Problemy so Suse linux 10.0

Sekcia: Konfigurácia 24.06.2006 | 13:01
eat   Návštevník
Dobry den, mam taky "mensi" problem... Neviem ako rozbehat MP3 na mojom Suse linux 10.0, video som rozbehal pomocou MPlayeru... Ked pustim hocijaku MP3 cez Amarok tak Amarok napise: Playlist Finished... Uz som kdesi cital recenziu, ze treba prekompilovat nejake veci, ale neviem ake... Dakujem
    • Re: Problemy so Suse linux 10.0 17.06.2006 | 13:18
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Problemy so Suse linux 10.0 22.06.2006 | 01:28
        eat   Návštevník
        Dakujem za ten link, ale aj tak podal navodu som naisnstaloval vsetko co tam bolo, presne ako pisali, ale aj tak mi tie mp3 nejdu... Ked nejaku zapnem tak mi vypise Amarok ze: Playlist finished, a pesnicka nehra... Netreba nejako prekompilovat Amarok? a ak ano tak ako? Alebo prsim poradte iny variantu ako nato... Dakujem
        • Re: Re: Re: Problemy so Suse linux 10.0 22.06.2006 | 18:18
          Tomáš Hanzell   Návštevník
          Nieje problém že nemáš nainštalovanú knižnicu lame? po inštalacii tejto knižnice http://packman.links2linux.org/?action=017 mi ide... a ešte preinštalovavam xine + xine lib pre video.
          • Re: Re: Re: Re: Problemy so Suse linux 10.0 23.06.2006 | 03:17
            Cezar Zico   Návštevník
            som linuxovy Zacinajuci Zaciatocnik ale ... pokial viem ... SuSE (xvilku som ho mal) nie je velmi kompilovatelny linux vo vseobecnosti (je to hlavne User Friendly linux)... takze tam by som nic nekompiloval ... a na mp3 ... moj nazor = XMMS konkretne od packmana (skusane ale na 10.1) = super ... nieco take ako WinAMP lite ... nic len prehravanie hudby a rychly start programiku ... to je moj nazor na mp3 pod linuxom p.s. ak som tu trepol nejaku kardinalnu hlupost tak ma prosim vas vyvedte z omylu nech som opat zas o nieco mudrejsi ... a vopred sa za to ospravedlnujem znacka : zacinajuci zaciatocnik
            • Re: Re: Re: Re: Re: Problemy so Suse linux 10.0 24.06.2006 | 13:01
              eat   Návštevník
              hmm nainstaloval som aj tu kniznicu, ale Amarok roby stale to iste: "Ked zapnem nejaku mp3 tak mi vyskoci upozornenie, ,ze playlist finished". Lenze problem je vtom, ze ja som ziadny playlist nevytvaral... Myslim si, ze treba prekompilovat Amarok, ale niesom si isty... A stym kompilovanim pod Suse, mas ciastocne pravdu, ale aj nie... Kazdy linux ma podporu kompilovania... Napr. ja som si pod Suse 10.0 nakompiloval Irssi, Mplayer... Ale to uz som odbocil od temy... Po akompilovani MPlayeru mi filmy vsetky idu, podla toho som usudil, ze treba nakompiovat Amarok. Ak zmyslam zle tak ma prosim vyvedte z omylu, dakujem. Skusim este cosi vygooglit, uvidim ako sa bude darit... Skuste prosim este nieco poradit.