Suse a wifi

Sekcia: Konfigurácia 05.06.2006 | 21:21
Vlado59   Návštevník
Serus. Mam takyto problem. Mam notebook HP 6110 s wifi Broadcom integrovanou. Ak dam lspci tak mi ju tam pekne najde cize Broadcom wirelless lan adapter aj seriu cize Airforce a tak. Ale ako ju nastavim resp. pridam do systemu aby mi to fungovalo? Ak dam iwconfig tak mi to vypise no wireless extensions. Skusal som doinstalovat asi vsetko cez YAST co malo len trichu spolocne s wifi. Ale stale mi to nejde. DAKUEM. este distro Suse 10.1
    • Re: Suse a wifi 01.06.2006 | 00:17
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      ndiswrapper?
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: Suse a wifi 01.06.2006 | 00:21
        vlado59   Návštevník
        Skusal som ale ani cez to mi to nejde, zatial.
    • Re: Suse a wifi 01.06.2006 | 12:18
      Avatar irabek Mandriva 2006  Používateľ
      Daj si Mandrivu 2006. Mam na Asus A6U, tiez broadcom a wifi ide cez NDISWRAPPER perfektne.
      • Nove poznatky 04.06.2006 | 14:15
        Vlado59   Návštevník
        suse:~/Desktop/ndiswrapper-1.17rc2 # make install make -C driver install make[1]: Entering directory `/root/Desktop/ndiswrapper-1.17rc2/driver' Can't find kernel build files in /lib/modules/2.6.16.13-4-smp/build; give the path to kernel build directory with KBUILD= argument to make make[1]: *** [prereq_check] Error 1 make[1]: Leaving directory `/root/Desktop/ndiswrapper-1.17rc2/driver' make: *** [install] Error 2 suse:~/Desktop/ndiswrapper-1.17rc2 # tak toto mi hlasi aj pri zadani prikazu "make". PS. Som zaciatocnik.
        • Re: Nove poznatky 04.06.2006 | 16:57
          WlaSaTy   Návštevník
          symbolicky link /lib/modules/2.6.16.13-4-smp/build ma ukazovat na umiestnenie zdrojovych kodov jadre. je nainstalovany balik kernel-source?
    • Asi nemas pridavne CD s binarnym drivermi 05.06.2006 | 12:13
      Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
      Pravdepodobne si neinstaloval binarne drivre z "Addon CD" kde je z legalnych dovodov binarny softver samostatne a nie je sucastou OSS verize SuSE. Skus pohladat vhodne rpmko v adresari suse/{architektura} http://ftp-1.gwdg.de/pub/opensuse/distribution/SL-10.1/non-oss-inst-source/
      Only man who sells empty boxes is the undertaker.
      • NDISWRAPPER 05.06.2006 | 12:27
        vlado59   Návštevník
        Problem bol v tom, ze sa mi nepodarilo asi spustit ndiswrapper aj napriek tomu ze som ho v YASTe pridal ale az po instalacii linuxu. Skusil som preinstalovat linux a hned na zaciatku som zaclenil NDISWRAPPER co je v Suse ver. 1.10 +- . A uz mi to bavi. Dalej som postupoval podla navodu na ndiswrapper.sourceforge.net. Este snad taku symbolicku otazku. Prikaz "lspci" mi najde ako PID:02:04.0 co je podla WIKI na domovskej stranke ndiswrapper-u nejaka 802.11a karta dodavana do ACERU notebooku. Ale ja mam BROADCOM a najblizsie skoro podobne cislo som nasiel 02:03.0 pre broadcom (HP). Stiahol som oba ovladace. S originalom BROADCOM sice mi najde siet ale nepripoji sa a s tym od ACERu aj najde aj napoji. Je to dobre? Nechat ten od ACERU? DAKUJEM.
        • Re: NDISWRAPPER 05.06.2006 | 21:21
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          ked funguje, nie je co riesit. asi maju rovnaky chipset
          Debian. apt-get into it…