upgrade breezy->dapper

Sekcia: Ostatné 11.06.2006 | 18:10
Avatar Oliver Kišš Ubuntu, Slax  Používateľ
chystam sa upgradnut breezy na dappera tak som pozeral release notes. je tam: * Systems that have been upgraded from Ubuntu 5.04 (or earlier) [WWW] may have to manually delete linux-image-2.6.10 packages before the upgrade.* ako to spravim?
    • Re: upgrade breezy->dapper 10.06.2006 | 15:28
      d   Návštevník
      asi cez synaptic. vyznac vsetky linux-image2.6.10 a daj vymazat. potom uz iba nabootuj z cdcka a daj ze upgrade a malôo by vsetko byt okej...(teoreticky)
      • Re: Re: upgrade breezy->dapper 10.06.2006 | 16:30
        Avatar Oliver Kišš Ubuntu, Slax  Používateľ
        mam dat prec aj linux-restricted-modules-2.6.10?
    • Re: upgrade breezy->dapper 10.06.2006 | 19:01
      Avatar Oliver Kišš Ubuntu, Slax  Používateľ
      tak som spravil upgrade a zda sa ze to velmi nevyslo apt-get vravi ze mam dat apt-f install. to nefunguje. chybovu hlasku si nepametam, ale bolo to nieco s kwin-style-crystal nejdu X. co mam robit?
      • Re: Re: upgrade breezy->dapper 10.06.2006 | 19:23
        Avatar Oliver Kišš Ubuntu, Slax  Používateľ
        pozrel som to apt-get -f install. chyba je trying to overwrite 'nejakysubor' which is in package alebo nieco take. dpkg-reconfigure xserver-xorg vravi xserver-xorg is broken or not completely installed (alebo nieco take, nepametam presne)
      • Re: Re: upgrade breezy->dapper 10.06.2006 | 19:51
        Avatar Oliver Kišš Ubuntu, Slax  Používateľ
        trochu som hladal, moj problem sa podoba na tento len s tym ze ja este potrebujem apt-get -f install a nejde
    • Re: upgrade breezy->dapper 10.06.2006 | 21:51
      Avatar Oliver Kišš Ubuntu, Slax  Používateľ
      podarilo sa nastratovat x-ka, uz vsetko fici az na ten kwin-style-crystal. synaptic hlazi jeden broken balik (kubuntu-default-settings). ked ho ale chcem reinstalovat, vypluje toto: E: /var/cache/apt/archives/kwin-style-crystal_0.9.9-0ubuntu4_i386.deb: trying to overwrite `/usr/lib/kde3/kwin_crystal_config.so', which is also in package crystal
      • Re: Re: upgrade breezy->dapper 11.06.2006 | 18:10
        Avatar Oliver Kišš Ubuntu, Slax  Používateľ
        jo uz to mam. mal som tam predtym nainstalovany nejaky crystal, ten som odinstloval a slo to
    • Re: upgrade breezy->dapper 10.06.2006 | 22:37
      Avatar SuSEr SuSE, Kubuntu  Používateľ
      Myslim, ze se te tahle poznamka vubec netyka, protoze breezy je verze 5.10 a v poznamce je 5.04 and earlier tedy 5.04 a starsi. SuSEr
      • Re: Re: upgrade breezy->dapper 11.06.2006 | 11:00
        Avatar Oliver Kišš Ubuntu, Slax  Používateľ
        lenže pred breezym som mal ešte hoary