zopar otazok - ASUS A6R

Sekcia: Konfigurácia 29.12.2006 | 02:44
Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
zdravim mam NB ASUS A6R na nom Linux Ubuntu 6.06 LTS; mam zopar otazok na ktore si ako zaciatocnik neviem odpovedat ani neviem nikde na googli najst riesenie: 1. pri beziacom linuxe mi sem tam pipne pod diodkami vpravo hore tak akoby pc-speaker pod nimi je HDD-compartment... vo winXP mi to nerobi a sa bojim aby to nesignalizovalo cosi zle 2. ako nastavit senzory z CPU aby mi ich aplety plochy gDesklets na meranie teploty CPU brali v uvah lebo nejak nimi pohrdaju a nic mi neukazuju 3. nejde mi mikrofon, nastavene mam (Mic Boost (+20dB) mikrofon mam povoleny) ... skusal som aj externy do jacka aj vstavany ani jeden mi nereaguje na zaznam zvuku ... pisem preto ze aj zvuky na tomto NB nastavujem zvlastne (zapinam PCM a Master Surround a vypinam External Amplifier) ... mikrofon chcem kvoli skype 4. uz len alibisticky posledny bod : mrznuca myska po nahodeni 3d akceleracie (tema tu uz preberana), len ci nahodou niekto na nieco neprisiel za vsetky odpovede a rady vopred velmi pekne dakujem ... :-)
ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
    • Re: zopar otazok - ASUS A6R 20.06.2006 | 00:50
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      2) mas nainstalovane lm-sensors?
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: zopar otazok - ASUS A6R 20.06.2006 | 00:54
        Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
        ano a momentalne to riesim podla stranky : https://help.ubuntu.com/community/SensorInstallHowto ale neviem kde mam vztvorit ten subor mkdev.sh neviem kde je lm-sensors source ...
        ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
        • Re: Re: Re: zopar otazok - ASUS A6R 20.06.2006 | 01:01
          Avatar chembro   Používateľ
          lm_sensors nepotrebuje ked sa jedna o CPU. Uplne postaci modul ACPI_THERMAL. Ako zobrazovac teploty mam Gkrellm. U toho notebooku sa pohybuje teplota od 50stupnov v klude a cca 59-60 v zatazi.
          • Re: Re: Re: Re: zopar otazok - ASUS A6R 20.06.2006 | 01:03
            Avatar chembro   Používateľ
            pardon , v plnej zatazi.
            • Re: Re: Re: Re: Re: zopar otazok - ASUS A6R 20.06.2006 | 01:13
              Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
              super konecne mam ten systemovy monitor aky som xel a ukazuje mi aj tu teplotku :-) tie ostatne otazky ... ten mikrofonik ... a pipanie??? neviete co s tym???
              ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: zopar otazok - ASUS A6R 20.06.2006 | 01:23
                Avatar chembro   Používateľ
                to pipanie neviem co myslis, mikrofon ani mne nejde a ten posledny bod , mys mi nejde len pri jednej hre cez cedegu.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zopar otazok - ASUS A6 20.06.2006 | 01:35
                  Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
                  mikrofonik sa neda spojazdnit? ty ho nepouzivas? nepouzivas skype? a externy do jacku sa da rozbehat?
                  ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zopar otazok - ASU 20.06.2006 | 01:48
                    Avatar chembro   Používateľ
                    neviem ci sa da spojazdnit, nesnazil som sa o to. skype uz hodne dlho nepouzivam. nejde mi ani interny mikrofon a ani externy. Netrapi ma to tak isto ako irda
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zopar otazok - 20.06.2006 | 01:53
                      Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
                      o.k. diky moc za ten gkrell
                      ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zopar otaz 20.06.2006 | 01:56
                        Avatar chembro   Používateľ
                        nz . este mi vysvetli to pipanie
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zopar 25.06.2006 | 04:43
                          Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
                          to pipanie ... neviem niekedy ... sem tam nie je to na nic konkretne viazane ... ale pipne pod diodkami hore vpravo nad klavesnicou ... zvok ako keby taky pokrokovejsi-ladnejsi-usiam_orijemnejsi pc-speaker ... neviem ci to nebude s tym ze nemam nainstalovanu graf. s 3d akoby hlasil ze nie je vsetko v poriadku ... neviem ... raz mi to peep urobilo aj vo win kym som nemal nainstalovane vsetky drivery na vsetko ... ??? :(
                          ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 25.06.2006 | 15:32
                            Avatar uid0 Debian  Používateľ
                            to bude len ina frekvencia :)
                            Debian. apt-get into it…
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 25.06.2006 | 15:46
                              Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
                              frekvencia čoho??? LCD čka? veď tú mám 60Hz?
                              ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 25.06.2006 | 16:19
                                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                                frekvencia (udava ton) ktoru PC speaker generuje
                                Debian. apt-get into it…
                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 25.06.2006 | 16:26
                                  Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
                                  čiže to znamena že mi len tak zo srandy peepne ... lebo tam je nejaka frekvencia?
                                  ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
                                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 25.06.2006 | 16:41
                                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                                    > zvok ako keby taky pokrokovejsi-ladnejsi-usiam_orijemnejsi > pc-speaker ... to bude len ina frekvencia pipania. pravdepodobne to pipa len v textovom mode, nie? ked stlacis tab a existuje viac moznosti doplnenia alebo backspace a nie je co zmazat. nie?
                                    Debian. apt-get into it…
                                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 25.06.2006 | 16:44
                                      Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
                                      nie nie nie ... ono to peepne .. normalne za behu systemu ci x-ka ci textovy mod to je jedno
                                      ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
                                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 05.08.2006 | 11:40
                                        Bgo   Návštevník
                                        > pod diodkami hore vpravo nad klavesnicou turn off infrared in bios. if you dont need it, of course. it is the cause of regular sounds near the hard drive. asked asus. i have a6r as well. (sorry, i can write only english, but thought that a good advice is worth adding)
                                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 13.08.2006 | 23:39
                                          Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
                                          thanks ... I'm going to try :D
                                          ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)