konretni dotazy na gentoo linux

Sekcia: Konfigurácia 13.06.2006 | 16:28
Martin Vavra   Návštevník
ahoj, prechazim z win na gentoo :) a mam par otazek: 1.) jsem na liveCD, mam sitovku 3c905B-tx, kterou si samo naslo, pripojeni pres net setup, vsechno spravne vyplnene, net slape, ale po nejake hodine nebo dvou ztracim pripojeni. pomaha ifconfig eth1 down a opet nastaveni net-setup (sitovku mam na eth1). je to problem, protoze kdyz mi bezi instalace napriklad pres GUI installer, tak pri vypadku pripojeni se zrusi instalace. pokud instaluju rucne, davam nejddrive emerge --fetchonly, takze si to hlidam. 2.) pri instalaci ze stage1 (rad bych ale je to brutal:) mam problem prenest nastaveni site, aby fungovalo po restartu. uz jsem pochopil, ze pres stage1 musim doinstalovat i netove nastroje, ale napriklad mi stale nenajde eth1 i pres to, ze je nastaven spravne /etc/conf.d/net a mam linknuty net.eth1. pise mi ze nemuze nalezt eth1, eth0 najde. j modulech mam 3c59x modul. 3.) mam problem s reiserfs, ktery mam na /. pise mi "error 2 executing fsck.reiserfs". pritom se na partition dostanu. 4.)jaky je rozdil mezi stage1 a stage3 co se tyce instalace - mam na mysli, pokud zkompliluju ze stage1 bootstrap a system, co vsechno stale treba doinstalovat oproti hotove stage3? 5.)neexistuje uz stage3-athnlon-xp-2006.0.tar.bz2? nenalezam to nikde a mohlo by to byt pro me nejlepsi reseni. diky za rady, gentoo se mi velmi libi, je to opravdu nejlepsi rpg ;))
    • Re: konretni dotazy na gentoo linux 13.06.2006 | 15:46
      Avatar chembro   Používateľ
      ad 5.) stage3-athnlon-xp-2006.0.tar.bz2 neexistuje. Pouzi stage3-i686-2006.0.tar.bz2.
      ad 4.) stage1 povazujem za zbytocny. nainstaluj system zo stage3 a rekompiluj baliky pomocou emerge --newuse -uD system.
      ad 3.)Skus pogooglit, na forach uz urcite niekto taky problem riesil. napada ma len ze si asi nieco zle v fstab nastavil u root partisn.
    • Re: konretni dotazy na gentoo linux 13.06.2006 | 16:28
      Avatar nardew debian  Používateľ
      5.) tak ako pise predomnou 4.) ako bolo pisane, stage1 je zbytocny a na oficialnych strankach sa uz neodporuca! 2.) ak mas net.eth1 linknuty na net.eth0/net.lo, nezabudol si este spravit rc-update add net.eth1 default? 3.) mas nainstalovane reiserfsprogs 1.) vo windowze ti to nerobilo?