Kubuntu & kompilacia jadra & net

Sekcia: Konfigurácia 20.09.2006 | 15:12
Jardo   Návštevník
Ahojte lidicky, mam taky "mensi" problem a potreboval by som pomoc. Pod kubuntu mi nechodi Internet, pretoze sa nan pripajam cez specialnu sietovu kartu, ak sa da tak vobec pomenovat. vola sa to : AMD - PCnet-Home Based network Adapter, ide don RJ 11. Ako sietovu kartu mi to Kubuntu v pohode najde, no net nejde. vraj treba skompilovat jadro a nainstalovat 1 modul, aby ho jadro podporovalo. na Kubuntu mam kernel 2.6.16-23, stiahol som si 2.6.17. Spustil som make menuconfig, vypisalo mi straasne dlhu chybu, tu je z nej uryvok : root@linux:/usr/src/linux-2.6.17# make O=/home/jarkol/build/kernel config GEN /home/jarkol/build/kernel/Makefile scripts/kconfig/conf arch/i386/Kconfig # # using defaults found in .config # * * Linux Kernel Configuration * * * Code maturity level options * Prompt for development and/or incomplete code/drivers (EXPERIMENTAL) [Y/n/?] make[2]: *** [config] Interrupt make[1]: *** [config] Interrupt make: *** [config] Interrupt root@linux:/usr/src/linux-2.6.17# make O=/home/jarkol/build/kernel menuconfig GEN /home/jarkol/build/kernel/Makefile HOSTCC scripts/kconfig/lxdialog/checklist.o In file included from /usr/src/linux-2.6.17/scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:24: /usr/src/linux-2.6.17/scripts/kconfig/lxdialog/dialog.h:31:20: error: curses.h: No such file or directory na konci: /usr/src/linux-2.6.17/scripts/kconfig/lxdialog/checklist.c:288: error: ‘KEY_RIGHT’ undeclared (first use in this function) make[3]: *** [scripts/kconfig/lxdialog/checklist.o] Error 1 make[2]: *** [menuconfig] Error 2 make[1]: *** [menuconfig] Error 2 make: *** [menuconfig] Error 2 Podotykam, ze je to len uryvok, bol to aspon sest stranovy vystup. takze menuconfig mi nesiel vobec, vyskusal som xconfig, no takisto bez uspechu: GEN /home/jarkol/build/kernel/Makefile CHECK qt * * Unable to find the QT installation. Please make sure that * the QT development package is correctly installed and * either install pkg-config or set the QTDIR environment * variable to the correct location. * make[2]: *** No rule to make target `scripts/kconfig/.tmp_qtcheck', needed by `scripts/kconfig/qconf.o'. Stop. make[1]: *** [xconfig] Error 2 make: *** [xconfig] Error 2 cez config to nemienim robit, nie som nijaky profik, ktory vie veci nastavovat cez rozne fyzicke adresy. nee. neviete poradit co s tym? Ak nie, poradte mi nejku ine, sikovne distro. Suse nechcem, je pomale, aspon na moje Pc. mam len 256 MB RAM a citit to. Debian? KDE 3.5.2 a OpenOffice 1.1? nie, dakujem. nechce sa mi frcat na Microshite, chcem totiz experimentovat a ucit sa. No zarowen nechcem byt bez netu, vsak uznajte. Poradte prosim.
    • Re: Kubuntu 25.06.2006 | 16:28
      riso   Návštevník
      aj mna zaujima tato tema, nema niekto nejake manualy o kompilacii kernelu?
      • Re: Re: Kubuntu 25.06.2006 | 17:22
        123   Návštevník
        http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=157560
        • Re: Re: Re: Kubuntu 25.06.2006 | 20:53
          Jardo   Návštevník
          diky, fakt dobry navod.
          • Re: Re: Re: Re: Kubuntu 25.06.2006 | 20:55
            Jardo   Návštevník
            Len mi radsej odporucte nejake ine distro. Ako som uz spomenul, net mi pod Linuxom nejde. No a instalovat jednotlive baliky rucne? skusal som to, no sorry. riesit vsetky zavislosti je nekonecny pribhe. Najma v Kubuntu...
            • Re: Re: Re: Re: Re: Kubuntu 25.06.2006 | 20:59
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              no toto :) aptitude ti nic nehovori? ake rucne instalovanie a riesenie zavislosti?
              Debian. apt-get into it…
            • Re: Re: Re: Re: Re: Kubuntu 25.06.2006 | 21:34
              ---   Návštevník
              a keby si si zohnal normalnu sietovu kartu a nehladal ine distro , ak nejake vobec existuje kde je to podporovane:-)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kubuntu 25.06.2006 | 21:40
                Jardo   Návštevník
                Poznas klasicku sietovku, do ktorej ide RJ 11 :)? tu sietovku mi dal moj provider, micronet.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kubuntu 25.06.2006 | 21:45
                WlaSaTy   Návštevník
                otazne je ci "AMD - PCnet-Home Based network Adapter, ide don RJ 11 " je sietovou kartou. tie zvykli mat bud RJ45 alebo BNC, popripade ine typy konektorov. ale RJ11 sa pouzival pri hlavne modemoch. no ale k veci.: ak chce clovek prelozit vlastne jadro, tak si musi nainstalovat zodpovedajuce nastroje (napriklad ncurses). navodov na kompilaciu jadra je dost ale asi najrychlejsi sposob ako si nahodit vsetky veci potrebne k prekladu jadra je instalacia zdrojakov jadra pomocou balickovacieho systemu. ak chce clovek pomoc ku konkretnemu kusu hardware, tak musi uviest ako ho identifikuje linux. informacia kto oblepil krabicu alebo sacok nalepkami je zbytocna.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kubuntu 25.06.2006 | 23:53
                  Jardo   Návštevník
                  Hm..., Windows ho identifikuje ako sietovu kartu a Internet mi ide bez problemov. Dokonca i Linux ho najde ako eth1, da sa i nastavovat, no na net ma nepripoji. jedine, co sa mi po trapeni podarilo spustit bolo xconfig. Aj to sa mi uz 2. krat spustit nepodarilo, nakolko mi vyhodilo nieco akoze sa sa nevie naconnectovat na X server. proste haluz, ked urobim to iste a o 5 minut to uz nejde... . tak som chcel skompilovat konfiguraciu make, no na moje prekvapenie: /usr/src/linux2.6.17ck12/scripts/gen_initramfs_list.sh: Cannot open 'y' make[2]: *** [usr/initramfs_data.cpio.gz] Error 1 make[1]: *** [usr] Error 2 make[1]: Leaving directory `/usr/src/linux2.6.17ck12' make: *** [stamp-build] Error 2 tu uz proste koncim, neviem co dalej. Mimochodom, stary Knoppix (novy nie) a Debian mi to zariadenie v pohode najde a ide mi i net. Asi prejdem na Gentoo, i ked si neviem predstavit instalaciu s pomocou skoro 100 stranoveho handbooku. Dakujem vsetkym
                  • radšj novú sieťovku 26.06.2006 | 17:33
                    JA_   Návštevník
                    Cca 200 - 300 SK investicia do novej sieťovky by bol omnoho menej bolestivý prechod cez "mínové pole"
                    • Re: radšj novú sieťovku 15.09.2006 | 00:41
                      Avatar jumper UBUNTU 7.04  Používateľ
                      nie ty nechapes? je to normalna sietovka mam ju aj ja dava to provider ale hento nieje sietovy kabel ale do tej karty sa pcha konektor ako spominal je to v preklade telefonna koncofka chapenzi bite? ja mam ten isty problem a zatial som ho neviriesil iba som sa dozvedel toto musis nahodit ....modul PEGASUS a k tomu este nejake picovyny ... a potom musis nastavit aby komp vypol ethernetovy potencial lanky.... ... ps : moje icq 318-893-599
                      • Re: Re: radšj novú sieťovku 15.09.2006 | 17:22
                        WlaSaTy   Návštevník
                        nikto z nas to nedokaze pochopit. normalna sietovka ma pripojenie RJ45, popripade BNC ak je to muzealny kusok. Normalne sietovky nemali konektor RJ11 i ked sa na niektorych technologiach (10Mb/s) pripajali aj RJ11 - usetrilo sa s tym tahanie kabla na telefon. sice netusim kto ti poradil ze mas pouzit ovladac PEGASUS ale asi sa v tom vyznal. skus sa ho opytat ako a odkial ho stiahnes i ked to vyzera ze si nejaky uz stiahol (len ci ten co potrebujes). potom si skonfiguruj zdrojaky tebou stiahnuteho jadra: cat /proc/config.gz | gzip -d - > /usr/src/linux-2.6.17.nieco/.config cd /usr/src/linux-2.6.17.nieco make oldconfig odklepni tie nastavenia ktore pribudli medzi tvojim aktualnym jadrom (2.6.16-23) a tym co si stiahol (2.6.17-nieco) ako dalsi krok to preloz, k tomu budes potrebovat balik build-essential (co uz urcite vies a mas ho nainstalovany) a nasledne nainstaluj moduly. potom skopiruj vysledne jadro do /boot a aktivuj ho v tvojom zavadzaci systemu, samozrejme skopni aj system.map koli automatickemu zavadzaniu ovladacov a nastartuj s novym jadrom. az potom sa vecsinou podari instalacia novych ovladacov ktore su nie dodavane zo standardnym jadrom ... ale to uz iste vies, ved si si nastudoval odporucanu literaturu. ps.: text "a potom musis nastavit aby komp vypol ethernetovy potencial lanky" znamena zrejme ze mas prehodit default gateway na novo vzniknute ethernetove zariadenie ukazujuce na ten pegasus. ale to ti uz iste povedal ten tvoj kamarat co ti radil. skoda ze si ho nepocuval, ze?
                        • Re: Re: Re: radĹĄj novĂş sieĹĽovku 16.09.2006 | 00:30
                          jumper   Návštevník
                          no jo ten kamos roby v micronete a vobec neovladam linux ale chcem konecne zahodit microshit... musim mu asi povedat nech mi to dojde spravit bo ma j.. .:)
                          • Re: Re: Re: Re: radĹĄj novĂş sieĹĽovku 16.09.2006 | 04:15
                            WlaSaTy   Návštevník
                            hm, micronet pripaja cez take veci? mohol by si mi dat info o poskytovatelovi a produkte? ps.: jedna sa o tu usb krabicku na ktoru su ovladace iba v rannej faze vyvoja a su dostupne iba cez cvs?
                            • Re: Re: Re: Re: Re: radĹĄj novĂş sieĚĽovku 20.09.2006 | 12:43
                              jumper   Návštevník
                              nie cez usb ale cez pci kartu internet vo win ide normalne a rychlo ale v linuxu nechce rozpoznat net mam od micronetu www.inethome.sk
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: radĂ�ĹĄĂ�ďż˝ 20.09.2006 | 15:12
                                WlaSaTy   Návštevník
                                predpokladam ze mas tym padom velky problem napisat ako danu kartu identifikuje linux. prikazy ako "uname -a" a "lspci -v" poznas, uz sa tu vyskytli velakrat pri rieseni problemov.