Debian - inštalácia a konfigurácia

Sekcia: Konfigurácia 29.05.2006 | 16:23
"unimportant"   Návštevník
Úspešne som nainštaloval OS Debian 3.1_r2 no po nastavení osobných údajov sa PC reštartoval a ja som ostal s čiernou obrazovkou a bielymi písmenkami: Login. Čo ďalej? Rád by som tam (aj keď to znie blbo) hodil nejaké okná atď. THX2ALL
    • Re: Debian - inštalácia a konfigurácia 27.05.2006 | 18:32
      x   Návštevník
      prihlas sa, a spusti prikaz startx
      • Re: Re: Debian - inštalácia a konfigurácia 27.05.2006 | 19:08
        "unimportant"   Návštevník
        Command not found
        • Re: Re: Re: Debian - inštalácia a konfigurácia 27.05.2006 | 19:29
          b   Návštevník
          nemas nainstalovane X, napr. KDE
        • Re: Re: Re: Debian - inĹĄtalĂĄcia a konfigurĂĄcia 27.05.2006 | 19:48
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          skus dat: apt-get install gnome-desktop
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: Debian - inĹĄtalĂĄcia a konfigurĂĄ 27.05.2006 | 22:13
            :-)   Návštevník
            k tomu este nainstaluj nejakeho grafickeho spravcu prihlasenia: aptitude install gdm a graficke prostredie sa ti bude spustat automaticky odporucam si nainstalovat aj synaptic aptitude install synaptic a potom budes mat aj grafickeho spravcu balikov
            • Debian - inštalácia a konfigurácia 27.05.2006 | 23:11
              "unimportant"   Návštevník
              Nainštaloval som si teda GNOME, ibaže pri spustení napíše hlášku o tom, že GNOME nie je nakonfigurovaný a žiada o prístup na server. Čo teraz?
              • Re: Debian - inštalácia a konfigurácia 27.05.2006 | 23:16
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                tak daj: dpkg-reconfigure gnome-desktop a pripadne aj dpkg-reconfigure xserver-xorg ak si uz nenastavoval xserver
                Debian. apt-get into it…
                • Re: Re: Debian - inštalácia a konfigurácia 28.05.2006 | 00:29
                  :-)   Návštevník
                  Debian 3.1 r2 obsahuje este xfree86 a nie xorg takze: dpkg-reconfigure xserver-xfree86
                  • Re: Re: Re: Debian - inĹĄtalĂĄcia a konfigurĂĄcia 28.05.2006 | 00:54
                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                    neviem, ja som instaloval xorg a uz si nepamatam ci som to bral z testing repozitaru. je to mozne.
                    Debian. apt-get into it…
            • Re: Re: Re: Re: Re: 27.05.2006 | 23:13
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              ale najskor snad apt-get install aptitude, nie? :) synaptic je imo horsi nez aptitude. btw, dokaze inkrementalny update repozitarov? unstable (alebo testing?) aptitude ano :)
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re:Re: Re: Re: Re: Re: Re: 27.05.2006 | 23:36
                :(   Návštevník
                Možno sa budete čudovať, ale spravil som všetko, čo ste mi poradili a stále to nejde...
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:Re: Re: Re: Re: Re: Re: 28.05.2006 | 00:32
                  :-)   Návštevník
                  skus este: aptitude install x-window-system
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: 28.05.2006 | 00:24
                :-)   Návštevník
                kedze sa v povodnej otazke pytal co ma robit ked vidi po nabootovani napisane login: tak som poradil ten synaptic kvoli tomu ze je graficky. kym sa trocha oboznami zo systemom. o par dni aj tak bude pouzivat iba aptitude lebo je jednoznacne lepsi. myslim ze aptitude by mal byt zahrnuty uz v zakladnej instalacii. ale ak tam nie je tak ho tam treba dat ako pises.
    • Re: Debian - inštalácia a konfigurácia 28.05.2006 | 16:12
      :-|   Návštevník
      Konečne to ide, no ja som fajnovka a nerád by som ostal pri rozlíšení 800x666... pardon 600. Pretože s Linuxm len začínam potreboval by som nejaký zdroj informácii o príkazoch do terminálu, atď. PS: v klasických nastaveniach rozlíšenia je iba 800x600 a 640x480.
      • Re: Re: Debian - inštalácia a konfigurácia 28.05.2006 | 16:18
        xxx   Návštevník
        ked len zacinas tak si si mohol nainstalovat nieco lahsie , napr ubuntu , tiez je to debian-based linux. Tam by si taketo problemy nemal, naklikal by si si co potrebujes. Po case by si presiel na cisty debian
        • Re: Re: Re: Debian - inĹĄtalĂĄcia a konfigurĂĄcia 28.05.2006 | 16:26
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          heh, to mu hovoris teraz, ked to ide? :))
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: Debian - inĹĄtalĂĄcia a konfigurĂĄ 28.05.2006 | 16:44
            xxx   Návštevník
            ale tak sa zda ze este nevyhral, ale ked sa posnazi tak rozbeha aj debian
      • Re: Re: Debian - inĹĄtalĂĄcia a konfigurĂĄcia 28.05.2006 | 16:40
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: Debian - inĹĄtalĂĄcia a konfigurĂĄcia 28.05.2006 | 17:26
          <<<>>>   Návštevník
          prepacte ze tak neskoro pisem inak mas doinstalovane drivery na graficku kartu? a nastvil si ju v debiane? vlasne povec aku mas za grafiku?
          • Re: 28.05.2006 | 17:37
            :-(   Návštevník
            Mám notebook(Acer Aspire 3003 LMi) a nejekú integrovanú grafickú SIS. :-(
            • Re: Re: 28.05.2006 | 18:35
              <<<>>>   Návštevník
              pomohlo by keby si sa pozrel do papierov od notebooku kde re to presne napisane ze aka potom by som mohol nekde najst driver alebo navod ako ju rozbehat
            • Re: Re: 28.05.2006 | 18:56
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              mozes vyskusat v /etc/X11/XF86Config (ak tam nie je, tak v xorg.conf) v sekcii Device zmenit driver na "sis". a mozno si musis pridat vyssie rozlisenia v sekcii Screen
              Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: Debian - inštalácia a konfigurácia 28.05.2006 | 23:01
        :-)   Návštevník
        http://www.debianhelp.co.uk/
        • Re: Re: Re: Debian - inštalácia a konfigurácia 29.05.2006 | 16:23
          Blackman - Debian/FreeBSD/Kubuntu   Návštevník
          Fakt by bolo asi pre teba lepsie(K)Ubuntu. Osobne mam na notebooku (Dell D610) Kubuntu a som nadmieru spokojny, funguje uplne vsetko, jedine co bolo treba riesit bol video bios hack (Intel 915 graf. chip). Plne debianoidne :)