ako kompilovat pre ine glibc?

Sekcia: Programovanie 26.06.2006 | 12:08
Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
Ahoj. Neviete mi niekto poradit aka je zakladna koncepcia kompilovania softu v C/C++ pre ine glibc ako je vo vlastnej distribucii? Typujem ze najprv musim skompilovat tie nove glibc, a potom nejaky program chcem skompilovat s tymito novymi glibc kniznicami. Poradite mi niekto? dvh priklad: - mam distro s glibc 2.2.0 - skompilujem glibc 2.3.0 - chcem skompilovat program xyz s glibc 2.3.0
    • Re: ako kompilovat pre ine glibc? 25.06.2006 | 16:26
      worky   Návštevník
      Myslim ze chces nastavit aky kompilator ma pouzit ked chces kompilovat niejaku aplikaciu. Staci napisat toto: CXX=g++-2.3 ./configure make make install Je to vlastne klasicka kompilacia lenze nastavis ktore gcc ma pouzit. A to sa robi timto prikazom: CXX=g++-2.3
      • Re: Re: ako kompilovat pre ine glibc? 25.06.2006 | 19:22
        Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
        Nie, nepochopil si ma. Defacto chcem kamosovi skompilovat jeden program, ale on pouziva ine glibc ako ja, ja si nemienim menit moje glibc, on si nemieni menit svoje, takze, stiahol som si zdrojaky pre jeho glibc a skompiloval. Teraz, ako mam gcc povedat, aby nepouzil pri kompilovani moje glibc ale tie jeho? GCC pouzijem stale to iste. dvh
        • Re: Re: Re: ako kompilovat pre ine glibc? 25.06.2006 | 19:36
          m0d0r   Návštevník
          a u neho sa to skompilovat neda ?:) aky je to program ?
        • Re: Re: Re: ako kompilovat pre ine glibc? 25.06.2006 | 23:47
          worky   Návštevník
          Dost zamotane je to problem skompilovat uneho ?
          • Re: Re: Re: Re: ako kompilovat pre ine glibc? 26.06.2006 | 10:07
            Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
            Nie, u neho sa to skompilovat neda.
            • Re: Re: Re: Re: Re: ako kompilovat pre ine glibc? 26.06.2006 | 12:08
              ethyl   Návštevník
              nechcem byt OT, ale nebolo by jednoduchsie riesit problem ako to skompilovat u neho? IMHO ked mu to nejde ani skompilovat, tak to asi ani velmi nepobezi.