x.h:40:71: warning: no newline at end of file

Sekcia: Programovanie 20.06.2006 | 12:51
mike   Návštevník
Nazdar kóderi. Mám problém s nasledujícom warningom: some_h_file.h:40:71: warning: no newline at end of file Je mi jasné, že stačí len Ctrl-End a Enter, ale problém sa nachádza niekde inde. V našom projekte je niekoľko tisíc automaticky generovaných súborov *.cpp a *.h. Generované sú na Windowse a kompilované VC++ pre Windows a gcc pre Linux. Viete si predstaviť, že pri rádovo 1000 warningoch Vám už utečie aj závažná chyba. Existuje nejaký spôsob ako zakázať zobrazovanie tejto konkrétnej chyby? A ak niekto vie aj niečo o nastavení "warning levelu" tiež by mi to pomohlo. Za Vaše odpoveďe vopred ďakujem. Mike
    • Re: x.h:40:71: warning: no newline at end of file 19.06.2006 | 22:21
      Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
      najjednoduchsie riesenie je asi pustit preklad asi takto: make | grep -v 'no newline at end of file' co sposobi vypisanie iba tych riadkov, ktore neobsahuju ten retazec... podla mna jednoduche a elegantne, nie?
    • Re: x.h:40:71: warning: no newline at end of file 20.06.2006 | 01:04
      Avatar nardew debian  Používateľ
      spravit skript, ktory prida na kazdy subor na koniec novy riadok, aj ked neviem ci to je to prave orechove
    • Re: x.h:40:71: warning: no newline at end of file 20.06.2006 | 11:40
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Doporucujem toto: dos2unix - zmeni konce riadkov na unixove echo "" >> subor.txt - prida prazdny riadok na koniec suboru Vsetko v jednom asi takto: dos2unix subor.c ; echo "" >> subor.c
      • Re: Re: x.h:40:71: warning: no newline at end of f 20.06.2006 | 12:35
        Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
        #!/bin/sh function alter() { for file in *; do if [ -d $file ]; then cd $file alter; cd .. fi done for file in *.h; do dos2unix $file echo "" >> $file done; } alter; by mohlo pomoct, ale osobne mi aj tak prijde najlepsie to, co som pisal, cez grep odfiltrovat tie riadky a nic netreba menit...
        • Re: Re: Re: x.h:40:71: warning: no newline at end 20.06.2006 | 12:51
          Mike   Návštevník
          Diky. Ak to budeme riešiť skriptom, tak asi pomocou Perl, pretože ten je jeden z mála nezávislých na operačnom systéme. Musí to fungovať aj na Windows. Už to len zapojiť do makefile-u. Ak niekto ešte pridá svoj názor na vec, tak myslím že to môže pomôcť viacerým ľuďom. A aj ja by som bol povďačný. Mike.