aky modem kupit?

Sekcia: Hardware a Drivery 01.07.2006 | 17:09
Avatar David ubuntu 7.10  Používateľ
Zdravim. Na PC mam modem pre dial-up, ktory bohuzial neviem rozchodit pod Linuxom (ESS 2838). Na nete som nic funkcne nenasiel. Vedeli by ste mi poradit modem za slusny peniaz, ktory by bez problemov fungoval pod Ubuntu, alebo nemate nejaky vyradeny?(Co je dost mozne, lebo mam pocit ze cez dial-up sa napripaja nikto z vas, bohuzial u nas ina moznost nie je.)
    • Re: aky modem kupit? 01.07.2006 | 02:52
      Avatar David ubuntu 7.10  Používateľ
      este treba podotknut, ze ide o interny modem...pomohlo by ak by som si zaobstaral externy modem? na root.cz som cital, ze externe modemy su na tom vyrazne lepsie a funguju pod linuxom "skoro" na principe plug&play
    • Re: aky modem kupit? 01.07.2006 | 03:08
      xxx   Návštevník
      najlepsi by bol externy plne hardverovy so seriovym pripojenim (nie usb) , asi taky najdes uz len niekde v bazare a za malo penazi , a urcite nie si jediny co sa takto pripaja
      • Re: Re: aky modem kupit? 01.07.2006 | 09:54
        Attila   Návštevník
        Ak už interný modem tak modem microcom desktop / k 56 Ja som ho rozchodil, ale dal mi zabrať. Ono je dôležité, aj akú máš distribúciu, mandriva 2006 powerpack , má v sebe cez služby dkms zabudované binárne ovladače aj pre doteraz penažne náročné driveri pre linux pre modem mercur s čipom conexicant /neviem či sa presne takto píše :)/ Radšej si kúp externy niekde v bazáry a máš fakt pokoj :)
        • Re: Re: Re: aky modem kupit? 01.07.2006 | 10:39
          Avatar David ubuntu 7.10  Používateľ
          Modem napriklad "Externý Microcom faxmodem - DeskPorte Pocket" alebo ostatne externe Microcom - casta ponuka, moze byt? alebo radsej iny typ
          • Re: Re: Re: Re: aky modem kupit? 01.07.2006 | 13:57
            eat   Návštevník
            opdoved: ziadny... modem je na dve veci.... kup si router napr. Micorocom 2651
            • Re: Re: Re: Re: Re: aky modem kupit? 01.07.2006 | 15:25
              Avatar David ubuntu 7.10  Používateľ
              az tak sa do toho nevyznam, ale ja sa pripajam (nemam inu moznost) cez dial-up. a neviem ci sa na to pripojim aj routrom...ak ano budem rad ak mi to vysvetlite.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: aky modem kupit? 01.07.2006 | 16:19
                WlaSaTy   Návštevník
                routrom sa pripojis aj cez modem. ale router s analogovym modemom hladat v predajni na slovensku ... no comment. skor by som odporucal pozriet sa v bazaroch alebo po kamaratoch ci niekto nema stary faxmodem za par korun. ale aj s odskusanim, vsetci dobre vieme ze v telefonnej zasuvke je 60 voltov ale obcas tam prerazi aj viac :-)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: aky modem kupit? 01.07.2006 | 17:09
                  Avatar Linux Mint 18  Návštevník
                  • Príspevok bol vymazaný.