zaloha dat cez Win z Linuxu

Sekcia: Ostatné 08.06.2006 | 23:58
Stano   Návštevník
Zdravim Vas Mam na PC nainstalovany Debian 3.1, vsetko islo OK. Mame mierne poskodenu MB a ked PC vypnem tak v ten de ho uuz nezapnem. Nemozem teraz PC zapnut a potrebujem dostat surne data z HDD. Mam k dispozicii PC s WinXp so suflikom. HDD cez Particion Magine vidim, mozem prechadzat adresarmi ale nemozem prenies data. Poradte co by bolo najjednoduchsie. Obavam sa tiez dat HDD do ineho PC a spustit aby sa daco nepobabralo. Co mam robit. Dakujem
    • Re: zaloha dat cez Win z Linuxu 08.06.2006 | 16:33
      WlaSaTy   Návštevník
      ak mas k dispozicii dostatocne velku particiu s suborovym systemom FAT a moznost startu z LiveCD tak je to jasne. inac sa da pouzit napriklad explore2fs alebo plugin do total commandera na pracu s ext2/3fs a xfs priamo pod windows. otazka je ci budu data na danom disku konzistentne ak doslo k pospodeniu maticnej dosky, typol by som si ze nie. na odpoved "co mam robit" by som si dovolil poznamku: lenin vravel - zalohovat, zalohovat a zalohovat.
      • zaloha dat cez Win z Linuxu 08.06.2006 | 17:04
        stano   Návštevník
        prepac saom tak zaciatocnik. Zalohu nemam spravenu automaticky a tak ju robim rucne raz za tyzden. Data by tam mali by OK lebo s tou doskou je uz dlhsie problem a ide to. Najjednoduchsie by to bolo pre mna ten plugin do commandera, ako sa k nemu dostat?, alebo co to je explore2fs a uz neviem vobec o akom LiveCD to hovoris. Skus prosim to dat trochu jednoduchsie a konkretnejsie postup. Mam vybraty HDD a co teraz - commander
      • zaloha dat cez Win z Linuxu 08.06.2006 | 17:24
        stano   Návštevník
        dakujem, ste tu vsetci super, spravil som to cez explore2fs, trochu to sice mekcene rusi ale data su OK Dik
        • Re: zaloha dat cez Win z Linuxu 08.06.2006 | 22:07
          Avatar nardew debian  Používateľ
          sice je to vyriesene, ale mozno aspon pre niekho postup pre total commander: treba stiahnut najprv plugin(ext2/3/reiser plugin) ten niekde rozbalit a potom v Nastaveniach total commandera staci najst polozku pre nacitanie pluginu. Neviem z hlavy, nemam to predsebou..
          • Re: Re: zaloha dat cez Win z Linuxu 08.06.2006 | 23:32
            x   Návštevník
            ten plugin je fakt super vec
            • Re: Re: Re: zaloha dat cez Win z Linuxu 08.06.2006 | 23:48
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              to si este nevidel toto
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Re: Re: Re: zaloha dat cez Win z Linuxu 08.06.2006 | 23:49
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                ale osobne by som cez to nic nemountoval pokial mas vo win internet.
                Debian. apt-get into it…
                • Re: Re: Re: Re: Re: zaloha dat cez Win z Linuxu 08.06.2006 | 23:54
                  Avatar nardew debian  Používateľ
                  ale osobne by som cez to nic nemountoval pokial mas vo win internet. asi tak :))
            • Re: Re: Re: zaloha dat cez Win z Linuxu 08.06.2006 | 23:58
              mp   Návštevník
              Zdravim, aj ja som kedysi pouzival ext2/3/reiser plugin do commandera. No uz asi polroka pouzivam bez vacsich problemov Ext2 Installable File System for Windows, samozrejme iba na particiu kde mam ulozene spolocne data pre lin aj win. Systemovu particiu s linuxom vsak pre istotu do winu netaham. Ovladanie je v ovladacom panely windows. Simple.