fedora core 5 - grub a spustenie xp

Sekcia: Konfigurácia 28.06.2006 | 20:18
Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
Zdravim Nainstaloval som fedoru core 5 (na disk PATA) a potrebujem si nechat win XP (disk SATA) a grub mi XP nechce spustit. v /boot/grub/menu.lst mam: title Windows XP rootnoverify (sd0,0) chainloader +1 viete poradit ze co s tym?
Everything is proceeding as I have foreseen.
    • Re: fedora core 5 - grub a spustenie xp 22.06.2006 | 20:12
      Avatar Martin FC6  Používateľ
      pri instalacii fedory si si mal moznost zvolit ktory system sa ti zavedie default pokial fc5 videla ten pata disk s xp inak postupov ako obnovit zavadzac je tu mnozstvo
      www.fedora.cz www.apple.cz
      • Re: Re: fedora core 5 - grub a spustenie xp 22.06.2006 | 20:43
        Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
        Vdaka no win mam na SATA disku a pri instalacii grubu zistilo iny os oznacilo to ako "other" a bolo to nieako nastavene. Myslel som, ze to je uz rozpoznany win tak som to nechal tak ale asi to trebalo nastavit. Tak to musim dotiahnut teraz ale nadari sa mi.
        Everything is proceeding as I have foreseen.
        • Re: Re: Re: fedora core 5 - grub a spustenie xp 23.06.2006 | 00:14
          Ykso   Návštevník
          mas tam dve moznosti \"other\" co je xp \"fedora core\" pokial si zavadzac umiestnil spravne na MBR teda na aktivny disk, malo by ti to v pohode ist. martin
          • Re: Re: Re: Re: fedora core 5 - grub a spustenie x 28.06.2006 | 20:18
            Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
            No grub mam tam kde ho umiestnila defaultna instalacia FC5. Potrebujem zistit ako mam nastavit grub tak aby mi nabootoval win xp, ktory je na sata disku ale ja neviem ako sa oznacuje sata disk a na ktory oddiel je nainstalovany xp (mala by to byt defaultna instalacia xp). V /boot/grub/menu.lst mam: # grub.conf generated by anaconda # # Note that you do not have to rerun grub after making changes to this file # NOTICE: You have a /boot partition. This means that # all kernel and initrd paths are relative to /boot/, eg. # root (hd0,0) # kernel /vmlinuz-version ro root=/dev/VolGroup00/LogVol00 # initrd /initrd-version.img #boot=/dev/hda default=2 timeout=5 splashimage=(hd0,0)/grub/splash.xpm.gz hiddenmenu title Fedora Core (2.6.16-1.2133_FC5smp) root (hd0,0) kernel /vmlinuz-2.6.16-1.2133_FC5smp ro root=/dev/VolGroup00/LogVol00 rhgb quiet initrd /initrd-2.6.16-1.2133_FC5smp.img title Fedora Core (2.6.15-1.2054_FC5smp) root (hd0,0) kernel /vmlinuz-2.6.15-1.2054_FC5smp ro root=/dev/VolGroup00/LogVol00 rhgb quiet initrd /initrd-2.6.15-1.2054_FC5smp.img title Windows XP rootnoverify (hd1,0) chainloader +1 A v /boot/grub/device.map: # this device map was generated by anaconda (hd0) /dev/hda (hd1) /dev/sda Neviem sa s toho vysomarit. Skusal som co ma napadlo a vysledok bol ze, erroe while parsing number. Prosim vas piste co vas napadne.. kde mam chybu... diky.
            Everything is proceeding as I have foreseen.