rozposielanie UBUNTU zadarmo?

Sekcia: Komunita 08.06.2006 | 19:00
Avatar pablo_s Ubuntu 6.06 LTS - Dapper Drake  Používateľ
cawte, len som sa docital na itnews, ze je mozne si nechat zaslat cd s UBUNTU a je to vraj zadarmo. mohol by mi to niekto potvrdit, co uz ma s touto sluzbou skusenosti? je to naozaj zadarmo? ani posta nic...? dik velmi moc
    • Re: rozposielanie UBUNTU zadarmo? 01.06.2006 | 17:18
      Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
      Áno, je to úplne zadarmo, aj poštovné hradí odosielateľ. Ja som si už takto objednával a došlo to v poriadku. Ale trvá to pomerne dlho, myslím, že okolo 4-6 týždňov. Ale za pekné originálne lisované CD to stojí ;).
      • Re: Re: rozposielanie UBUNTU zadarmo? 01.06.2006 | 17:22
        Avatar pablo_s Ubuntu 6.06 LTS - Dapper Drake  Používateľ
        dik, a neexistuje niekde aj navod v SK alebo CZ ked by som si to chcel nainstalovat popri winXP?
        • Re: Re: Re: rozposielanie UBUNTU zadarmo? 01.06.2006 | 17:28
          Avatar pablo_s Ubuntu 6.06 LTS - Dapper Drake  Používateľ
          a este som chcel jednu drobnost, ktore odporucas Ubuntu s gnome alebo Kubuntu s KDE? som len zaciatocnik, co je prijatelnejsie? hlavne ma zaujima po stranke instalacie a naslednej prace
        • Re: Re: Re: rozposielanie UBUNTU zadarmo? 01.06.2006 | 17:41
          Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
          Niečo vyšlo u nás - http://www.linuxos.sk/clanok.php?clanokid=159. Jediný rozdiel medzi Ubuntu a Kubuntu je ten, že Ubuntu obsahuje štandardne Gnome a Kubuntu KDE. Kedykoľvek si však môžeš doinštalovať to druhé prostredie a vyskúšať, čo ti bude viac sedieť. Môžeš ich mať samozrejme aj obe naraz.
          • Re: Re: Re: Re: rozposielanie UBUNTU zadarmo? 08.06.2006 | 12:15
            Avatar keroax Mandrake 10.1  Používateľ
            2 prostredia naraz KDE a GNOME? Ako sa to dá spraviť a tak aby som si mohol vybrať či KDE ale GNOME pri prihlasovaní? Ďakujem
            • Re: Re: Re: Re: Re: rozposielanie UBUNTU zadarmo? 08.06.2006 | 13:08
              Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
              ak pouzivas KDM (spravca prihlasenia v grafike - login screen), tak je tam volba session a tam si mozes vybrat z dostupnych prostredi
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: rozposielanie UBUNTU zadar 08.06.2006 | 14:11
                WlaSaTy   Návštevník
                ta volba zvykla byt nielen v KDE Display Manager (KDM) ale aj v GNOME Display Manager (GDM) a tak isto aj v X Display Manager (XDM). obcas sice zaviselo aj od konfigurakov dodavanych k distribucii, ale urcite tam niekde bude, minimalne po uzivatelskom prekonfigurovani :-)
    • Re: rozposielanie UBUNTU zadarmo? 01.06.2006 | 18:20
      Avatar PaLaDiN VidaLinux  Používateľ
      A kde sa da poziadat o zaslanie Ubuntu ?
      • Re: Re: rozposielanie UBUNTU zadarmo? 01.06.2006 | 18:28
        Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
        • Re: Re: Re: rozposielanie UBUNTU zadarmo? 08.06.2006 | 19:00
          123   Návštevník
          este by bolo vhodne upozornit ,ze existuju 2 typy CD s ubuntu 6.06 a to desktop a alternate. Desktop (=LiveCD) sa neda nainstalovat na pocitac s menej ako 192MB RAM ,instalacia (graficka) je extremne jednoducha a instalator sa skoro na nic "nepyta". Grub sa nainstaluje do MBR a hotovo , bez moznosti vyberu. Alternate ma klasicku textovu instalaciu s moznostou ovplyvnit priebeh instalacie (napr.kde ma byt nainstalovany Grub) Neviem ake z tychto moznosti sa daju tu na linuxOS objednat,ale bolo by vhodne to tam uviest.