Ubuntu 6.06 LTS: Další linuxová konkurence XPéčkám

Sekcia: Komunita 14.06.2006 | 18:13
Avatar David ubuntu 7.10  Používateľ
Na zive.cz si mozete pozriet clanok o ubuntu. http://www.zive.cz/h/Uzivatel/AR.asp?ARI=129802
    • Re: Ubuntu 6.06 LTS: Další linuxová konkurence XPé 08.06.2006 | 20:06
      gg   Návštevník
      Začátečníkům nedoporučujeme Od nového Ubuntu jsem zřejmě očekával příliš. Těšil jsem se na systém, který díky jednoduchosti a malému počtu pečlivě vybraných aplikací, bude snadné bez problémů používat. Zklamala mě podpora práce s disky NTFS u live CD, resp. jakékoli propojení s Windows, ať už jde o přístup po síti nebo čtení z disku. U běžného systému mi vadily zbytečné restrikce pro běžného uživatele, jako je například nemožnost práce s USB diskem. Grafické prostředí Gnome působí uhlazeným dojmem, dobře se na něj kouká. Ovšem Ubuntu jako takové mi nenabídlo nic, co by mě zaujalo. Moc na tom nezměnila ani lokalizace live CD, kdy jsou počeštěny pouze některé nabídky a většina aplikací komunikuje v angličtině. A to včetně tak důležitých programů jako je Firefox, OpenOffice.org nebo souborový manažer. Naštěstí se tak děje pouze u systému spuštěného z cédéčka. Myslím, že Ubuntu je zajímavá distribuce pro zkušenější uživatele Linuxu, které nezastraší občasné problémy. Začátečníkům ji však s klidným svědomím doporučit nemůžu. Jooo pravda...
      • re> 08.06.2006 | 23:08
        Avatar kizman ubuntu 6.06 DD  Používateľ
        a komu by ho odporucil? profesionalom? co je pas? ja som tiez zaciatocnik, a s nicim som nemal problemy
      • Re: Re: Ubuntu 6.06 LTS: Další linuxová konkurence 09.06.2006 | 12:12
        Ubuntu je najlepsie   Návštevník
        - NTFS podpora citania je uplne bez problemov, je treba len zadat spravny prikaz na pripojenie. System suborov NTFS nie je otvoreny a preto sa neda cakat, ze bude v lin standardne podporovany bez problemov. - Restrikcie voci beznemu uzivatelovi su v poriadku, lebo lahsie sa niekomu povoli nejaka sluzba dodatocne ako keby mal mat zbytocne mnozstvo navyse a robil sarapatu v systeme. Okrem toho vo Win s obmedzenymi pravami (vo firme) takisto nenacitam USB, lebo mi nepovoli instlaciu driverov. - Lokalizacia je po nainstalovani uplne bez problemov. Neda sa predsa cakat, ze na jednom CD bude soft, lokalizacie vsetkych jazykov a pod. Staci sa pozriet na ine distra, ktore o jednom instalacnom CD ani nesnivaju a aj na DVD sa ledva vpracu. - Zaciatocnikom jednoznacne odporucam Ubuntu/Kubuntu. - Jednoducha instalacia priamo z live CD pocas behu systemu, vsetok zakladny soft zadarmo, jednoducha instalacia dodatocnych softov bez znalosti prikazoveho riadku, nove verzie kazdych 6 mesiacov, vyborna podpora na forach...
        • Re: Re: Re: Ubuntu 6.06 LTS: Další linuxová konkur 09.06.2006 | 21:45
          Maho   Návštevník
          Osobne som z Ubuntu 6.06 LTS nadšený! Používal som SUSE 10.0 a 10.1, ale hl. 10.1 je nedorobok! Opustil som úplne WINDOWS platformu a nebanujem. Hlavne ked si vezmete podporu v SK alebo CZ jazyku /fóra, WIKI, dokumentácie/, SUSE sa nechytá. Zatiaľ som milo prekvapený.
          • Re: Re: Re: Re: Ubuntu 6.06 LTS: Další linuxová ko 11.06.2006 | 16:22
            Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
            Kôli článkom zo zive.cz sa neoplatí rozčulovať! Verte mi! Prečo budete vkuse zástancom MS tĺcť do hlavy že Linux je lepší pre tých čo sa ho snažia pochopiť a potrebujú naozajstný operačný systém? Načo? Kto má záujem konvertuje a kto nie nech ostane pri oknách ktoré sa v jednom kuse rozbíjajú...
            301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
            • bla bla bla 11.06.2006 | 23:55
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              skusal som ubuntu (5.10), kubuntu (5.10; 6.06) a xubuntu (6.06)... to posledne sa mi paci urcite najviac
              • Re: bla bla bla 12.06.2006 | 00:16
                ??   Návštevník
                Co je to za distribucia Redmond XP??? Taku nepoznam, kde sa da stiahnut? Alebo tu permanentne chces ludi nasierat?
                • Re: Re: bla bla bla 14.06.2006 | 18:04
                  Peti   Návštevník
                  To XP je nejaka hracia konzola na ktorej sa daju hrat hry???
                  • Re: Re: Re: bla bla bla 14.06.2006 | 18:13
                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                    a.k.a. wintendo
                    Debian. apt-get into it…