Kdevelop - instalacia - problem

Sekcia: Programovanie 19.06.2006 | 14:03
WeDe   Návštevník
Zdravim. Mam Linux Mandriva 3.den. Potrebujem nainstalovat prostredie v ktorom budem moct pisat programy v C - ako vo Win DevC. Som xcel skusit Kdevelop - zevraj by sa mal co najviac priblizovat tomu co sa pouziva vo Win-e. Pocitac nie je pripojeny k internetu, som stiahol Kdevelop-2_1.1.2-2.src.rpm. Ziadna aplikacia zo submenu "praca s balikmi" sa mi neda spustit , napr. Manazer zdrojov softveru. Cez prave tlacistko na rpm balik-otvorit s instalator soft. mi vypise, ze instalcia prebehla uspesne. Neviem, kde sa nainstaloval program, ako ho mam spustit. (whereis, spustit prik. mi nejde). V konzole rpm -i - mi vypise: "chyba, cannot write to %sourcedir /usr/src/RPM/SOURCES" - som prihlasenyako user. Pri prihlaseny ako root instalacia prebehne, program vsak nemozem najst. Diki.
    • Re: Kdevelop - instalacia - problem 17.06.2006 | 20:05
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      Chyba bude v tom, ze si stiahol rpm balik so zdrojakmi Kdevelop-2_1.1.2-2.src.rpm Neviem ako je to v mandrive, mozno sa bude dat podobne ako v SuSE prikazom rpmbuild --rebuild spravit z neho binarny balik, ktory potom mozes normalne nainstalovat. Ak sa ti to podari, tak binarny balik bude niekde v /usr/src/RPMS alebo tak nejako. Len neviem ci mandriva pozna prikaz rpmbuild.
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
      • Re: Re: Kdevelop - instalacia - problem 17.06.2006 | 20:39
        WeDe   Návštevník
        V man rpm - som nasiel prikaz "rpm -rebuild balik.rpm". Vypisalo: " Instaluje sa balik.rpm Chyba: Legacy syntax is unsupported: copyright Chyba: Line 18: Unknow tag : Copyright: GPL"
        • Re: Re: Re: Kdevelop - instalacia - problem 17.06.2006 | 21:35
          WlaSaTy   Návštevník
          neviem, ale ze by balik kdevelop nedali do mandrivy? co takto napisat ako root: urpmi kdevelop to by ho malo nainstalovat priamo z cdcka a samozrejme aj vyriesit vsetky zavislosti.
          • Re: Re: Re: Re: Kdevelop - instalacia - problem 17.06.2006 | 22:00
            WeDe   Návštevník
            Tiez neviem, no na 3 Cd som nenasiel Kdevelope rpm. vypisalo: ziaden
            • Re: Re: Re: Re: Re: Kdevelop - instalacia - proble 17.06.2006 | 22:33
              WlaSaTy   Návštevník
              aha, takze mandriva prerobila urpmi tak aby odpovedal jednym slovom.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kdevelop - instalacia - pr 17.06.2006 | 22:51
                WeDe   Návštevník
                Sorry, netusim preco tam neni koniec. Malo byt: "ziaden balik s menom kdevelope"
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kdevelop - instalacia 17.06.2006 | 23:05
                  WlaSaTy   Návštevník
                  to je ok, ten balik sa vola kdevelop a nie kdevelope.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kdevelop - instala 18.06.2006 | 00:05
                    WeDe   Návštevník
                    OK.Sorry, kdevelop - vypis je ten isty - "ziaden balik s menom kdevelop". Na tych CD som pozeral v adresari Media - som nic v spojeni "kde" alebo "develop" nenasiel, mozno sa vsak mylim. Manazer zdrojov softw. sa mi nespusti ako som napisal. V adresari "/usr/src/RPM/SOURCES" - co napisal KiLo som nasiel aj po chybnom vypise prikazu "rpm -rebuild" subory "c_cpp_reference-2.0.2.tar.bz2", "kdevelop-2.1.2.dif", "htdig", "kdevelop-2.1.2.tar.bz", "doc.dif". Na "Kdevel..tar.bz2" a "c_ccp..tar.bz2" - som skusal ./configure chyba mi kopec kniznic.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kdevelop - ins 18.06.2006 | 02:36
                      WlaSaTy   Návštevník
                      to je zaujimave, mandriva by to mala obsahovat. uz len koli tomuto: ftp://ftp.sh.cvut.cz/DATA/mandriva/official/2006.0/i586/media/main/kdevelop-3.2.2-3mdk.i586.rpm mirror oficialnej verzie mandriva 2006.0
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kdevelop - 19.06.2006 | 08:55
                        WeDe   Návštevník
                        http://ftp.sh.cvut.cz/MIRRORS/Mandrake/mandrake/official/iso/2006.0/i586/ Podla suboru idx by kdevelop mala obsahovat iba verzia na DVD a ja mam 3-CD, kedze na masine nemam DVD-rom.
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kdevel 19.06.2006 | 14:03
                          WeDe   Návštevník
                          Srry, Mandriva Mini by mala mat v sebe Kdevelop. Thnx all