slacware+kde v slovencine

Sekcia: Konfigurácia 04.06.2006 | 19:24
drake   Návštevník
nainstaloval som si slackware podla navodu tu na stranke ale KDE by som chcel mat v slovencine. Ako to mam zmenit. Chcel by som aby ste mi popiasli presny postup kedze sa napoprve hned nevyznam co konkretne myslite. Diky vsetkym za odpoved
    • Re: slacware kde v slovencine 04.06.2006 | 12:49
      klayman   Návštevník
      Na stranke czslug.cz mas navod ako KDE pocestit, a len das slovenske znaky a jazyk a malo by to ist.
    • Re: slacware kde v slovencine 04.06.2006 | 13:11
      Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
      Chod do kmenu->nastavenia->sprievodca nastavenim plochy (ako to je po anglicky to neviem). Tam si vyberies slovencinu. Ak tam nieje tak si ju neinstaloval. Pro instalacii bola podpora pre slovencinu v kategorii ikde.
      • Re: Re: slacware kde v slovencine 04.06.2006 | 17:05
        drake   Návštevník
        nasiel som na 1. instalacnom cd subor so slovenskym rozhranim kde-i18n-sk-3.4.2-noarch-1.tgz, ked si ho rozbalim tak mi vznikne adresar install so subormi doinst.sh a nejaky textovy subor ze sa jedna o slovensku mutaciu. Ako si mam to teraz naistalovat ? Kde si to mam nainstalovat?
    • Re: slacware kde v slovencine 04.06.2006 | 14:49
      Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
      a je nutno dodat, ze po prepnuti KDE do slovenciny treba prepnut font na Luxi Sans, alebo nejaky iny, pretoze Bitstream Vera nepodporuje uplne slovensku diakritiku (chyba mu cca 5 alebo 6 znakov)
      • Re: Re: slacware kde v slovencine 04.06.2006 | 17:17
        skywaker   Návštevník
        Zdravim. Ja by som ti odporucil ten balicek nainstalovat prikazom installpkg kde-i18n-sk ....... pretoze tak sa ti zapisu aj informacie o suboroch .... a je to slackwarovska cesta ..... teda nerozbalovat priamo ....
        • Re: Re: Re: slacware kde v slovencine 04.06.2006 | 19:24
          drake   Návštevník
          Diky vsem po nainstalovani: pomocou toho prikazu: installpkg kde-i18n-sk-3.4.2-noarch-1.tgz a naslednom pridani slovenciny Kmenu>ovladaci panel >pristupnost a regionalne nastavenia>krajina/region a jazyk>zalozka lokalizacia>pridat jazyk>slovak a potrebnom restarte (Ctrl+Alt+Backspace) uz to funguje spravne