chybicka na linuxos...

Sekcia: Ostatné 21.06.2006 | 01:25
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
taka drobnost - pri pohlade na obchod je tam toto: OpenSUSE 10.1 CD\DVD PC-BSD 1.1 Fedora Core 5 Mandriva Linux 2006 Debian 3.1 Sarge DVD (K)Ubuntu 5.10 ide prave o ten posledny riadok... zmeni to niekto z adminov? :)
    • Re: chybicka na linuxos... 11.06.2006 | 18:50
      WlaSaTy   Návštevník
      odkazy spravcom sa zasielaju vlavo portal/kontakt. mimochodom, ten posledny riadok je korektny a nie je na nom co menit. ze ubunutu uz vyslo z novou verziou nesuvisi s tym ci ho ponuka obchod. verim ze sa vsak dostane do ponuky ak bude o novu verziu zaujem.
    • Re: chybicka na linuxos... 11.06.2006 | 18:58
      o   Návštevník
      a este by v "obchode" pri verzii 6.06 mohli uviest ci sa jedna o Live/Install alebo len Install CD
      • Re: Re: chybicka na linuxos... 11.06.2006 | 21:47
        Stano   Návštevník
        zlaty moj instaloval si niekedy čokoľvekbuntu?
        • Re: Re: Re: chybicka na linuxos... 11.06.2006 | 21:48
          Stano   Návštevník
          jo a navyse by som rad pridal xubuntu... tiez je to dobra vec :)
        • Re: Re: Re: chybicka na linuxos... 11.06.2006 | 21:58
          o   Návštevník
          co chces tymto povedat? Praveze som instaloval ubuntu aj v text. aj graf. mode a je to dost podstatny rozdiel ,preto ma zaujima ake je to CD v ponuke
          • Re: Re: Re: Re: chybicka na linuxos... 11.06.2006 | 22:10
            Stano   Návštevník
            jaaaaaaj... no ja len tak ze cokolvekbuntu 6 je live cd s moznostou instalacie na disk :)
            • Re: Re: Re: Re: Re: chybicka na linuxos... 11.06.2006 | 22:37
              WlaSaTy   Návštevník
              ano, pre mna to bolo cokolvekubunutu co som instaloval. zaujimala ma podpora architektury, v linuxe a bola perfektna. zial, distribucia *ubunutu bola preinstalovana metadistribuciou.
            • Re: Re: Re: Re: Re: chybicka na linuxos... 11.06.2006 | 22:43
              111   Návštevník
              existuje aj "only install" verzia ,kde sa da toho nastavit podstatne viac ako v live-install verzii. A Live verzia sa neda nainstalovat na slaby (malo RAM) pocitac .Len tolko aby si mal prehlad.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: chybicka na linuxos... 11.06.2006 | 23:27
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                oki tak uz mam jasnejsie... nevedel som ze existuje aj ina verzia hocičobuntu... dik :)
    • Re: chybicka na linuxos... 11.06.2006 | 22:39
      Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
      Už to je zmenené, vďaka za upozornenie, ale nabudúce je ozaj lepšie to písať cez kontakt formulár ;).
      • Re: Re: chybicka na linuxos... 18.06.2006 | 19:19
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        mam taku otazocku - co tak pridat xubuntu do obchodu na linuxos? :)
        • Re: Re: Re: chybicka na linuxos... 18.06.2006 | 19:44
          aaa   Návštevník
          naco? ked chces xubuntu tak si ho doinstaluj
          • Re: Re: Re: Re: chybicka na linuxos... 18.06.2006 | 21:58
            WlaSaTy   Návštevník
            a ako, stiahnutim z internetu? tato sluzba je pre uzivatelov ktory bud nemaju internet alebo je pre nich nerealne tahat stovky megabajtov (datovy limit, pomala linka,..).
            • Re: Re: Re: Re: Re: chybicka na linuxos... 18.06.2006 | 22:20
              123   Návštevník
              napr. doinstalovanim xubuntu-desktop ,ale to tebe netreba hovorit ,ty to dobre vies. Kto chce k/x/ubuntu sa aj tak bez pripojenia do internetu velmi nezaobide tak neviem aky problem.Na jedno CD sa toho vela nezmestilo. Tak ked je to sluzba pre uzivatelov tak to by mali mat v sortimente kolko distier? 10? 100? alebo viac? Je skor otazka aky je o xubuntu zaujem.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: chybicka na linuxos... 18.06.2006 | 22:52
                WlaSaTy   Návštevník
                ked som skusal ubunutu, tak obsahovalo vsetko co som potreboval a dalsie doinstalovanie z internetu nebolo potrebne. u mna je zbytocne pustat multimedia v tej hlucnej krabici zvanej pocitac co ma nekvalitne zvukove obvody a kde monitor treba kalibrovat pristrojom za tazke peniaze. na toto mam obycajny stolny prehravac ktory bol priemyselne navrhnuty na prehravanie multimedii a ziaden pc sa mu nevyrovna. to je smutny fakt modernej doby. ale ak niekto vyzaduje prehravanie hudby a filmov, tak si moze stiahnut tych cca 20Mb. oproti stahovaniu celeho KDE ktore ma minimalne 200Mb je to viac ako rozdiel. skus si vyratat kolko trva stiahnut 200Mb na dial up-e (56kbit/s teoreticky, prakticky tak 48 alebo menej). inac v tomto obchode maju tolko ditribucii o kolko je zaujem. ak sa najde dostatocny pocet zaujemcov pre akukolvek distribuciu, tak ju zaradia do ponuky. ale ako iste vies, tak je vikend a nikto zo spravcov zatial nestihol zareagovat.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: chybicka na linuxos... 21.06.2006 | 00:34
                  Stano   Návštevník
                  a je to inde ako som planoval... proste navrh, aby v obchode bolo aj xubuntu... tak isto ako je kubuntu :)
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: chybicka na linuxo 21.06.2006 | 01:25
                    WlaSaTy   Návštevník
                    ano, o tom som hovoril. ak sa najde dostatocny pocet uzivatelov, tak sem daju KazdeUbunutu a kludne aj dalsie distribucie. ved na tom principe je postaveny (aj tento) obchod.