smtp/pop3 nastavenie

Sekcia: Konfigurácia 30.08.2006 | 17:16
Avatar Martin Beastie  Používateľ
Zdravim Vas vsetkych, mam takyto problem a budem rad ak budete mat nejake riesenie ako vo poslat do kolonky vyriesene. V praci som dnes spravili proxy(squid) server cez ktory sa pripaja cela firma na net. Vsetko nastastie funguje ako ma. Problem mam vsak stym ako spravit nasledujucu vec. Potrebujem zistit ako nastavit server tak aby sme boli cez neho schopny odosielat postu. Mail server mame u nemenovanej firmy a postu stahujeme cez pop3. Odosielame cez smtp.firma.sk ale nedovoluje to z neverejnych IP. Takze mail klienta (vacsina Outlook) musim nastavit tak, ze v SMTP bude mat adresu nasho servera. Server ma IP 192.168.1.2 squid ide cez default port 3128. Ako som schopny toto zabezpecit? Docital som sa o nejakych port redirect-och, nebol som vsak velmi uspesny. Samozrejme, ze server ma 2 sietovky; eth1 do netu eth0 local. Vdaka
<br/> <br/>
    • Re: smtp/pop3 nastavenie 30.06.2006 | 21:33
      WlaSaTy   Návštevník
      jedna moznost je pouzit presmerovanie ci uz cez nat alebo port forwarding. ale druha moznost je spravit si vnutrofiremny mail server (imap/pop3+smtp). ta druha ma vyhodu v tom, ze si mozete setrit pasmo am bude dochadzat k vnutrofiremnej komunikacii.
      • Re: smtp/pop3 nastavenie 03.07.2006 | 01:35
        Avatar david Debian Lenny  Používateľ
        ak sa rozhodnes pre firemny mail server v linuxe, je tom cely serial v infoware :) da sa z toho celkom pekne vyjst
        dreamwalker
        • Re: Re: smtp/pop3 nastavenie 03.07.2006 | 17:16
          Avatar Martin Beastie  Používateľ
          Nastavil som postfix a uz som to rozbehal.
          <br/> <br/>
        • Re: Re: smtp/pop3 nastavenie 30.08.2006 | 11:44
          ma3ix   Návštevník
          nevies aky je link na ten serial v infoware, ja som nic take nenasiel, dik
          • Re: Re: Re: smtp/pop3 nastavenie 30.08.2006 | 11:48
            Avatar nardew debian  Používateľ
            infoware nie je volne k stiahnutiu(len zopar free clankov)
          • Re: Re: Re: smtp/pop3 nastavenie 30.08.2006 | 17:16
            david   Návštevník
            ja som odberatelom :( tak to mam pekne postou domov