Hellp!!

Sekcia: Ostatné 15.06.2006 | 18:55
Linux lama   Návštevník
Takže. V linuxe som totálna lam a preto potrebujem helfnúť. 1.Neviem ako zistím či si mám dať 32-bitový alebo 64- bitový linux. Kde to zistím?? 2. Ako ho nainstalujem keď mám Win XP 3. Ako ten linux neskôr odinštalujem? 4. Ako si pri štarte pc nyberiem či chcem pustit linux alebo Win? Ak to je na dosť dlhé vysvetlovanie tak mi pls napíšta na: filip102@gmail.com
    • Re: Hellp!! 15.06.2006 | 16:56
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      >
    • Re: Hellp!! 15.06.2006 | 17:19
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      "1.Neviem ako zistím či si mám dať 32-bitový alebo 64- bitový linux. Kde to zistím??" Napis aky mas CPU (presne) a povieme "2. Ako ho nainstalujem keď mám Win XP" strcis CD a das linux na inu particiu (ktoru ti moze zmazat) a das pozor aby ti nesformatoval veci "3. Ako ten linux neskôr odinštalujem?" Zmazes particiu a obnovis bootloader "4. Ako si pri štarte pc nyberiem či chcem pustit linux alebo Win?" Linux by ti to mal spravit automaticky
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Hellp!! 15.06.2006 | 17:44
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      http://www.linuxos.sk/zobraz_prispevok.php?forumid=33268
      • Re: Re: Hellp!! 15.06.2006 | 17:55
        Tomáš hanzel   Návštevník
        dhv zase brnkáš? dovoľ. Takže. V linuxe som totálna lam a preto potrebujem helfnúť. Takže predpokladám že nemá skúsenosti ani na fóre A zase dookola....prečo si to proste neprečítaš a poradíš? hmm?
        • Re: Re: Re: Hellp!! 15.06.2006 | 18:55
          Linux lama- pokročilejšie štádium :))   Návštevník
          Lebo som lenivý a nchce sa mi to fórum prehladávať :))))))))))))).
    • Re: Hellp!! 15.06.2006 | 18:01
      Tomáš Hanzel   Návštevník
      Zistíš to podľa typu Pc teda procesor-u Najväčšia pravdepodobnosť 32-bit. Inštalácia prebieha od bootovania z CD mechaniky či DVD mechaniky a daného distribučného CD, v yhladom na to či ide o distribúciu inštalovateľnú zo sieťe-netu, či distribúcie plne na CD a DVD. Odporúčam komplet CD alebo DVD. Linux odinštalovať je to isté ako Windows...asi nijak. Proste preformátuješ diskový oddiel na ktorom je Linux. Podotknem že bude asi potrebné preinštalovať i mbr príkazom fixmbr s XP konzoly či fixboot. Na to potrebuješ zavádzač Lilo či grub, ktorý je umiestnený na distribúcií ktorú budeš inštalovať a spravidla sa sama nakonfiguruje a nainštaluje, možno len bude potrebný tvoj zásah na určenie kam. Ak nerozumieš vyber MBR.