instalacia Gentoo + usb zariadenia

Sekcia: Hardware a Drivery 21.06.2006 | 00:06
Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
dobry den, kedze mam NB ASUS A6R ... kde je problem s myskou (resp. celkovo s USB zariadeniami) az nahodim 3d akcel. a ... casty prispievatel chembro ma tiez ten isty NB a na nom Gentoo linux ... pricom nema az take problemy ... velmi sa pohravam s myslienkov vyskusat gentoo ... ibaze ... ked spustim liveCD a mam pripojenu usb mys a klavesnicu tak mi pri nacitavani perif zariadeni zamrzne boot ... ak ich vytiahnem tak v pohode nabehne live-ko pekne ... zaujimalo by ma ci existuje nejaky parameter jadra ktory by to spravil? (s SuSE 10.0 som mal podobny problem a riesil ho parameter jadra irqpoll pri starte instalacie)
ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
    • Re: instalacia Gentoo usb zariadenia 20.06.2006 | 23:40
      Avatar chembro   Používateľ
      naco ti je externa klavesnica a mys pri instalacii? preco nepouzivas obycajne instalacne CD ale Live?? Pekne do konzoly a step-by-step ako je to v navode.
      • Re: Re: instalacia Gentoo usb zariadenia 20.06.2006 | 23:57
        Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
        ale mne ani install cd nenabootuje pri usb myske ... po instalacii sa ta klavesnicka aj myska rozbeha???
        ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
        • Re: Re: Re: instalacia Gentoo usb zariadenia 21.06.2006 | 00:01
          Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
          resp. live preto lebo som pred tyzdnom skusal len tak zo srandy a s install cd som ako zaciatocnik zrusil vsetky particie... tak som sa vratil k Ubuntu ... ale stale viac a viac sa pohravam s myslienkov gentoo kedze "3d plus myska problem iba v hrach/hre u teba"
          ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
        • Re: Re: Re: instalacia Gentoo usb zariadenia 21.06.2006 | 00:02
          Avatar chembro   Používateľ
          NACO TI JE MYSKA PRI INSTALACII?? Gentoo != Suse . To nakonci budes ladit kernel a nastavenia v xorg.conf
          • Re: Re: Re: Re: instalacia Gentoo usb zariadenia 21.06.2006 | 00:06
            Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
            o.k. diky idem skusit ... podla navodu odtialto ... keby som s niecim nevedel nijak rady tak sa ozvem diky zatial ...
            ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)