vlastna distribucia

Sekcia: Komunita 11.06.2006 | 16:21
matrinko   Návštevník
Distribucie (X,K,Ed)Ubuntu, sa daju posielat zadarmo postou. Chcel by som sa opytat, ci nahodou nie je mozna taka sluzba, ze ja by som im poslal Kompletny zoznam hardwaru v mojom kompe, zoznam potrebneho softwaru a oni by mi podla toho vytvorili distribuciu, ktoru by som si uz len jednoducho nainstaloval a vsetko by fungovalo? Mozno to znie ako sen, ale pre zaciatocnikov v pouzivani pocitaca by to bolo asi idealne :o)
    • Re: vlastna distribucia 10.06.2006 | 13:33
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      utopia...
    • Re: vlastna distribucia 10.06.2006 | 16:32
      meno   Návštevník
      uz vidim toho chudaka co denne kompiluje jadro pre 100 poziadaviek denne na niekolko roznych hardwarov... :-/
    • Re: vlastna distribucia 10.06.2006 | 17:41
      e   Návštevník
      v com by to bolo pre zaciatocnikov idealne? Ako by ti niekto zarucil kompatibilitu a testoval by to kto? Pre zaciatocnika je idealne liveCD , s tym nic nemoze pokazit a ak sa mu to pozdava tak si to nainstaluje. Keby (ciste teoreticky) niekto takuto distribuciu pre tvoj hardver vytvoril a ty si dokupis nieco dalsie tak mas smolu ,lebo v case kompilovania si taky hardver nemal.
    • Re: vlastna distribucia 11.06.2006 | 15:26
      WlaSaTy   Návštevník
      ano, taka sluzba existuje. uzivatel si prenajme HW Laboratorium aj s inziniermi, zada im poziadavky a oni mu to splnia. pri nekompatibilite niektoreho typu hardware daju na vyber naprogramovanie korektneho ovladaca alebo alternativny bezporuchovy hardware. predsa len, klient sa musi rozhodnut co bude pre neho vyhodnejsie v pomere cena/vykon a hlavne co bude mat skor. jedna sa o beznu sluzbu, jej cena je vsak akceptovatelna iba pre velke podnikove sfery.
      • Re: Re: vlastna distribucia 11.06.2006 | 16:14
        Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
        Toť pravda.. A aby ste vedeli na koho sa máte obrátiť, tak NOVELL robí niečo také.. http://www.novell.com/
        301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
        • Re: Re: Re: vlastna distribucia 11.06.2006 | 16:21
          WlaSaTy   Návštevník
          kazda firma dodavajuca enterprise verziu distribucie ma taketo laboratoria. takze aj suse a redhat, a aj mnohe ine ... predsa len, enterprise riesenia a hw labs su dva velmi pribuzne pojmy, uz len koli tomu aby bol podporeny novy a vykonny hardware. inac by firma riskovala stratu zakaznika.