instalacia gentoo podla Serialu na LinuxOS

Sekcia: Konfigurácia 23.06.2006 | 03:07
Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
dobry den (alebo rano) asi 6x som sa pokusil nainstalovat gentoo 2006.0 podla navodu kt. je tuto na tomto servery (viem ze je to navod na 2005) a stale zamrznem na jednom bude ...: 2006.0 ma pre x86 pocitace zatial iba mini-install verziu ... (ziadnu inu som nikde nenasiel) t.j. vsetko (stage3 aj portage) sa mi podarilo stiahnut z netu a rozbalit do prislusnych adresarov ... presne podla prikazov dojdem az ku kompilacii jadra ale tam nic ...: vypadne mi sietova karta (pred tym ako sa dostanem pomocou links na net a stiahnem prislusne veci sa musim trosku pohrat s net-setup co nie je problem ... cca 5-10 min. a net mi ide) ibaza po zmene root adresara v predchadzajucich krokoch mi nejak prikaz net setup nefunguje (command not found alebo take cosi)... prikaz emerge gentoo-sources mi vypisuje ze chce nieco postahovat z najakych serverov ale nemoze ... problem bude podla mna asi v tom ze nie som pripojeny ale ako mam opät spojazdnit program net-setup??? :-/ za pomoc vopred velmi pekne dakujem :-)
ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
    • Re: instalacia gentoo podla Serialu na LinuxOS 21.06.2006 | 10:14
      jancici   Návštevník
      skusal si pozriet tento navod : http://www.gentoo.org/doc/en/handbook/handbook-x86.xml?full=1 ?? v bode 3 je nastavenie sieti, skus pozriet. potom sa ozvi o pomoc na forums.gentoo.org alebo na forums.gentoo.cz
    • Re: instalacia gentoo podla Serialu na LinuxOS 21.06.2006 | 11:23
      Avatar nardew debian  Používateľ
      1.) zakompiluj si podporu sietovky priamo do kernelu 2.) do /etc/conf.d/net zapis toto: config_eth0=( "tvoja_ip netmask maska" ) routes_eth0=( "default gw gateway" ) samozrejme ak potrebujes, eth0 mozes zamenit za nieco ine ak by si to nahodou takto nexcel 3.) do /etc/resolv.conf zpis DNS server(servre) 4.) over, ze v /etc/init.d/ existuje subor net.et0(alebo net.X ak confujes eth1 apod.), ktory je linkom na /etc/init.d/net.lo. Ak tak nie je, tak zadaj ln -s /etc/init.d/net.lo /etc/init.d/net.eth0 5.) nex sa to pusta pri starte systemu: rc-update add net.eth0 default to by malo byt vsio
      • Re: Re: instalacia gentoo podla Serialu na LinuxOS 21.06.2006 | 14:54
        Cezar Zico   Návštevník
        diky ... idem vyskusat a dam vediet ako to mi to islo :-)
        • Re: Re: Re: instalacia gentoo podla Serialu na Lin 22.06.2006 | 16:12
          worky   Návštevník
          Tak postup s triskaca: fdisk /dev/hda boot (hda1)- n,p,1,enter,+100M,a,2 swap (hda2)- n,p,2,etner 2 x ram,t,2,82 root (hda3)- n,p,3,entern,enter,w mke2fs /dev/hda1 mke2fs -j /dev/hda3 swapon /dev/hda2 mkswap /dev/hda2 mount /dev/hda3 /mnt/gentoo mkdir /mnt/gentoo/boot mount /dev/hda1 /mnt/gentoo/boot cd /mnt/gentoo stiahni portage a stiahni stage 3 rozbal ich. mount -t proc none /mnt/gentoo/proc cp -L /etc/resolv.conf /mnt/gentoo/resolv.conf chroot /mnt/gentoo /bin/bash env-update source /etc/profille emerge gentoo-sources emerge genkernel genkrenl all --menuconfig A dalej pokracuj podla toho manualu co je na linuxos
          • instalacia gentoo podla Serialu na Lin 23.06.2006 | 03:07
            Cezar Zico   Návštevník
            diky chalani ... zajtra uz idem domov z intaku ... takze si to zosietujem s kompikom doma ... a ... doma by nemal byt problem s lankom ... nemalo mi vypadnut ... ozvem sa zajtra ... resp. sobotu (vikendy volne bez obmedzenie prenesenych dat ... T-com DSL) ... ako mi to s tym gentiakom ide/islo ... zatial diky ... p.s. ... nechcem nikoho urazit som len zacinajuci zaciatocnik v linuxoch ale nemal by byt mkswap pred swapon ... na ten postup s triskaca narazam diky este raz za rady, ste mili ... sobotu skusam a pisem ked si nebudem nijak raz vediet rady