potrebujem surne linux podobajuci sa na windows

Sekcia: Ostatné 16.06.2006 | 17:13
mateus   Návštevník
zdravim, nevie mi niekto poradit ake distro je like windoze?? surne to potrebujem na desktop mojej sestry, je odkazana na windows:)
    • Re: potrebujem surne linux podobajuci sa na window 15.06.2006 | 20:51
      WlaSaTy   Návštevník
      ked zoberieme zakladnu otazku: kam sa stratil disk C:? tak ziadny. ked zoberieme zakladnu otazku : ktora tema sa najviac podoba na windows? tak kazdy, graficka tema sa da nastavit hocijak. ked zoberieme zakladnu otazku: v ktorom linuxe si spustim co najviac windowsovych programov? tak napriklad linspire (cca 50 USD). ale linux nie je len nejaky windows zadarmo.
    • Re: potrebujem surne linux podobajuci sa na window 15.06.2006 | 21:34
      Avatar chatpall   Používateľ
      Ak chces funkcnost ako Win tak Linspire. Ale potrebujes na to financne zdroje...Asi 50 dolarov. Ak hladas co bude mat iba Windows like look tak nejaku gdm temu .
      NERUSTE TENTO UCET!!!
      • Re: Re: potrebujem surne linux podobajuci sa na wi 15.06.2006 | 21:46
        skywaker   Návštevník
        Jedneho casu sa pisalo na nete o GoboLinuxe, ktory ma adresarovu strukturu podobajucu sa Windowsu ... Je to LiveCD ktore obsahuje instalator na disk... aplikacie su ulozene v priecinku Programs a linu v priecinku System len odporucam je fakt dobry a najnovsia verzia ma K Desktop 3.4 takze nie je to az take stare... www.gobolinux.org .... lukas.
    • Re: potrebujem surne linux podobajuci sa na window 15.06.2006 | 22:14
      Avatar smolko Ubuntu  Používateľ
      nezda sa mi, ze zakladnym kriteriom pre mateusovu sestru je pomenovanie adresarov. ja som sestre nahodil na starsi notebook zenwalk s xfce a ziadny vacsi problem, len som jej pekne nastavil listu, pridal odkazy na programy a doinstaloval pluginy do mozilly, aby to mohla pouzivat na bezne veci, ako je net, pisanie, hudba alebo filmy. ja ti skor ako nastavenie rovnakych dekoracii okien, ake su vo windows odporucam, urobit jej system plne funkcny a je len na tebe ake prostredie zvolis, ale pekne jej tam aj povyberaj programy, ktore bude potrebovat a ostatne neinstaluj. napis presnejsie v com je odkazana na windows a budeme vediet asi lepsie poradit.
      • Re: Re: potrebujem surne linux podobajuci sa na wi 16.06.2006 | 00:11
        mateus   Návštevník
        najprv odkaz Wlasatemu, ak nexapes nepis. Sestra proste nexce linux, pretoze je to pre nu zlozite, je zvyknuta na windows primitivizmus, potrebujem distro, ktore sa podoba na windows, nie ako vzhladom, ale obsahom. Som cital nieco o alinuxe, no neviem.
        • Re: Re: Re: potrebujem surne linux podobajuci sa n 16.06.2006 | 01:15
          WlaSaTy   Návštevník
          vyraz "distro je like windoze" je velmi vseobecny pojem. ale ak hladas nejake distro, tak skus upresnit poziadavky (ako ma vyzerat, na co ma sluzit, ake programy v nom maju byt, ...) akosi som si ziadne upresnenie nevsimol, ale mozno len neviem citat medzi riadkami. skus tam zapnut nejake live distro a opytat ci sa jej ta nova vista paci :-) ktore? napriklad ubunutu, je pekne. ladene do hneda, mne sa pacilo.
    • Re: potrebujem surne linux podobajuci sa na window 16.06.2006 | 11:54
      stewiq   Návštevník
      Kedze ti nikto neporadil nic rozumne ja ti poradim :) XandrOS
    • Re: potrebujem surne linux podobajuci sa na window 16.06.2006 | 12:19
      Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
      Co sa tyka podobnosti, tak doporucujem tento desktop enviroment: http://www.xpde.com/ . A linux mozes dat dajaky jednodnoduchy na ovladanie: Mandriva, Ubuntu, SuSE. Ak si drsny, tak este zmen boot splas screen na taku istu ako maju windowsy a sestra si nic nevsimne. Hlavne musi mat tie spravne ikonky na ploche. V menu nestacia, to moja sestra nezvladla pustit excel ani word z windows ked nenasla ikonku na ploche. (Napriek tomu, ze tam boli oppice nainstalovane. ;)
      Only man who sells empty boxes is the undertaker.
      • Re: Re: potrebujem surne linux podobajuci sa na wi 16.06.2006 | 16:24
        Tomáš Hanzel   Návštevník
        áno aLinux je pravý
        • Re: Re: Re: potrebujem surne linux podobajuci sa n 16.06.2006 | 17:13
          skywaker   Návštevník
          Ja satie pripajam ked nie www.gobolinux.org tak skus Xandros ale neviem ci je free :)