ziadost o laskavost....

Sekcia: Ostatné 25.04.2005 | 21:06
d   Návštevník
Zdravim vsetkych linuxakov. Zatial pouzivam tento system iba rekreacne ale dufam ze to skoro zmenim. Mam SUSE 9.2 ftp a je to super distro akurat mam jeden pre mna priam fatalny problem. Neviem ho dostatocne vyuzivat, lebo ani za nic neviem rozchodit moj modem. Je to ST online Vigor318 a aj ked som skusal vsetko mozne a skusal som to spravit aj podla navodu z internetu, nevyslo to. Jediny vysledok bol, ze som system celkom rozhodil... :( A teraz ta moja prosba. Nemohla by nejaka dobra dusa urobit nejaky rpm instalator tohto idiotskeho zariada, ale taky co by sa dal spustit cez YaST? lebo s konzolou som si nejako neporozumel.... myslim, ze nebudem jediny clovek, ktoremu by ste urobili radost :) Dakujem
    • Re: ziadost o laskavost.... 19.04.2005 | 19:36
      brm   Návštevník
      Neskusish technikov z ST ? :-) hadam ked ten HW predavaju by mohli co to onom vediet.
      • Re: Re: ziadost o laskavost.... 19.04.2005 | 21:39
        d   Návštevník
        uprimne ti na zakaznikov seru
        • Re: Re: Re: ziadost o laskavost.... 20.04.2005 | 12:37
          peter golis   Návštevník
          ani nie. len za konfiguraciu u zakaznika si vypitaju take peniaze ... ze na to zakaznik se... mam s nimi zopar vybornych OT prihodiciek.
          • Re: Re: Re: Re: ziadost o laskavost.... 20.04.2005 | 13:13
            d   Návštevník
            ja som im volal ohladne podpory linuxu a ich hviezneho modemu a oni mi len odpovedali ze firma draytech nepodporuje lnx a ani nebude, takze oni nevedia ako to rozhybat pod lnx. :( a pre mna za mna ja by som si za to aj priplatil, len nech to uz IDE!!!
            • Re: Re: Re: Re: Re: ziadost o laskavost.... 20.04.2005 | 13:21
              otrek   Návštevník
              kedze su to ST, ja by som im cely produkt vratil a obratil sa na ineho dodavatela/poskytovatela. Nemam s nimi dobru skusenost a hlavne nie s nimi dodavanym tovarom, nakolko som mal komp, ktory som nedokazal dat poriadne dokopy, pretoze mali extra specificky hardwer a ovladace nepoznal ani google. ak teda mozes ukonci s nimi spolupracu (btw - nepracujem pre ziadnu konkurencnu firmu :))) otrek
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: ziadost o laskavost.... 20.04.2005 | 15:34
                d   Návštevník
                hej ale ja ked som bral od nich ten modem tak som o lnx rieseni ani nerozmyslal. akoze som s nim spokojny, len ten problem ze nejde pod lnx :(, inak to je v poho modem.....preto sa snazim sondovat ci tu nie su nejaky dobry ludia co by na toto zariadenie vytvorili nejaky ovladac......najlepsie .rpm subor :)
            • Re: Re: Re: Re: Re: ziadost o laskavost.... 20.04.2005 | 18:03
              peter golis   Návštevník
              ja som zas dostal zariadenie ISDN Terminal Adapter ktory isiel v linuxe lepsie ako pod windows, ale oni mi inac porobili kabelaz po byte, k modemu mi hodili na stol cdcko a zdrhli. brachovi zas dodali zariadenie ktore nevyhovovalo obiednavke a chceli preliezt plot do firmy napojenej na policiu. cez vikend ... no, ludsky faktor.
    • Re: ziadost o laskavost.... 20.04.2005 | 20:54
      Peter   Návštevník
      Navod (pisal to tusim neaky slovak) http://sourceforge.net/forum/message.php?msg_id=2591055 Patch na kernel: http://www.zullinux.it/linux/accessrunner.html Ine forum kde sa riesilo to iste... http://www.mandrake.cz/index.php?aid=7&menuid=2&audit_id=1111
    • Re: ziadost o laskavost.... 20.04.2005 | 21:13
      farmer   Návštevník
      Linuxaci, ak co len trochu mozete, zbavte sa aDSL modemov a zaobstarajte si routre.Aj tak dnesne MB takmer vsetky obsahuju sietovu kartu a ked nie - ved nie su drahe.Usetrite si tym vela problemov aj do buducnosti - pri prechodoch na novsie verzie distribucie (jadra) a pripadnej migracii na inu distribuciu.Ak vam chybaju peniaze, tak cas, ktory venujete neuspesnym pokusom o nainstalovanie modemu vyuzite radej na nejaku brigadu a kupte si router ... Samozrejme aj so sietovkou mozu byt problemy, ale urcite ich je ovela menej ako pri modeme. Ak poznate nastavajucich linuxakov - aDSL uzivatelov, povedzte im to, aby sa aj oni nedostali do tej istej "pasce" ! - Toto je hlavny dovod pre ktory to tu pisem ! Kto si popredu pozrie technicke specifikacie zariadeni ponukanych ST, ten vidi co sa mu hodi a co nie. Keby som bol technikom Telecom-u, nemal by som ani najmensiu chut u zakaznikov experimentovat s tym mnozstvom verzii linuxu-jadra, ktore sa vyskytuju medzi ludmi. Mozete mi nadavat, ale je to tak.!
      • Re: Re: ziadost o laskavost.... 20.04.2005 | 21:22
        Peter   Návštevník
        Suhlasim
        • Re: Re: Re: ziadost o laskavost.... 20.04.2005 | 22:24
          d   Návštevník
          to je sice vsetko pekne ale faktom ostava ze ja nemam zbytocnych 5000Sk na ADSL, wireless router(mam len wi-fi kartu) takze sa snazim o "ekonomickejsie" riesenie.
          • Re: Re: Re: Re: ziadost o laskavost.... 20.04.2005 | 22:30
            d   Návštevník
            ked sme uz pri tom, ake zaridenie by ste mi odporucili, ktore beha bez konfigurovania pod linuxom??, (feedora4,SUSE9.2/9.3) potrebujem ADSL modem/router. a rozhoduje cena a jednoduchost instalacie (najlepsie by bolo plug&play)
            • Re: Re: Re: Re: Re: ziadost o laskavost.... 24.04.2005 | 13:48
              farmer   Návštevník
              aDSL routre maju zväčša možnosť pripojenia k PC cez USB(1 port) a zároveň cez TCP(1 alebo 4 porty).Konfiguráciu je možné spraviť cez ktorýkoľvek z týchto portov - pri pripojení na sieťovú kartu cez TCP v pohode aj pod Linuxom,BSD ...(spustíš browser, zadáš adresu routra a ideš). Pri nastavovaní cez USB treba inštalovať dodaný ovládač.Router môžeš nakonfigurovať aj pod Windowsom a potom používať pod Linuxom ! Ak kúpiš router na slovensku s najväčšou pravdepodobnosťou bude konfigurácia spočívať iba v zadaní hesiel pre prístup k službe aDSL od providera a zmene východzích hesiel administrátora a užívateľa pre konfiguráciu routra.To samozrejme iba v prípade, že nechceš nastavovať pokročilejšie možnosti routra (napr.: firewall, ktorý býva jeho súčasťou ...).Okrem toho, čo ponúka Telecom sú u nás dostupné celkom dobré routre napríklad Microcom,Asus ale aj cenovo zaujímavý D-Com (o kvalite ktorého neviem nič, treba sa informovať).D-Com má na svojej stránke (http://www.d-com.sk/page.asp?source=support&id=5436) celkom dobrý manuál - prečítaj si ho pre vytvorenie predstavy o základnej konfigurácii routra.Microcom má na svojej stránke tež manuál(http://www.microcom.sk/index.asp?page=51),ktorý ale vyzerá byť zastaralý a nie je v ňom ani zmienka o firewalle, ktorý dnes obsahuje. Informácie o kvalite získané na rôznych fórach treba brať s rezervou, pretože koľko rôznych počítačov, toľko rôznych problémov a netreba ich príliš zovšeobecňovať.
            • Re: Re: Re: Re: Re: ziadost o laskavost.... 24.04.2005 | 15:26
              farmer   Návštevník
              Posledná - motivačná bodka za mojimi kecami: Dosť sa hovorí o Ubuntu.Okrem iného som si stiahol aj Live CD KUbuntu 5.04.Od jeho zasunutia do mechaniky trvalo asi tak 5 minút a už som s ním surfoval. To je router !
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: ziadost o laskavost.... 24.04.2005 | 16:47
                d   Návštevník
                ubuntu 5.04 som samozrejme skusil (spolu s dalsimi distrami) ale neijako sa moja situacia nezlepsila.....:( a uprimne ma nijako nenadchol.....suse sa mi zda byt vyzretejsou distribuciou...
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ziadost o laskavost... 25.04.2005 | 21:06
                  farmer   Návštevník
                  Ubuntu som spomenul čisto náhodne a vôbec o ňom nemienim diskutovať a už vôbec nie konkrétne tu.Chcel som iba demonštrovať bezproblémovosť použitia routra #