POMOZTE. Linux A SCSI

Sekcia: Ostatné 14.03.2005 | 00:58
Avatar Cilo Live CD Slax,Live CD Danix  Používateľ
Mam radic AHA-2940U s ktorym Linux nema problem.Na nom mam 2 stare disky 4GB a 2GB.Na IDE sú iba Napaľovačka Plextor a CDROMa TEAC (hdc a hdd).Na 2GB disku mam W98SE (fat32).Na 4GB xcem Linux (momentalne skusam distribuciu ktora by mi tam frcala zatial neúspešne).Skusil som DANIX (aj KNOPPIX ale to je to iste len prelozene do CZ) a upravil som GRUB uz ani neviem na ktory pokus a podarilo sa mi rozbehat DANIX ale nesla mi MYS !!! (je na PS/2).Ked bootnem z CD DANIX tak v pohode mys frci. Pri LIVE CD (hocktora distr.) musim zadavat nodma abe mi nezamrzol comp. Vsetky pokusy po instalacii hocktorej distr. Linuxu skoncia hlaskou KERNEL PAINC : a nieco v tom zmysle ze mam zadat iny root adresar lebo nevie vytvorit VFS alebo FS (predpokladam ze File System). Pomozte niekto lebo IDE disk budem mat az o par mesiacov a nemam 3000.- na novy HDD kvoli takej hluposti.
    • Re: POMOZTE. Linux A SCSI 14.03.2005 | 00:58
      madmax   Návštevník
      potrebujes si zainstalovat linux z jadrom ktore bude podporovat AHA2940U ja osobne mam taky isty radic a pouzivam slackware linux. Pri instalacii som nemal (pri zvoleni spravneho kernelu) ziaden problem --> inak to sadzalo skoro rovnake hlasky. Distribucie ktore si instaloval sice nepoznam ale v90% linuxov sa da zvolit kernel ktory budes bootovat pocas instalacie a nasledne pri prvom boote do zinstalovaneho systemu. ak bootojues instalator z cd a on ti hlasi nepritomnost SCSI tak si sprav bootovaciu disketu. Dufam ze som ti aspon trochu pomohol...