 15:26
        Avatar q-parser Gentoo  Používateľ
        napad4: pouzit uz hotove livecd, kde sa da siet v poho nastavit...knoppix je dost vsestranne nadany :)
        • Re: Re: Re: Gentoo Live - Ako instalovat pred inst 28.05.2006 | 15:43
          qw   Návštevník
          Ono presne na to som sa pytal, potrebujem nastavit repository ktore sa nachadza na Live CD tak aby som z neho mohol instalovat a nasledne spustit niektore tools (atm, br2684ctl, atd). V jadre je podpora pre tieto modemy od 2.6.13 a na CD je 2.6.15 (podla lsmod to aj vyzera nadejne) problem ostava naloadovat zvysok. S gentoo som nikdy nepracoval (okrem toho livecd), som zvyknuty na Slack (to jest checkinstall a installpkg).