Ubuntu a zvuk + Canon

Sekcia: Hardware a Drivery 03.07.2006 | 22:28
Matto   Návštevník
Mam Ubuntu 6.06 a nejde mi zvuk. Ked kliknem na ikonu hlasitosti tak mi vyhodi ze neboli najdene ziadne moduly gstreameru alebo nemam spravne nastavenu zvukovu kartu. Kartu mam na pomerne novej doske (integrovana) ale v starsej verzii Ubuntu ju naslo. Okrem toho mi nenaslo tlaciaren Canon i550 ale ako som sa docital tak Canonisti nevelmi podporuju Linux. Keby ste vedeli poradit bol by som vdacny.
    • Re: Ubuntu a zvuk Canon 02.07.2006 | 17:15
      Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
      Napis do konzoly alsaconf (ako root) a tam si nastav tvoju zvukovku.
      • Re: Re: Ubuntu a zvuk Canon 02.07.2006 | 17:49
        Matto   Návštevník
        neberie mi ten prikaz. dal som aj gksudo "alsaconf" a nic.co robim zle?
        • Re: Re: Re: Ubuntu a zvuk Canon 02.07.2006 | 18:15
          Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
          Tak asi nemas nainstalovane alsa drivery. Skus si ich nainstalovat.
          • Re: Re: Re: Re: Ubuntu a zvuk Canon 02.07.2006 | 18:25
            ---   Návštevník
            tiez mam ubuntu 6.06 , zvuk funguje na 100% a prikaz alsaconf je neznamy. A mam alsa ovladac nainstalovany
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ubuntu a zvuk Canon 02.07.2006 | 18:54
              Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
              Tak potom neviem.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ubuntu a zvuk Canon 02.07.2006 | 19:03
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              alsaconf je v balicku alsa-utils
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ubuntu a zvuk Canon 02.07.2006 | 19:11
                ---   Návštevník
                to je mozne ,ale v ubuntu to bude zrejme inac ,lebo alsa-utils mam ,ale alsaconf neexistuje. V ubuntu aj ine veci funguju inac ako vsade inde. Napr. doteraz som nezistil ako zmenit locale na ine ako utf-8. Tak ako to ide vsade inde , to v ubuntu nejde.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ubuntu a zvuk Canon 02.07.2006 | 19:17
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  tak treba pouzit google - tvrdi mi nieco o virtual package alsaconf. tak kliknem - a pozrime ho, provided by alsa-utils. skusal si to ako root?
                  Debian. apt-get into it…
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ubuntu a zvuk Canon 02.07.2006 | 19:19
                  WlaSaTy   Návštevník
                  myslim ze nastala humorna situacia: http://ubuntuforums.org/archive/index.php/t-163284.html alsaconf nam vyhodili. ale ako sa ma alsa mixer?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ubuntu a zvuk Canon 02.07.2006 | 19:27
                  Matto   Návštevník
                  Tak som nainstaloval nejake veci s Alsou (aj ten Alsa Mixer) ale nejde to stale a to som aj restartol. a Alsa Mixer ked spustim tak vyhodi ze skoncil neocakavane atd.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ubuntu a zvuk Ca 02.07.2006 | 19:30
                    123   Návštevník
                    nasiel som toto , neviem ci to pomoze: http://easylinux.info/wiki/Ubuntu_dapper#How_to_configure_sound_to_work_properly_in_GNOME
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ubuntu a zvuk 02.07.2006 | 20:05
                      Matto   Návštevník
                      Nepomohlo. Zacina ma to stvat....
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ubuntu a z 02.07.2006 | 20:09
                        xxx   Návštevník
                        a co je to za karta?
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ubuntu 02.07.2006 | 20:26
                          Matto   Návštevník
                          Integrovana na doske Gigabyte GA-8I945P-G. Pisu tam ze Realtek ALC882 audio codec.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ubuntu a z 02.07.2006 | 20:19
                        WlaSaTy   Návštevník
                        co nepomohlo? tie repraky su OK, maju spravne nastavenu hlasitost, ak su aktivne tak maju zdroj el. energie ok (baterky alebo adapter)? ta karta nie je len stisena cez mixer? co znamena nefunguje "a tak" ?
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ubuntu 02.07.2006 | 20:50
                          Matto   Návštevník
                          Tak tebe vobec nerozumiem WlaSaTy. nepomohlo ked som skusil to co bolo v predchadzajucom prispevku - how to configure... nic nie je stisene kedze mi kartu nenaslo...precitaj si prosim ta uvodny prispevok.... a mam napojenu vezu ktora je OK... a "nefunguje a tak" neviem odkial mas
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ub 02.07.2006 | 20:55
                            123   Návštevník
                            nerobis nahodou niekde trivialnu chybu? toto som nasiel na ubuntuforums.org >Here on my new pc there was no sound after the install so i tried to search for a solution but nothing help me, even had to reinstall ubuntu after i tried to install the latest realtek driver. By default the hda intel (Alsa Mixer) is selected and that's needs to be changed. Right click on the speaker icon next to the date & time on the gnome bar. Select preference -> select Realtek ALC882 (OSS Mixer) and close.
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ub 02.07.2006 | 21:16
                              Matto   Návštevník
                              To je sice pekne len skoda ze mi preferences neotvori kedze nenajde ziadnu zvuk. kartu...
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ub 02.07.2006 | 21:20
                                ---   Návštevník
                                ked si to instaloval , to cd bolo v poriadku? md5sum sedelo? a pri instalacii sa da skontrolovat cd , ako to dopadlo?
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ub 02.07.2006 | 21:14
                            WlaSaTy   Návštevník
                            Alsa Mixer ked spustim tak vyhodi ze skoncil "neocakavane atd. " hm, ja som bol doteraz v tom, ze linux nezatajuje popis chyby pred uzivatelom tak ako ine operacne systemy (vratane OS/2 od IBM).
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ub 02.07.2006 | 21:29
                              Matto   Návštevník
                              tak toto si myslel... "Aplikácia "gnome-alsamixer" skončila neočakávane. Môžete informovať vývojárov o tom, čo sa stalo, aby ste im pomohli opraviť to. Alebo môžete hneď reštartovať aplikáciu. a potom sa ma spyta ci chcem restartovat aplikaciu alebo informovat vyvojarov..
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ub 02.07.2006 | 21:50
                                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                                a co tak skusit konzolovy alsamixer?
                                Debian. apt-get into it…
                                • : Ub 02.07.2006 | 22:09
                                  Matto   Návštevník
                                  ?? porad ako. nie som az taky zbehly...
                                  • Re: : Ub 02.07.2006 | 22:22
                                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                                    otvoris si terminal, napises alsamixer a stlacis enter :) stlac h pre help
                                    Debian. apt-get into it…
                                    • Re: Re: : Ub 02.07.2006 | 22:30
                                      MAtto   Návštevník
                                      po napisani alsamixer v terminali a stlaceni enter: "alsamixer: function snd_ctl_open failed for default: No such device" ??
                                      • Re: Re: Re: : Ub 02.07.2006 | 22:39
                                        Avatar uid0 Debian  Používateľ
                                        a co ti vypisuje /etc/init.d/alsa reload alebo restart? spustaj ako root
                                        Debian. apt-get into it…
                                        • Ub 02.07.2006 | 23:06
                                          MAtto   Návštevník
                                          Alsa reload je prikaz alebo adresar? Ak prikaz tak mi to nebere a adresar tam je len Alsa-utils...
                                          • Re: Ub 02.07.2006 | 23:27
                                            Avatar uid0 Debian  Používateľ
                                            /etc/init.d/alsa reload /etc/init.d/alsa restart alsa je subor v adresari /etc/init.d/ reload a restart su parametre
                                            Debian. apt-get into it…
                                            • Ub 02.07.2006 | 23:38
                                              Matto   Návštevník
                                              Nebere to. ved ti pisem ze tam je len alsa-utils. a ni ked dam alsa-utils reload tak to nejde
                                              • Re: Ub 02.07.2006 | 23:46
                                                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                                                mas vobes alu nainstalovanu? balicek alsa-base?
                                                Debian. apt-get into it…
                                                • Re: Re: Ub 03.07.2006 | 00:00
                                                  ---   Návštevník
                                                  mozem potvrdit ze v /etc/init.d je len alsa-utils ved som to tu uz pisal ,ze co plati inde , v ubuntu je to inac
                                                  • Re: Re: Re: Ub 03.07.2006 | 00:03
                                                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                                                    nie. v ubuntu je to uplne rovnake http://packages.ubuntu.com/dapper/sound/alsa-base nainstaluj si to. verim, ze to vyriesi vsetky problemy so zvukom
                                                    Debian. apt-get into it…
                                                    • Re: Re: Re: Re: Ub 03.07.2006 | 00:18
                                                      ---   Návštevník
                                                      no neviem ci je to rovnake , lebo mam nainstalovane alsa-base , zvuk ide bez problemov a v tom adresari /etc/init.d alsa nie je. Ale s tym zvukom bude mat problem asi viac ludi: http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?id=1141 https://launchpad.net/distros/ubuntu/+source/linux-source-2.6.15/+bug/37287
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ub 02.07.2006 | 22:10
                                WlaSaTy   Návštevník
                                D' tuto chybu som videl najcastejsie v dvoch pripadoch. nebol nacitany spravny modul pre zvukovku alebo modul nedokazal plne podporit taku zvukovku. v tom prvom pripade dost napovedali prikazy lsmod a lspci, a v tom druhom dost pomohlo upgrade systemu.
                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ub 03.07.2006 | 22:15
                                  quix   Návštevník
                                  :D okay, takze prosim ta: /etc/init.d/alsa-utils reload !! neexistuje parameter reload, len start / stop / restart a reset takze ziaden "reload" ale restart :)) sudo /etc/init.d/alsa-utils restart
                                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ub 03.07.2006 | 22:28
                                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                                    wow. esteze si si tu novinku nenechal pre seba :)
                                    Debian. apt-get into it…