pomoc v C++

Sekcia: Programovanie 06.06.2006 | 20:19
skywaker   Návštevník
Potrebujem pomoct... viem trochu programovat ale ucim sa ... moj problem je ze v main(int argc, char **argv) .... volam funkciu run(int argc, **argv) teda funkcia sa nachadza v main() tak toto ide v pohode ale co ak chce zavolat tuto moju funkciu run z inej nez main funkcie .... ide o to ze funkcia run ma tiez parametre argc a **argv .... ICQ[191695225] vopred dakujem ... (viem ze s tohto mojho prispevku nie je vela na pochopenie ovsem pre blizsie info cez ICQ ... ok?) lukas.
    • Re:uz to mam na nete 05.06.2006 | 18:58
      skywaker   Návštevník
      No takze uz to mam na nete ak chcete pomoct tak si to stiahnite : http://skywaker.7crows.net/ftp/Vacuum/pkgutils2-say2me.tar.gz
    • Re: pomoc v C 05.06.2006 | 19:20
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      hm nemala by byt ta funkcie deklarovana pred main ? potom sa z nej stane global a mala by ist volat z akej kolvek...
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: pomoc v C 05.06.2006 | 19:24
        skywaker   Návštevník
        ta funkcia je deklarovana v virtual void pkgadd::run(int argc, char **argv) a volam to v main.cc vo funkcii Dependencies_System(.........)
        • Re: Re: Re: pomoc v C 05.06.2006 | 20:21
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          deklarovat globalne pointre, im pridelit adresy argc, argv a mozes volat run() aj mimo main() ale s globalnymi pointrami.
          • Re: Re: Re: Re: pomoc v C 05.06.2006 | 21:41
            skywaker   Návštevník
            ale ja by som potreboval spustit run s inymi paramatrami nez main ... teda chcem spustat run v main aj odinakial .... run ma pevne danu
            • Re: Re: Re: Re: Re: pomoc v C 06.06.2006 | 16:31
              Avatar nardew debian  Používateľ
              ale ja by som potreboval spustit run s inymi paramatrami nez main s inymi parametrami znamena inym poctom parametrov alebo inym udajovym typom?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: pomoc v C 06.06.2006 | 20:19
                skywaker   Návštevník
                s tymi istymi parametrami ale z inej funkcie ... uz na niecom pracujem ale neviem ci to je dobre??? #include #include #include void pis( int argc, char ** argv ) { printf( "%s", argv[1] ); } int main(int argc, char** argv) { char *kopia[100]; char **argument = &kopia; for ( int c = 0; c < argc; c++ ) { char* arg = malloc( sizeof ( char ) * strlen( argv[c] ) + 2 ); strcpy( arg, argv[c] ); kopia[c] = arg; } //printf ( "%s", argv[1] ); pis ( argc, argument ); return 1; }