pomoc s dvd

Sekcia: Konfigurácia 17.06.2006 | 17:28
Avatar Tomáš ubuntu 7.04  Používateľ
Potrebujem pomoc. nainstaloval som si suse linux 10 a mam jeden problem. v PC som uz mal pred tym windows ktory mam rozdeleny na 2 disky. teraz som sem nainstaloval linux a ked som chcel nieco najst na cd/dvd nic som najst nemohol, bo ked otvorim tento pocitac tak tam mam 3 disky a flopy disk a dvd romku tam zobrazenu nemam. neviem co mam teraz robit. som zaciatocnik v linuxe a potreboval by som poradit co s tym. prosim poradte mi. Dakujem
    • Re: pomoc s dvd 17.06.2006 | 16:39
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      klikni tuto vlavo na linku "Organizacia dat, alebo kde je disk c?
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
      • Re: Re: pomoc s dvd 17.06.2006 | 16:50
        Avatar Tomáš ubuntu 7.04  Používateľ
        a co som tym ziskal?Cital som to ale vela om s toho nepochopil, kedze tam nie je nic pisane o mojom probleme. viem ako funguje linuxove rozlozenie ale pokial viem, na notebooku som mal tento isty linux nainstalovany a dvd romka sa mi tam zobrazovala vzdy. tu mi to nefunguje a neviem preco...Zobrazia sa mi disky na ktorych mam win veci, disk na ktorom je linux a flopy ale nie dvd romka
        • Re: Re: Re: pomoc s dvd 17.06.2006 | 17:28
          Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
          1) skus sem nepostovat tu istu vec 3x 2) v tom clanku sa jasne pise, ze prenosne media, sietove disky a podobna haved sa mountuje do /mnt pripadne /media. Tak aky je problem? Zasunies do mechaniky dvd a pozeras obsah adresara kam sa standardne mountuje DVD a nic sa nenamountuje? Tak potom skus prikazom mount rucne primontovat medium.
          cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom