kodovanie v MPlayeri

Sekcia: Ostatné 15.03.2005 | 17:53
Avatar david Debian Lenny  Používateľ
ako si mam nastavit kodovanie titulkov v Mplayeri aby mi bral ceske titiulky? Klasicke iso 8859-2 nefunguje uplne bez chyb skuste mi poradit
dreamwalker
    • Re: kodovanie v MPlayeri 08.03.2005 | 21:45
      obi   Návštevník
      asi windowsacke cp-1250
    • Re: kodovanie v MPlayeri 09.03.2005 | 00:57
      m0d0r   Návštevník
      :):) http://www2.mplayerhq.hu/MPlayer/releases/fonts/font-arial-cp1250.tar.bz2 :):)
      • Re: Re: kodovanie v MPlayeri 2 14.03.2005 | 19:32
        david   Návštevník
        este ta poprosim o pomoc pise sa tam ze si mam tiltulky rozbalit a skopirovat so mplayer adresara, to som spravil v pohode, ale ked som spustil MPlayer tak som v ponuke kodovania titulkov nenasiel ze arial ...., skusal som aj windows 1250 ale aj tak nefunguje, kde by este bola chyba ???skus mi poradit, mam Mandrake 10.1 official powerpack
        • Re: Re: Re: kodovanie v MPlayeri 2 15.03.2005 | 12:03
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          v sheli: mplayer -vop scale=x:y -stop-xscreensaver -font /cesta/k/fontom/font.desc /cesta/k filmu -sub /cesta/k/titulkom x:y = rozlisenie -font = kde mas naistalovane fonty (cp alebo iso) -sub = cesta kde su ulozene titulky
          • Re: Re: Re: Re: kodovanie v MPlayeri 2 15.03.2005 | 15:36
            Avatar juice Arch Linux  Používateľ
            ja myslím, že -vop scale (použitie filtra scale) je tom príklade zbytočné, jednak pochybujem, že chceš meniť rozlíšenie filmu a jednak scale používa softvérový scaler, čiže je to pomalšie ako hw akcelerovaná zmena rozlíšenia filmu, scale filter treba teda používať uvážlivo
    • Re: kodovanie v MPlayeri 15.03.2005 | 17:53
      bob   Návštevník
      ja mam mandrake 10. s titulkami som to riesil jednoducho nastavenim windows kodavania cez gui. treba ale len nastavit kodavanie titulkov a nie pisma. mozes pouzit aj ttf fonty /napr. thamona z windows/. nastavenie to iste len si skor das nacitat svoj font /mozes cez gui/.