Aký máte názor na využívanie nelegálneho software?

Sekcia: Ostatné 08.07.2006 | 22:49
Avatar chatpall   Používateľ
Aký je váš názor na nelegálne využívanie operačných systémov, na sťahovanie hudby, filmov, na autorský zákon? Aký je podľa vás stav na Slovensku?
NERUSTE TENTO UCET!!!
    • Re: Aký máte názor na využívanie nelegálneho softw 30.06.2006 | 10:29
      Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
      Moj nazor je taky, ze aj ked si uz niektore spolocnosti nezasluzia, aby sa za ich software platilo, tak v pripade, ze sa zan plati, tak bud platim, alebo ho nepouzivam... Na slovensku je stav asi taky, ze kazdy chce mat vsetko zadarmo, takze nelegalny software sa pouziva vo velkej miere... a tam, kde to nie je vidno, je to len dobre zamaskovane...
      • Re: Re: Aký máte názor na využívanie nelegálneho s 30.06.2006 | 10:39
        meno   Návštevník
        ja by som rozlisoval medzi softom a filmami a hudbou. software nelegalny nemam ziaden, a myslim ze by sa ani pouzivat bez licencie nemal... ale nevidim nic hrozne na tom ze si stiahnem hudbu alebo film, predsa len filmy zarabaju dost na kinach a licenciach televiziam, nemyslim ze by som ich okradol ked si ho stiahnem a pozriem, kedze by som si ho aj tak vzivote nekupil...( pekna vyhovorka co :-D ), a hudbu tiez prevazne stahujem veci ktore bezne stiahnut aj z oficialnych stranok, nie cele albumy, a rozhodne nie najnovsie, bo hudbu ani moc nepocuvam :-P
        • Takýto: 30.06.2006 | 10:53
          Avatar Lukáš Ubuntu 9.10  Používateľ
          Je jasné, že sťahovanie mp3, filmov je nelegálne. Ale to už teraz nikto nevyrieši. Pretože sa to stáva normálnou vecou. Tak ako je úplne bežné zaviazať si šnúrky na topánke pred domom, tak je bežné mať nelegálne OS, mp3, DVD. Moja internetová prípojka je 512/256 (čo je dnes už bežné) stačí na to aby som stiahol čokolvek chcem, Ale samozrejme nechcem. :) Počul som už aj taký argument, celkom zaujímavý: Ked si stiahnem niečo nelegálne, zabránim tomu, aby producenti, vydavateľstvá, autori organizovali niekoľko miliónové večierky, kupovali si každý týždeň novú vilu a podobné rozmary. Zase človek ako ja potrebuje mať kľud v duši. Nahodil som linux, nemusím platiť Gatesovi jeho intelignetný dom a blbú reklamu o teroristoch. Všetko sa snažím udržiavať v nejakej čistote. Preto mám momentálne v PC len 5 albumov, čo som stiahol. Kopu vypálených CD likvidujem, veď to ani nepozerám a ani nepočúvam. Takže môj názor: Všetkého veľa škodí, tak z mierou. To, že každý týždeň vzniká nové warez forum už je trochu mimo.
          Juchúúú! Písmenkujem na lukas.cerro.sk
          • Re: Takýto: 30.06.2006 | 11:21
            Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
            ta reklama o teroristoch to nebol fake?:D
            • ? 30.06.2006 | 12:08
              Avatar Lukáš Ubuntu 9.10  Používateľ
              Či to bol fake neviem, to ma tak napadlo. Ak áno, tak sorry sa nesprávne info.
              Juchúúú! Písmenkujem na lukas.cerro.sk
              • Re: ? 30.06.2006 | 13:03
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                mozte ma nasmerovat na tu reklamu?
                Debian. apt-get into it…
                • Re: ? 31.07.2010 | 19:45
                  kore   Návštevník
                  Uid0>>UTFG!! . ALL>>Čo by som vám povedal no nuž len to ,že používanie nelegálneho software sa trestá odňatím slobody vo výmere 6mes.-3r. bez práva na skrátenie trestu(myslím že to tak je...). Podľa trestného zákona odsek 4 § 283. To je asi všetko nuž len by som mal dodať ,že pre OS Win XP a 98> to neplatí, pretože XP> nie sú zabezpečené takzvaným AFGM. Príjemný deň prajem.
                  • Re: ? 31.07.2010 | 19:58
                    WlaSaty   Návštevník
                    Ahoj.

                    Ozivit styri roky mrtvu temu len preto aby si sem dal nepresne informacie ktore zavadzaju, tak to chce ozaj odvahu. Cielom SW policie su hlavne velke podniky. A tie nemozes odsudit na trest odnatia slobody, ta novela o vytvoreni trestnopravnej zodpovednosti pravnickych osob bol bluf. Jeden z poslednych prdov ficovej vlady.

                    Mimochodom, pojem nelegalny software neexistuje.
      • ilegal 30.06.2006 | 11:07
        glumm   Návštevník
        tiez sa snazim pouzivat iba legal sw. a aj od MS a netreba mu platit. napr. pouzivam aj Linux aj Windows XP Professional x64 Editon Trial Software, Visual Basic Express. Co sa tyka hudby tak obcasne nieco kupim na CD a inak pocuvam radia a pozeram telku na SkyStar2. Moj nazor je taky, ze vela ludi si neuvedomuje co je to autorsky zakon a ze tym, ze pozuivaju nelegalne sw, tak vlastne kradnu, ale tom im tazko vysvetlime. jednoducho ludia neplatia za to co mozu mat "zadarmo".
        • Re: ilegal 30.06.2006 | 12:54
          Avatar nardew debian  Používateľ
          jj suhlas, neviem ako by sa danym osobam pacilo keby k nim niekto prisiel a vyraboval byt... mozno si niekto povie ze to nemozem porovnavat, ale kradez je kradez a nie je tam co rozlisovat...
          • Re: Re: ilegal 30.06.2006 | 13:34
            meno   Návštevník
            ja by som to nenazval kradnutie, je to pouzivanie softwaru bez licencie... to ma od kradeze velmi daleko. skor je to ako jazdit autom bez licencie( za predpokladu ze vodic vie sice jazdit velmi dobre, ale nema opravnenie samozrejme... ). kradnutie by to bolo keby si im to fyzicky ukradol a oni prisli o moznost to teraz predavat, co sa nedeje v tomto pripade.
            • Re: Re: Re: ilegal 30.06.2006 | 23:12
              Avatar nardew debian  Používateľ
              bohuzial pre mna to je a bude stale kradez
              • Re: Re: Re: Re: ilegal 05.07.2006 | 12:21
                M@trixX   Návštevník
                Nie. Kradez by to bola vtedy, ak by material zo zdroja zmizol, ale on ostava... takze je to nieco ako pozicanie.... nie.to je nieco medzi tym.
    • Re: Aký máte názor na využívanie nelegálneho softw 30.06.2006 | 13:43
      Avatar Oliver Kišš Ubuntu, Slax  Používateľ
      sw s ktorym nieco tvorim (napr ide alebo graficky editor) mam legalne. ostatne (os, hudba, filmy, webovy browser, prehravac hudby) mi je jedno
    • Re: Aký máte názor na využívanie nelegálneho softw 30.06.2006 | 14:14
      Avatar hurfo Ubuntu 6.10  Používateľ
      Trest za pouzitie nelegalneho soft je potrebny. Aj ked sa mi momentalne niemoc paci co pisem a idem trosku proti sebe kazdy by mal mat vylucne legalny software. Sme zviknuty brat si, kopirovat a pouzivat aj to co nieje nase. A to je zle. Zavidime ludom ktori nieco vymysleli a jednoducho si to zoberieme. Ospravedlnujeme to tym ze vsak to mu nemoze ublizit, dost si uz nahrabal a podobne. Keby som ja vytvoril program ktory by mi zaberal cely volny cas asi by som tiez chcel nejake prachy. Ubytovanie, strava, saty a podobne. A ak by to slo tak by som pracu nechal koli programu. Skor by som apeloval na cenu programov. Keby stala hra 300 Sk tak si stiahnem demo a potom ak sa mi zapaci tak si ju kupim. Avsak nebudem za novinku platit 2500-3000 sk za to si kupim jedlo a hru si cracknem. Kazdy ma moznost vyberu. Ak niekto nechce platit tak si vyberie free program. Existuje mnozstvo alternativ. Ak chem profi program ktory mi bude zarabat tak musim donho zainvestovat. Ina vec je hudba a film. Velmi som sa potesil rozbehnutim sluzby t-station avsak ten sok ze musim mat Win aby som si nieco stiahol alebo kupil. Hanba.
      • Reklama na ... 30.06.2006 | 15:17
        Avatar Lukáš Ubuntu 9.10  Používateľ
        http://www.ircspider.com/content/070/orig/9070.gif
        Juchúúú! Písmenkujem na lukas.cerro.sk
        • Re: Reklama na ... 30.06.2006 | 19:11
          Marko   Návštevník
          Ja osobne používam nelegálny OS Windows XP, mám napálené 98, XP cz i anglické, mp3 ky to ani nevravím..plná kopa...filmou tiež nejakých 40.. + kopa iného softwaru... No či ma to žere? Nie, nejak si myslím že aj tak sa mi nemôže nič stať...mám to akosi na háku... V mojom okolí sa to používa bežne. Ako vravím neštve ma používanie nelegálneho softwaru, a nik mi do toho kecat nebude... Nieje to moja chyba že to je na nete, že su cracky. Dokonca som rád a používam ich...každý ich používa a neverím že nie. No a čo sa týka mna používam i Linux...no ten len zriedka, pretože všetko čo chcem mam w oknach. Ale musím uznať že linux je dobrý ale o tomto nieje debata...svoju odpoved som dal...
          • Re: Re: Reklama na ... 30.06.2006 | 19:41
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            wlasaty by ti povedal kolko takeho SW by spustil na bulbasaurovi :D
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Re: Re: Reklama na ... 30.06.2006 | 21:48
              WlaSaTy   Návštevník
              qemu dokaze fungovat nielen ako virtual pc, ale aj ako emulator. zopar typkov si rozchodilo tymto sposobom dokonca aj flash plugin od macromedie priamo do prehliadaca na platforme ppc. takze teoreticky dost, prakticky to nepotrebujem. mimochodom, kedysi predavali za cca 130 Sk v lacnych knihach win98 pre macintosh (ppc) aj s emulatorom pc.
        • Re: Reklama na ... 01.07.2006 | 01:21
          slackware   Návštevník
          krasna adresa, jen by me zajimalo kdo to stvoril :) mozna je to paradox , ale hlavne diky nelegalnimu software ma microsoft takovy (financni) uspech , dokonce jsem slysel, ze sam m$ zverejnuje nelegalni kopie + sve tzv nelegalni licencni cisla, diky cemuz maji prehled , ale treba to byla jen spekulace
          • Re: Re: Reklama na ... 01.07.2006 | 23:55
            worky   Návštevník
            Ja taham mp3 a filmy a mam aj nelegalne windowsi ako su napriklad: win 95, win 95 ie, win 98 , win 98 1.vidanie, win 98 2.vidanie. windows me,widnows 2k, widnows xp, windows he, windows xp proff, widnows 2003 server. A vsetke mam v 2 jazykoch. Jednoducho som slavak ktory nema na leg.
    • Re: Aký máte názor na využívanie nelegálneho softw 30.06.2006 | 19:11
      pzad   Návštevník
      Je to ako s prostituciou, bola, je a bude.
      • haha 30.06.2006 | 20:04
        Stano   Návštevník
        kym su ludia, je aj toto... presne ako pristitucia, tabak, drogy, skupina Verona ci ina blbost :)
        • Re: haha 30.06.2006 | 20:07
          Tomáš Hanzel   Návštevník
          ...ale tá verona nemá chybu....dobré...haha
      • Re: Re: Aký máte názor na využívanie nelegálneho s 30.06.2006 | 21:34
        WlaSaTy   Návštevník
        otazne je kto tu prostituciu potrebuje.
    • Aký máte názor na využívanie nelegálneho software? 30.06.2006 | 20:08
      Stano   Návštevník
      autorsky zakon? skus sa spytat linuxaka, a skus sa spytat blbecka co je king ked vie hrat hladanie min... odpovede su uplne ine treba vediet o tom viac. tak ako by sme mali vediet o aids, drogach ci napriklad chripke. je tu niekto opacneho nazoru???
    • Re: Aký máte názor na využívanie nelegálneho softw 30.06.2006 | 21:42
      Avatar Dávid Kovács Slackware  Používateľ
      Podla mna je zle, ak pouziva nelegalny softver ten, kto by mal na to peniaze...Ak taky clovek pouziva nelegalny softver, kto nema na to peniaze, tak to je podla mna v pohode...
      Dávid Kovács [ Davs ] - Slackware 11.0
    • Re: Aký máte názor na využívanie nelegálneho softw 30.06.2006 | 21:42
      Avatar Dávid Kovács Slackware  Používateľ
      Podla mna je zle, ak pouziva nelegalny softver ten, kto by mal na to peniaze...Ak taky clovek pouziva nelegalny softver, kto nema na to peniaze, tak to je podla mna v pohode...
      Dávid Kovács [ Davs ] - Slackware 11.0
    • Re: Aký máte názor na využívanie nelegálneho softw 30.06.2006 | 23:07
      janci222   Návštevník
      ja som niekde cital taky zaujimavy nazor - dufam ze tu taky uz neni, necital som to cele ked chcete hudbu/film/soft (samozrejme nie take co su zadarmo) tak si ho stiahnete z internetu a vlastne ho kradnete co ak chcete auto/pocitac/kulecnikovy stol - tiez ich ukradnete??
      • b 30.06.2006 | 23:39
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        napriek tomu, ze to nie je spravne - je este nespravnejsie porovnavat to s hmotnymi statkami...
        Debian. apt-get into it…
    • Re: Aký máte názor na využívanie nelegálneho softw 01.07.2006 | 00:04
      thinker   Návštevník
      ak autor chce aby som jeho produkt zaplatil sumu XXXX Sk a ja nie som ochotny tu sumu zaplatit (pre hocijaky dovod) tak o jeho produkt jednoducho nemam zaujem. ak si na ten produkt nezvyknem (napriklad jeho nelegalnym pouzivanim) tak pre mna ma nulovu hodnotu. produkt ktory nepouzivam nebudem odporucat svojim znamym a tym to pre mna konci.
      • Re: Re: Aký máte názor na využívanie nelegálneho s 01.07.2006 | 00:27
        Tomáš Hanzel   Návštevník
        Mno...neviem nájsť dobrý dôvod či názor. Určite som jedným s tých ktorý tento používaly, to áno. Teraz som na Linuxe...určite sa stretávam na rôznych miestach či inštitúciach s nelegálnym softwarom, hrami.. Aký názor.... No neviem. osobne mi to nejak nevadí, lebo som sa nad tým nezamýšlal...určite by i mna štvalo, ak fakt napíšem nejaký kód ktorý ma stál úsilie a niekto ho len tak kopíruje...no stojí tu otázka Ako ho chcem využiť. Osobne ako OpenSource. No napíšem hru ktorá potrebuje tiež rozmýšlanie, grafiku atď na čo sam nebudem. Ako sa zachovajú moji kamaráti? Asi by za to niečo chceli. Takže som dospel týmto písaním k tomu, že vlastne som proti používaniu nelegálnego softwaru. Máme predsa niekedy lepšie alternatívy ako OS, hry, kancelárske grafické či vývojové nástroje. Rešpektujem prácu a úsilie ludí ktorý strávia veľký čas písaním kódov a rozumiem že zato niečo požadujú. No niekedy tá cena nezodpovedá kvalite. Osloboďme sa od nelegálneho sofwaru... Close the windows, open the source...
        • Re: Re: Re: Aký máte názor na využívanie nelegálne 08.07.2006 | 22:49
          M@trixX   Návštevník
          Dobra myslienka! CLOSE THE WINDOWS, OPEN THE SOURCE... Fest vymakane...
        • Re: Re: Re: Aký máte názor na využívanie nelegálne 01.07.2006 | 17:38
          skywaker   Návštevník
          Odpovedou na vsetky tieto otazky je aby bolo co raz viac autorov ktory veria v slobodny softver a aby ich praca bola lepsia nez ich kolegov, ktory takyto softver predavaju za peniaze. Dalsou myslienkou na zamyslenie je agresivna reklama zo strany velkych firiem ako MS ktory dokazu pretlacit aj menej kvalitny softver na trh na ukor free softveru ... Prikladom moze byt aj Vista ktoru teraz MS silou mocou prezentuje. Ja tu vidim velku sancu pre tych ktory nebudu mat na novy komp a tiez na novy windows - takze urcite vyuziju sancu mat lacny - legalny OS a nebudu sa bat ze maju nieco nelegalne. Ved hardverove naroky nielen na Vistu ale aj na dnesne hry |napr. Titan quest| som si chcel nainstalovat a na mojom Semprone 2200+ uz to neslo ... preto vidim velku vlnu pristahovalcov s platformi Windows, ktora je dnes najrozsirenejsia na Linux. Ved pocitace nie su len o hrach ale aj o pouzivani na pracu a v neposlednom rade aj na pozrenie si filmu alebo popocuvanie hudby - kde tu vidim hlavne riesenie v predaji filmov a hudby cez internet - co by pri spravnej Copyrightovej ochrane mohlo znamenat presunutie sa od klasickych nosicov do sfery internetu a tym urobit radost stahovacom ktory by sa maly licencny poplatok mohli tam legalny film alebo hudbu.
    • Re: Aký máte názor na využívanie nelegálneho softw 01.07.2006 | 19:13
      peto   Návštevník
      podla mna je zlodej ten co prdava soft za teke ceny .
      • Re: Re: Aký máte názor na využívanie nelegálneho s 01.07.2006 | 19:32
        janci222   Návštevník
        je sice pekne ze sa vam nepaci ze soft nie je zadarmo, ale aj programatori sa niecim musia zivit, a platene programy su niekedy lepsie ako tie zadarmo (samozrejme to plati aj naopak)
        • Re: Re: Re: Aký máte názor na využívanie nelegálne 01.07.2006 | 20:16
          skywaker   Návštevník
          To je celkom pravda toho kto preadava soft za taku cenu ho urcite hryzie svedomie ze tak okrada napr. MS ale aj ine napr pozrite si cenu napr. Photospohu alebo Corel Draw ....... viem ze Krita alebo Gimp su ovela slabsie ale za tu cenu urobim v tom to iste ... Horsie uz je ked neexistuju alternativy napr. programy na tvorbu Flash animacii ...
          • Re: Re: Re: Re: Aký máte názor na využívanie neleg 01.07.2006 | 23:39
            janci222   Návštevník
            no vidis ... niekto kto za peniaze predava soft ktory nema konkurenciu si moze dvihat ceny - a to sa netyka len softwaru ale aj kazdej inej veci - je to obycajny obchod ja si tiez myslim ze win a rozne softy su predavane za strasne sumy a paci sa mi myslienka open source, ale ako nadejny buduci programator sa "nas" musim zastat .... aj ja nieco budem musiet dat do ust a k tym strasnym sumam, prave ma napada, ci by softy neboli lacnejsie, keby sme ich kupovali a nestahovali z netu - prikad (trochu nepravdepodobny) - soft stoji 10 000 sk a kupi si ho 10 ludi a 100 ho stiahne - zisk je 100 000 sk, co ak by ho 100 ludi kupilo a 10 stiahlo - zisk by bol 1 000 000 Sk - z coho vyplyva ze softy by MOZNO neboli az take drahe, ak chceme rovnaky zisk (co je dost nepravdepodobne) soft by nestal 10 000 sk, ale len 1 000 sk - co je rozdiel - ale je to len priklad neberte to vazne je to obchod ako s hocicim inym (ak robi spolocnost1 lepsie auta ako spolocnost2, tak si spolocost1 moze dat vyssie ceny a aj tak ich budu kupovat), ale keby viac ludi soft kupovalo, mozno by fakt bol lacnejsi
            • Re: 02.07.2006 | 00:04
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              >> ale ako nadejny buduci programator sa "nas" musim zastat no, ak chces programovat unixove programy, tak vela prilezitosti nie je. preto je lepsie byt admin a programovat vo volnom case, aspon nestratis chut :) >> ale je to len priklad neberte to vazne to sa snad ani neda brat vazne :)) ak je vacsi dopyt, je vacsia cena - jedine zdrava konkurencia zlacnuje tovar.
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Re: 02.07.2006 | 01:14
                WlaSaTy   Návštevník
                vyhodnejsie ako predavat hotovy produkt je predavat podporu k produktu, tak sa zabezpeci staly prisun penazi na vyvoj projektu. mozem potvrdit :) PS: vsetky OS co pouzivam mam legalne nadobudnute.
            • Re: Aký máte názor na využívanie neleg 28.09.2010 | 03:56
              expodan   Návštevník
              rad by som povedal ze suhlasim ale nesuhlasim staci sa pozret na ceny hier pre konzoly a PC zistite ze pre PC su o 1/2 lacnejsie ako konzolove hry... je to len priklad
          • Re: Re: Re: Re: Aký máte názor na využívanie neleg 01.07.2006 | 23:58
            jojko   Návštevník
            Ma tu niekto legalny soft ?
            • Re: 02.07.2006 | 00:08
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              kopec. preco? chces aj ty nejaky? tak to si na spravnom mieste :)
              Debian. apt-get into it…
            • Re: Re: Re: Re: Re: Aký máte názor na využívanie n 02.07.2006 | 10:14
              Avatar chatpall   Používateľ
              Hmmm ja neviem ci je legalny :) Ma taku cudnu licenciu GPL :)
              NERUSTE TENTO UCET!!!
            • Re: Re: Re: Re: Re: Aký máte názor na využívanie n 02.07.2006 | 10:46
              meno   Návštevník
              ja som uz tiez vyssie pisal ze vsetok soft co mam je legalny, vsetko je( cest vynimkam... ) pod gpl... a este som chcel trochu spresnit pojem pre nadejneho buduceho "programatora". to ze je to open source este neznamena nutne ze to musi byt zadarmo... ani to ze to je volne ku stiahnutiu neznamena ze na to teraz treba pozerat ze je to zadarmo, investovat do toho kludne mozes, ale cenu si diktujes sam nakolko si to vazis ako pouzivatel, preco by som nepodporil projekty vdaka ktorym mam moznost robit veci efektivnejsie...
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Aký máte názor na využívan 02.07.2006 | 12:39
                janci222   Návštevník
                to hej, ale este nedavno som bol klasicky sprosty uzivatel, a ked som na webe videl, ze "ak sa vam paci nas software, prispejte na jeho zlepsenie" al. nieco ine na ziskanie penazi, tak som si pomyslel "no hej, co by si za to este nechcel ...." - a takto myslia vsetci bezny uzivatelia - maju heslo: "naco kupovat, ved kamarat stiahne z netu, on to vie ...." az dnes som za zamyslel nad tym, ze ja som toho tolko nakradol - hudba, hry, filmy, softy, ..... a to este nie som najhorsi .... ludia si myslia ze vzivote nic neukradli, ze ziju podstivo a pritom maju policku plnu napalenych dvd filmov, a syn ma 300 napalenych pc hier btw: ake su tresty v sr za viacnasobne kradeze o cene tak 300 x 3000 Sk ?? bolo by to dobre hodit niekde do sprav, mozno by sa ludia zobudili
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 02.07.2006 | 13:11
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  ale ti autori to beru ako dobrovolny prispevok. neboj sa, neziju z toho :))
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: 03.07.2006 | 09:30
                    jerry SEJTYS   Návštevník
                    Dami a pani k tej to teme mam iba jedno male zamyslenie... Som proti kradnutiu softu. Ale na druhej strane sa skuste vzit do mojej koze, skoncil som skolu (VS strojarinu) a kedze xem mapredovat tak potrebujem sa dalej ucit. Takisto na skole sme mali legalne par softov, ale ked xem sa uplatnit na trhu tak sa potrebujem naucit aj nejake ine softy, a hlavne tie v ktorych firmy robia. A tak sme tam kde sme nexeli byt. Potrebujem sa nausit Inventor, Catiu, Solid Edge, Ansys, 3D Studio. Tak mi skuste povedat ako ja co zijem z 4000,- SK na mesiac (Z toho si platim aj ubytko), si mozem dovolit zaplatit tietosofty?? Priklanam sa k nazoru ze tie softy co na nich xem zarabat tak si kupim, lebo aj ked xem zarabat na nieco inom musim investovat avyratat to tak aby sa mi to splatilo.. Rozumiem ze niekto by mohol namietat ze existuju aj dema a skolske verzie ale kto niekedy robil v nejakom takom softe a potom mal ist do ostrej verzie tak mi da za przvdu ze sa to aj tak musi naucit odznova.... Takze RESUME: Mam "NAKRADNUTY SOFT" za niekolko milionov ae to iba [pre to aby som mohol rozvijat svoje obzory takze ak xete tak ma sudte..
                    • Re: Re: 03.07.2006 | 22:32
                      rooter   Návštevník
                      myslim ze som niekde cital (uz neviem de mozno aj v gnu/gpl :-) ze programatorom odporucaju aby svoje produkty predavali tak, ze na zakazku niekomu vytvoria program a ten pre koho ho vyrobili si s nim moze robit co chce (aj ho dat na internet).
                      • Re: Re: Re: 08.07.2006 | 05:47
                        asdfgh   Návštevník
                        Porovnajte si krajiny podla zivotnej urovne a k potom to prekryte statistikou piratstva. Kto nema peniaze ten kradne... Vy by ste nekupili synovi na vianoce novu hru za 3000 ak by ste ako obycajny robotnik zarabali mesacne 60,000,-SK? Navyse mentalita bohatych krajin je vychovana tak, ze ich ani nenapadne kradnut soft, ktory si mozu kupit v TESCU spolu s rozkami a potom sa odvezu krasnym autom do svojho domu. Pre tych chudobnejsich ale existuje kvalitna alternativa. A co sa tyka hudby a filmov. Ja keby som bol hudobnik tak mi je jendo ci si niekto napali moj album alebo nie, lebo by som pytal prachy len za koncerty... a ako reziser by mi stacilo aj tych zopar dolarov, ktore by mi zarobili kina + tych zopar originalnych DVD... Lenze ja by som nerobil komercne umenie... ;-) ak sa vobec komercne umenie da nazvat umenim... Kazdy umelec rata s tym, ze niekto spatri jeho dielo bez poplatku. Cim viac ludi ho uznava, tym je vacsie percento tych ludi, co mu daju nieco zo svojej penazenky. Takze "kradnutie" umenia je len pre dobro ludstva a samotnych umelcov.
    • Re: Aký máte názor na využívanie nelegálneho software? 28.09.2010 | 12:07
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      moj nazor je ten ze softwarove patenty by mali byt obmedzene maximalne na 1 rok a nasledne uvolnene lebo to brzdi vyvoj - o kolko by mohol byt windows lepsi keby na chybach a vylepseniach mohla pracovat komunita
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Aký máte názor na využívanie nelegálneho software? 28.09.2010 | 12:09
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        patent != zdrojovy kod
      • Re: Aký máte názor na využívanie nelegálneho software? 28.09.2010 | 12:11
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        /me pozera na datum a cuduje sa

        1 rok sa mi inak zda velmi kratka doba, skor by bolo dobre tak zo 3
        • Re: Aký máte názor na využívanie nelegálneho software? 28.09.2010 | 12:19
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          aj 3 nie su zle, mne by dlho stacilo XP a office 2003 (kaby som nemal linux a OO)
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: Aký máte názor na využívanie nelegálneho software? 28.09.2010 | 13:29
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            tie 3 roky su podla mna take realnejsie. rozmyslam nad firmou, ktora by chcela vyvijat softver ktory by bol zaujimavy len 1 rok... a napadaju ma asi len nastroje na testovanie vykonu hardveru (rozne 3d marky a spol) ci hry robene sucasne s natacanim filmu :)