instalacia updatov z CD

Sekcia: Konfigurácia 05.07.2006 | 19:08
scoop25   Návštevník
Ahojte. Chcel by som nainstalovat UBUNTU 6.06 DD na PC bez pristupu na net. Prosim vas vedeli by ste mi poradit, ako modifikovat sources list tak, aby CD s napalenym adresarom CACHE (z mojho pocitaca s kompetnym obsahom potrebnych DEB balikov) povazoval system za repozitar?
    • Re: instalacia updatov z CD 03.07.2006 | 14:05
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
    • Re: instalacia updatov z CD 03.07.2006 | 20:18
      Avatar menorx Debian GNU/Linux  Používateľ
      Ja mam zopar balickov v osobitnom adresari debs/ (mozu byt aj v podadresaroch). * V tom adresari mam v subore override pripadne informacie o balickoch v tvare: # balik priorita sekcia [info] mplayer extra contrib/sound * Ked je vsetko na mieste tak si vytvorim subor Packages.gz: cd /home/pouzivatel/debs dpkg-scanpackages debs debs/override | gzip > debs/Packages.gz * Potom pridam cestu k danemu adresaru do /etc/apt/sources.list tymto riadkom: deb file:/home/pouzivatel debs/ * Nakoniec aktualizujem apt: aptitude update * A mozem instalovat balicky z noveho repozitara: aptitude install mplayer Samozrejme ze stale po pridani noveho balicka do repozitara treba aktualizovat subor Packages.gz a spustit aptitude update Podobnym postupom si mozes pripravit archiv a nakoniec ho napalit na CD/DVD.
      • oprava 03.07.2006 | 20:24
        Avatar menorx Debian GNU/Linux  Používateľ
        Pri vytvarani suboru Packages.gz ma byt na presun do adresara zadany prikaz: cd /home/pouzivatel (ak sa predunieme do adresara cd /home/pouzivatel/debs tak do nebude fungovat)
    • Re: instalacia updatov z CD 05.07.2006 | 19:08
      Turtlak77   Návštevník
      jednoducho daj CD do mechaniky napis do konzoly : sudo apt-cdrom add a mas to. Linux ti napise ako sa vola prislusne CD a ked budes daco instalovat a nebudes mat to CD vlozene, povie ti nazov CD aky tam mas dat. CD si oznac tak ako ti napise linuxm, nech je v tom poriadok. A teraz jedna otazka: Repozitare su pekna vec, ale kde by som nasiel dake ISO obrazy?????? Stahovat miliony balikov je dost blbost. Pliz poradte mi. Nemam net, tak ak by niekto,tak daky link na turtlak77@zoznam.sk