Gentoo + winXP

Sekcia: Konfigurácia 25.06.2006 | 05:00
Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
dobry den xel by som sa spytat ako mam nainstalovat gentoo 2006.0 tak aby som nemusel odstranit windowsacku particiu a mal pri starte pocitaca na vyber oba systemy ... navod tuto na fore aj na http://www.gentoo.org/doc/en/handbook/handbook-x86.xml?full=1, oba predpokladaju ze nechcem nic len gentoo ale ja som xel este aj win ... staci mi aj link kde to najdem vopred dakujem velmi pekne
ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
    • Re: Gentoo winXP 24.06.2006 | 21:22
      WlaSaTy   Návštevník
      presne tak, ako by si postupoval pri doinstalovani akehokolvek ineho operacneho systemu. defragmentovat, zmensit particiu, rozdelit disk a pokracovat ...
      • Re: Re: Gentoo winXP 24.06.2006 | 21:36
        Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
        ano ale ... pri instalacii gentoo prodla spominanych navodov sa vytvara akasi particia 30-100 MB pre zavadzac a jadro na zaciatku disku a ja tam mam 8GB part. s WinXP kam mam potom dat grub a ako??? spominane navody pocitaju s tym ze Gentoo bude jedinym OS na pocitaci...
        ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
        • Re: Re: Re: Gentoo winXP 24.06.2006 | 22:22
          Avatar chembro   Používateľ
          ta akasi 30-100MB particia je particia pre /boot kde sa nachadza kernel. Ta particia je zbytocna podla mna, priecinok boot moze byt aj na rootovskej particii /.
          • Re: Re: Re: Re: Gentoo winXP 24.06.2006 | 22:30
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            ano, nanic. nevies kolko si mas vyhradit a grub ti to naloadyuje takmer odvsadial, keby bolo zle
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Re: Re: Re: Re: Gentoo winXP 25.06.2006 | 00:45
              Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
              no ... momentalne sa to pokusam urobit takto: hda1 winxp 8GB fat32 had3 100MB kernel + grub ... zaroven nastaveny boot hda4 swap hda5 getntoo / hda6 DATA (movies, mp3, docs...) je to dobre ked som nastavil hda3 ako boot? bude sa mi potom dat spustit win??? momentalne rozbalujem portage podla navodu na : http://www.gentoo.org/doc/cs/handbook/handbook-x86.xml?full=1#installing_portage
              ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gentoo winXP 25.06.2006 | 00:52
                Avatar chembro   Používateľ
                no ked hda3 oznacis v cfdisk ako bootable. nainstalujes loader ( grub alebo lilo) a nastavis ho, tak by nemal byt problem.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gentoo winXP 25.06.2006 | 01:17
                  Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
                  dal som to presne takto v cfdisk som ho oznacil ako boot ... instalujem dalej a uvidim ako ... zatial dakujem za pomoc
                  ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gentoo winXP 25.06.2006 | 01:19
                    Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
                    p.s. napisem este samozrejme ci to slo bez problemov
                    ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gentoo winXP 25.06.2006 | 01:33
                Avatar chembro   Používateľ
                no ked hda3 oznacis v cfdisk ako bootable. nainstalujes loader ( grub alebo lilo) a nastavis ho, tak by nemal byt problem.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gentoo winXP 25.06.2006 | 04:39
                  Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
                  ... ide v pohode :) ... bootuje mi aj win aj gentoo... minimalny zaklad roboty je za mnou ... teraz uz len sa naucit robit s gentoo ... :)))
                  ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gentoo winXP 25.06.2006 | 05:00
                    Avatar chembro   Používateľ
                    no vidis, vsetko sa da ked sa chce