Multimedia v SUSE 10.1

Sekcia: Konfigurácia 14.08.2006 | 17:21
klayman   Návštevník
Instaloval uz niekto veci na rozchodenie multimedii v SUSE 10.1 cze apt?? Mne to volajako nejde, stale po prikaze apt-get install vypise ze zadany balicek neexistuje, aj ked tam je. A skuste pomoct kde sa nachadzaju komplet baliky pre multimedia, ja stahoval z packmana a tie baliky volajako apt nezere. Dik
    • Re: Multimedia v SUSE 10.1 04.06.2006 | 15:52
      Avatar 6205 Ubuntu  Používateľ
      Pre mna osobne bolo Suse 10.1 nocna mora pretoze mam rad Gnome a to Susacke je extremne oflaknute na rozdiel od fenomenalneho Ubuntu 6.06 ktore uz nevymenim za nic na svete... Kazdopadne ti stacia v Gnome w32kodeky, Mplayer a mplayer-plugin a nic viac netreba okrem MP3 podpory. Ta sa da do Banshe doplnit instalaciou troch balikov (RealPlayer, helix-dbus-server a banshee-engine-helix) napr.odtialto http://ftp.tu-chemnitz.de/pub/linux/suse/suse/i386/10.1/SUSE-Linux10.1-GM-Extra/suse/i586/ Je tam aj nova Java, Adobe Reader a FlashPlayer. V KDE je asi najlepsie vynechat banshee a real player a nainstalovat pre amarok libxine1 (tym padom vyhodit osekane xine-lib dodavane zo Suse) plus Mplayer a mplayer-plugin do Firefoxu, ktory v ramci zavislosti sam prida aj lame mp3 dekoder atd...Pokial na browsovanie pouzivas rychly Konqueror, potom odporucam mplayer + kmplayer plugin ktory je velmi kvalitny.Je to vlastne KDE nadstavba pre Mplayer a funguje aj ako samostatny player v KDE aj ked hlavnou vyhodou je ten plugin v Konquerore ktory je velmi dobry, na rozdiel od kaffeine pluginu... A nezabudni si z kde-apps.org nainstalovat konqueror-pro ktory upravy vzhlad Konquerora na sofistikovanejsiu variantu s integrovanym adressbarom priamo medzi hlavne tlacitka (ako v Kubuntu) Skus ist na repizitare cez ZEN. Dva spolahlivo funkcne instacne zdoje na media su: http://packman.mirrors.skynet.be/pub/packman/suse/10.1/ a este http://ftp.skynet.be/pub/suser-guru/rpm/10.1/RPMS/ Staci pravym tlacitkom kliknut na updater na liste, zvolit configure, potom add service a vlozit tam adresy a mena (packman a guru) Kazdopane k comu je dobre distro na ktorom je vsetko zle? Je to pomale, mrzne Yast, spravca balikov Zen je aj tak na hovno a ludia si davaju apt alebo smart package manager...Nieje lepsie zmenit rovno celu distribuciu namiesto prerabania miliona veci ? Ono to vsetko ide ovela lahsie ako v Suse...Mozno SLED 10 bude spica ale 10.1 je shit...
      • Re: Re: Multimedia v SUSE 10.1 04.06.2006 | 15:57
        Avatar 6205 Ubuntu  Používateľ
        PS: a este nezabudni po pridani repozitarov do ZENU kliknut na strednu zalozku a povolit ich zafajknutim ich nazvov...to ze su aktivne by sa malo prejavit tym ze ti hned oznami dostupne aktualizacie...
        • Re: Re: Re: Multimedia v SUSE 10.1 04.06.2006 | 16:04
          Avatar 6205 Ubuntu  Používateľ
          zdroj na mozillu http://suse.inode.at/projects/mozilla/10.1/
          • Re: Re: Re: Re: Multimedia v SUSE 10.1 04.06.2006 | 23:07
            klayman   Návštevník
            Pri pokuse nahodit libxine1 vypisalo Kubsoft:/home/Matko/Desktop/libxine1 # apt-get install libxine1-1.1.1-16.pm.0.i586.rpm Reading Package Lists... Done Building Dependency Tree... Done E: Package libxine1-1.1.1-16.pm.0.i586.rpm is a virtual package with no good providers. Hmm neviem co stym
            • Kde si vzal apt-get v SUSE? 05.06.2006 | 12:06
              Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
              apt-get je debian instalator a taky nie je v SUSE. V Suse sa najjednoduchsie instaluje pomocou YaSTu aj ked je problem s funkcionalitou package managera, co bude snad coskoro opravene a patch bude na mirrore.
              Only man who sells empty boxes is the undertaker.
              • Re: Kde si vzal apt-get v SUSE? 05.06.2006 | 16:23
                klayman   Návštevník
                No povodne nie je, ale musel som stiahnut, vzhladom k tomu ze yast a zen su na ho... a nefunguju. Ten napadad pochadza z portal.suse.cz.
          • Re: Re: Re: Re: Multimedia v SUSE 10.1 14.08.2006 | 17:21
            bradu   Návštevník
            niekedy staci zadat meno balicka tak ako sa skutocne vola alebo nahradny znak * #apt-get --install xine* neskusal som to lebo xine som si radsej compiloval je to tak lepsie ale zdrojaky xine ma na svojich domacich strankach pomenuvaju ako: xine-lib "back-end" xine-ui "front-end" (uzivatelsky interface) cize nasledne by som to skusil v tomto poradi #apt-get --install xine-lib #apt-get --install xine-ui
    • Re: Multimedia v SUSE 10.1 14.08.2006 | 17:13
      bradu   Návštevník
      Lahka pomoc: apt-get ma volbu --help cize #apt-get --help ti vypise zoznam ostatnych volieb, medzi inymi je tam aj volba update. Pokial mas v konfiguraku aj z tvojho hladiska platny zoznam balikov a ich umiestneni apt nemusi mat zoznam ako ho vidis ty, ale staci mu oznamit ze by sa zislo updatnut zoznam ktory ma ulozeny #apt-get update a teraz skus instalovat))