usb kluc

Sekcia: Ostatné 22.04.2005 | 09:52
Avatar pepsy Mandrake 10.1  Používateľ
Nedari sa my pod Linuxom rozbehat USB kluc. Nasiel som nejaky navod na nete ale podla mna je to blbost. Napiste my niekto postup ako to spravit . Dakujem
    • Re: usb kluc 15.03.2005 | 10:16
      igi   Návštevník
      Skus tento prikaz na podaktore kluce to ide: $mkdir /mnt/usb $mount -t vfat /dev/sda1 /mnt/usb/ Mam skusenost ze som z timto prikazom primontoval dany USB kluc skoro vzdi ale nezarucujem pokial neni podpora v jadre.
      • Re: Re: usb kluc 15.03.2005 | 11:06
        pepsy   Návštevník
        velmi pekne dakujem ... fuguje to :) Mam vsak problem s tym ze do toho adresara sa da dostat iba ak som ROOT. A ked dam zmenit pristupove prava tak ix jednoduxo nezmeni.
        • usb kluc 15.03.2005 | 13:48
          Martin   Návštevník
          Do /etc/fstab skús pridať niečo ako:
          /mnt/usb /dev/sda1 vfat rw,users,noauto,umask=000 0 0
          • Re: usb kluc 22.04.2005 | 09:52
            Martin   Návštevník
            Ja mám v /etc/fstab namiesto sda1 zadané zariadenie sda (možno to závisí od konkrétneho typu kľúča), teda: /mnt/usb /dev/sda vfat rw,users,noauto,umask=000 0 0
      • Re: Re: usb kluc 15.03.2005 | 13:49
        Tibor   Návštevník
        No ja mam taky isty problem, takisto neviem, ako pripojit usb kluc a tvoj prikaz nemozem pouzit, pretoze mam sata disk a ako sda1 mam pripojeny prvu cast disku, tak pod akym zariadenim /dev najdem usb?
        • Re: Re: Re: usb kluc 15.03.2005 | 15:02
          Leguaan   Návštevník
          zariadenia scsi-charakteru sa cisluju smerom nahor. ak mas disk sda1, kluc mozes mat napr. na sdb1, a ak mas nieco na sdb1, tak mozno na sdb2... treba sa troska pohrat s pismenkami a cislami nasledujucimi sd. vela stastia.
      • Re: Re: usb kluc 15.03.2005 | 17:59
        pepsy   Návštevník
        Raz my to slo, potom som nexal USB odpojit a terazmy vypisuje pri mount -t vfat /dev/sda /mnt/usb/ ze neexistuje /dev/sda -naozajsa nenaxadza sda v dev Ale akoto ze to islo a teraz nejde ??/ Dakujem !
        • Re: Re: Re: usb kluc 16.03.2005 | 14:53
          Avatar leguaan VectorLinux, Gentoo  Používateľ
          ked pripojis, a mas to ako /dev/sda1 a potom to odpojis a znova pripojis bez toho aby si pouzil umount, budes to mat pod /dev/sdb1 nakolko sda1 bude obsadene tym odpojenym...
          • Re: Re: Re: Re: usb kluc 15.04.2005 | 13:57
            jama   Návštevník
            ja mam podobny problem.v subore fstab je napisane: /dev/sda1 /mnt/usb vfat user,noauto 0 0 v adresari /mnt je uz vytvotreny adresar /mnt/usb.avsak ked zapojim usb kluc,spomaluje mi to pracu v systeme a nemozem ho moutnut.neviem ci spravne,ale davam mount /mnt/flash.poradil by mi niekto?dikes
            • Re: Re: Re: Re: Re: usb kluc 15.04.2005 | 15:50
              domi66   Návštevník
              kluc pripojis prikazom /mnt/usb
    • Re: usb kluc 18.04.2005 | 15:05
      smejo   Návštevník
      USB kluc - vyborne a lahko. Ja len tolko, ze mi to neslo primontovat ako : mount -t vfat /dev/sda1 /mnt/usb/ pisalo hlasku: mount: /dev/sda: can´t read suprblock ale islo to (bez tej jednotky) ako : mount -t vfat /dev/sda /mnt/usb/ Bol to nejaky 1GB USB kluc a nebol moj (iba som si ho zapoziacal) takze som sa nechcel v nom prilis vrtat a toboz nejak skusat menit fs alebo menit particie :). Inak super.
      • Re: Re: usb kluc 18.04.2005 | 18:17
        Avatar juice Arch Linux  Používateľ
        tak aby som to uviedol na pravú mieru: zariadenie /dev/sda reprezentuje disk zariadenie /dev/sda1 (sda2,sda3 atd) označuje jednotlivé partície na tomto disku to, či treba namontovať /dev/sda alebo /dev/sda1 závisí od toho, ako je súborový systém na kľúči vytvorený, niektoré kľúče sú naformátované tak, že je súborový systém hodený priamo na disku bez toho, že by sa vytvárali nejaké partície, vtedy sa filesystém montuje cez /dev/sda, /dev/sdb atď., ak existujú partície, tak treba montovať sda1, sda2 atď.
        • Re: Re: Re: usb kluc 18.04.2005 | 19:23
          peter golis   Návštevník
          a povecsinou sa da zistit cez prikaz fdisk -l ake su pripojene harddisky. ale neodporucam ten prikaz (rovnako ako aj lilo) spustat ked clovek odpoji usb kluc. jadro si totizto zvykne pametat vsetky disky ;-)
          • Re: Re: Re: Re: usb kluc 18.04.2005 | 19:56
            Avatar juice Arch Linux  Používateľ
            preco hned spustat fdisk ? co tak zapojit usb kluc a dat dmesg |tail prip. pozriet do logov ? :)
            • Re: Re: Re: Re: Re: usb kluc 19.04.2005 | 15:59
              peter golis   Návštevník
              pretoze niektore usb kluce sa ohlasia na zbernici ako zariadenie USB Mass Storrage. Ale kym sa plne nastartuju, tak to trva zopar sekund. Tym padom jadro nepoznalo geometriu a odmietlo pracovat s diskom. znacku nebudem menovat. zazil som to na zopar jogroch, ale nie na tom co vlastnim ja (nokia 5510, fotak merkury).