instalacia Ati v Gentoo 2006.0

Sekcia: Hardware a Drivery 05.07.2006 | 14:29
Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
dobry den ... neviete mi niekto poradit nejaky dobry navod na instalaciu Ati driverov v gentoo 2006.0 ??? nevravim ze som negoogloval ale navody su dost rozdielne ... mam NB ASUS A6R a Ati Radeon Xpress 200M ... dakujem
ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
    • Re: instalacia Ati v Gentoo 2006.0 01.07.2006 | 22:01
      Avatar chembro   Používateľ
      postupuj podla toho ako je to v gentoo wiki:
      1.) ACCEPT_KEYWORDS="~x86" emerge ati-drivers
      2.) modprobe fglrx
      3.) eselect opengl set ati
      4.) /opt/ati/bin/aticonfig --initial --input=/etc/X11/xorg.conf
      5.) pridaj do xorg.conf
      Section "DRI" Mode 0666 EndSection
      6.) init 6
      • Re: Re: instalacia Ati v Gentoo 2006.0 01.07.2006 | 22:23
        Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
        ahoj, kt. wiki nasiel som http://gentoo-wiki.com/HOWTO_ATI_Drivers to som skusal uz predtym ako som pisal ale neviem sa z toho velmi vysomarit ... neviem ci som ta dobre pochopil ale asi nie lebo # ACCEPT_KEYWORDS="~x86" emerge ati-drivers mi vypisalo INVALID ACCEPT_KEYWORDS="~x86" a zacalo stahovat + napisalo mi to este sem tam pocas instalacie (INVALID ACCEPT_KEYWORDS="~x86") ... asi som to spracil zle co???
        ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
        • Re: Re: Re: instalacia Ati v Gentoo 2006.0 01.07.2006 | 22:32
          Avatar chembro   Používateľ
          a nainstalovalo ti to ?
          • Re: Re: Re: Re: instalacia Ati v Gentoo 2006.0 01.07.2006 | 22:38
            Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
            vyzera ze hej ale # modprobe fglrx, mi vypisalo: FATAL: Error inserting fglrx (/lib/modules/2.6.16-gentoo-r9/video/fglrx.ko): Unknown symbol in module, or unknown parameter preco som mal invalid accept_keywords... a podla kt. navodu myslis presne na wiki ???
            ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
            • Re: Re: Re: Re: Re: instalacia Ati v Gentoo 2006.0 01.07.2006 | 22:45
              Avatar chembro   Používateľ
              podla http://gentoo-wiki.com/HOWTO_ATI_Drivers . Urobil som potrebny vycuc z toho co tam je. Mne to fungovalo, inak by som ten navod sem nedaval.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalacia Ati v Gentoo 20 01.07.2006 | 22:56
                Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
                a mal som napisat # ACCEPT_KEYWORDS="~x86" pred emerge ati-drivers??? nestacilo by # emerge ati-drivers p.s. ked xes tak zapni icq snad som ta nasiel ... p. p. s. nenasiel som tam ACCEPT_KEYWORDS="~x86"
                ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalacia Ati v Gento 01.07.2006 | 23:08
                  Avatar chembro   Používateľ
                  to ACCEPT_KEYWORDS="~x86" je tam na to aby si mal aktualne ovladace. Nebolo to v navode, pridal som to vychadzajuc z vlastnych skusenosti.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalacia Ati v G 01.07.2006 | 23:20
                    Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
                    mozno je problem v tom ze som si skompiloval jadro podla spominaneho navodu na wiki ale nazval som ho ati-2.6.16-gentoo-r9 nie linux-2.6.16-gentoo-r9 pri instalacii driverov mi to xelo zapisat nieco do linux-2.6.16-gentoo-r9 myslis ze to moze byt v tom ???
                    ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalacia Ati 02.07.2006 | 00:25
                      Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
                      moze byt problem este v tom ze som pri nastavovani kernelu nedal takto: evice Drivers ---> Character Devices ---> /dev/agpgart (AGP Support) Your_AGP_Chipset_Here [ ] Direct Rendering Manager (XFree86 4.1.0 and higher DRI support) ale takto: evice Drivers ---> Character Devices ---> /dev/agpgart (AGP Support) Your_AGP_Chipset_Here [ ] Direct Rendering Manager (XFree86 4.1.0 and higher DRI support) ???
                      ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 02.07.2006 | 00:32
                        Avatar uid0 Debian  Používateľ
                        diff mi tvrdi, teda netvrdi nic :)) (je to rovnake)
                        Debian. apt-get into it…
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalacia 02.07.2006 | 00:34
                        Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
                        neviem preco to tam nevlozilo ... ma byt: Device Drivers ---> Character Devices ---> [M] /dev/agpgart (AGP Support) " [M] Your_AGP_Chipset_Here [ ] Direct Rendering Manager (XFree86 4.1.0 and higher DRI support) a ja som mal: Device Drivers ---> Character Devices ---> [*] /dev/agpgart (AGP Support) " [*] Your_AGP_Chipset_Here [ ] Direct Rendering Manager (XFree86 4.1.0 and higher DRI support)
                        ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: instal 02.07.2006 | 00:37
                          Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
                          a pri kompilacii mi pise este na konci ... : WARNING: /lib/modules/2.6.16-gentoo-r9/video/fglrx.ko needs unknown symbol inter_module_unregister WARNING: /lib/modules/2.6.16-gentoo-r9/video/fglrx.ko needs unknown symbol inter_module_get_request WARNING: /lib/modules/2.6.16-gentoo-r9/video/fglrx.ko needs unknown symbol inter_module_put WARNING: /lib/modules/2.6.16-gentoo-r9/video/fglrx.ko needs unknown symbol inter_module_register co moze byt zle???
                          ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: in 02.07.2006 | 01:09
                            Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
                            a ked dam modprobe fglrx tak mam hlasku: Fatal: Error inserting fglrx (/lib/modules/2.6.16-gentoo-r9/video/fglrx.ko): Unknown symbol in module, or unknown parameter ???
                            ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 02.07.2006 | 02:24
                              Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
                              uz to mam .. problem bol v tom ze som nemal updatovany portage alebo nieco v tom zmysle takze mi to instalovalo drivery 8.21.7 ... s 8.26.18 to ide ... aj glxgears mi ide cca 1300 FPS diky za pomoc :)
                              ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 02.07.2006 | 02:39
                                Avatar chembro   Používateľ
                                no vidis, necham ta tu chvilu o samote a hned to sam vyriesis :D
                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 05.07.2006 | 14:29
                                  Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
                                  :D nie sam ale na IRC gentoo kanali :) ale diky ... inacaj za tu stranku our NB a Gentoo :)
                                  ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)