Tlaciaren Canon a Suse linux 10.0

Sekcia: Hardware a Drivery 26.06.2006 | 17:39
eat   Návštevník
Dobry den, mam taky dost velky problem... Mam tlaciaren Canon 4300 a ked som mal Windows tak mi tlacila perfektne rychlo, akonahle som dal Suse linux ta akosi tlaci strasne pomaly, skusal som aj farebnu hlbku z 24 dat na 8, ael moc to nepomohlo, stale ide strasne pomaly. A este jeden problemik... Neviem preco ale niektore cierne texty mi tlaci na cierno, ale nie na silno ciernu, ale na taku slabsiu a niektore texty su cele sede. Tlaciaren k zivotu potrebujem takze bol by som velmi rad keby ste mi pomohli... Som este pokrocili zaciatocnik takze prosim nie ziadne tazske veci prosiiim. Velmi nerad by som koli tlaciarni odchadzal spat ku Microsoft Windows... Velmi nerad. Mno zatial dakujem, inac tlacovy server mam CUPS.
    • Re: Tlaciaren Canon a Suse linux 10.0 13.06.2006 | 23:28
      Avatar Lukáš Ubuntu 9.10  Používateľ
      Ja som mal presne taký istý problém, ale na Mandrive a Canon BJC 250. Mandriva však mala na výber 3 ovládače, tak som zmenil na iný a to som neveril, že takáto tlač sa dá z tej tlačiarne dostať. Neveim či máš v Suse na výber iné ovládače.
      Juchúúú! Písmenkujem na lukas.cerro.sk
      • Re: Re: Tlaciaren Canon a Suse linux 10.0 14.06.2006 | 00:17
        eat   Návštevník
        hmm neviem ci mam ale skusim sa pozriet ale myslim ze nie
        • Re: Re: Re: Tlaciaren Canon a Suse linux 10.0 14.06.2006 | 00:25
          WlaSaTy   Návštevník
          ta tlaciaren cannon 4300 nie je nahodou Canon BJC-4300?
          • Re: Re: Re: Re: Tlaciaren Canon a Suse linux 10.0 14.06.2006 | 00:27
            eat   Návštevník
            ano je to BJC-4300 a vyber inych ovladacov tam nieje... skoda skuste este prosim poradit
            • Re: Re: Re: Re: Re: Tlaciaren Canon a Suse linux 1 14.06.2006 | 00:37
              WlaSaTy   Návštevník
              tak ich bude asi treba doinstalovat, najlepsie pomocou balickovacieho systemu danej distribucie. ovladace sa tam spominali bjc600 alebo gimp-print, mozno aj dalsie...
    • Re: Tlaciaren Canon a Suse linux 10.0 14.06.2006 | 00:58
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      http://www.tldp.org/HOWTO/Hardware-HOWTO/printers.html vraj works perfectly. zeby si nikto nevsimol spomalenie? pochybujem. to bude nejaky problem...
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: Tlaciaren Canon a Suse linux 10.0 14.06.2006 | 02:18
        WlaSaTy   Návštevník
        vsimli si ho, aj s tym kontrastom, je to na linuxprinting. aj s navodom.
        • Re: Re: Re: Tlaciaren Canon a Suse linux 10.0 14.06.2006 | 09:28
          eat   Návštevník
          hmm a kde ten linuxprinting najdem? date prosim link? dakujem
          • Re: Re: Re: Re: Tlaciaren Canon a Suse linux 10.0 14.06.2006 | 13:31
            WlaSaTy   Návštevník
            skusil si kliknut na tu linku zaslanu "13.06.2006 22:25" ?
            • Re: Re: Re: Re: Re: Tlaciaren Canon a Suse linux 1 14.06.2006 | 19:29
              eat   Návštevník
              stiahol som si ten bjc600 - ak som spravne pochopil tak je to ovladac, ale to je najaky ppd subor a teraz neviem co stym mam robit.....
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tlaciaren Canon a Suse lin 14.06.2006 | 19:42
                eat   Návštevník
                ten ovladac bjc600 je uz aj v Suse 10.0?Ak anio kde ho tam najdem a zmenim, snazil som sa ho najst ale akosi sa nepodarilo, a co je ten subor s priponou ppd?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tlaciaren Canon a Suse lin 14.06.2006 | 21:38
                WlaSaTy   Návštevník
                vlavo na linuxprinting je tutorial, tam sa da najst nieco taketo: To use a PPD simply copy it to ale podla obsahu daneho PPD to vyzaduje ghostscript.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tlaciaren Canon a Suse 15.06.2006 | 12:09
                  eat   Návštevník
                  ok, ale stale neviem co toto ten ppd lastne je... Je to ten ovladac alebo co?
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tlaciaren Canon a 15.06.2006 | 13:32
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Postscript Printer Definition. viac informacii zistis ked sa donho pozries. obsahuje informacie ohladne tlaciarne (podporovane formaty papiera, pocet typ a poradie podavacov na papier, typ kvality a farebnosti - cmyk/rgb/bw tlace, DPI - hustota tlace, zoznam podporovanych fontov, pouzite konverzne rutiny do interneho jazyka tlaciarne). proste nieco ako *.inf zo sveta winblows, iba ze samotne ovladace sa v linuxe schovavaju do inych instalacnych balikov.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tlaciaren Cano 15.06.2006 | 14:12
                      eat   Návštevník
                      aha a ten ghostscript je co?? skual som stiahnut ten gimp-print, ale nastal problem, dal som ./configure- prebehlo v poriadku, ale ked som dal make vypisalo error a bol sm v prdely... takze neviem co dalej, prosim Wlasaty mohol by si presne prosim povedat co mam urobit aby som to rozbehal, ja som v oblasti linuxu este lamka a s ovladacmi pod linuxom nema ani sajnu takze prosim nejaky podrobny navod, dakujem za ochotu
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tlaciaren 15.06.2006 | 14:15
                        WlaSaTy   Návštevník
                        ak nevies co je balik, tak radsej instaluj cez nejake klikatko co je v distribucii. predides tak sklamaniu ked si natahas do systemu prilis vela balikov ktore nemusia byt kompatibilne s tvojou verziou a usetris zbytocny reinstall. ps: ghostscript je interpreter postscriptu pre tlaciarne a kazda moderna distribucia ho musi obsahovat.
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tlacia 15.06.2006 | 20:24
                          eat   Návštevník
                          viem co je balik, ale stale si mi nepovedal ako to rozbehat..
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tl 15.06.2006 | 20:35
                            WlaSaTy   Návštevník
                            a nakopiroval si ten subor tam kam treba? mas uz nainstalovany ghostscript?
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 15.06.2006 | 23:06
                              eat   Návštevník
                              Chcem sa ti podakovat Wlasaty, nainstaloval som si GhostScript a uz som tam mal moznost vybrat si ovladace.. Vybral som si Canon bjc4300 - bjc600 a ide uuplne nadherne, rychlejsie ako pod woknami. Este raz velke dik
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 16.06.2006 | 01:05
                                WlaSaTy   Návštevník
                                niet zaco. ale, skus si najst jeho domovsku stranku a pozriet si nieco o nom. uvidis ze je to silny nastroj a pochopis preco bol a stale je postscript preferovanym tlaciarenskym jazykom na platformach linux a unix, na rozdiel od tych (ehm) win gdi blbiniek. najvecsie sialenosti v postskripte co som videl, bola game of life a web server. prepytujem v definicnom jazyku tlaciarni, masaker.
                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 16.06.2006 | 17:39
                                  rasto   Návštevník
                                  http://software.canon-europe.com/
                                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 16.06.2006 | 18:14
                                    WlaSaTy   Návštevník
                                    pre tuto tlacku neposkytuje canon podporu pod linuxom a ani pod macos(x) ale napriklad pod amigou. funny, nie? stary AmigaOS je uz nepodporovany pricom novy mal byt zalozeny na baze linuxu. dik aspon za joke od canonu :-))
                                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 24.06.2006 | 12:55
                                      eat   Návštevník
                                      hmmm its very funny, som prekvapeny ako ta tlaciaren ide... Uplne krasne, rychlo nie ako pod Window&om. Dakujem Wlasaty... Moc si mi pomohol
    • CANON 26.06.2006 | 17:39
      JA_   Návštevník
      Canon je známy svojou ingoranciou voči linuxu. Hoci má dobré tlačiarne, ktoré tlačia dobre, pekne a lacno pod M$ Win vôbec to nemožno povedať o Linuxe. Mám tiež Canon i320 a zaboha pod linuxom nejde. Je jasné že ďalšiu tlačiareň ktorú si kúpim určite nebude Canon. Canonákom asi nevadí, že im vypadávajú zisky... (ps. na i320 existuje ovládač, naprogramoval ho jeden nemec a pýta zaň nejakých 40EUR. Nech si ho nechá... Radšej za toľko kúpim tlačiareň ktorá pod linuxom ide...)