Flash animácie a spol. - májú naozaj význam?

Sekcia: Ostatné 05.07.2006 | 19:47
Avatar Lukáš Ubuntu 9.10  Používateľ
V poslednom čase tu bolo veľa diskusií a mňa tiež trápi jedna otázka: Flash a linux. Veľa ľudí sa tu sťažovalo, že pod linuxom im chýba nástroj na tvorbu flash-ov. Ale je naozaj flash taký nutný a dôležitý pre web? Nainštaloval som XY linux v poradí, ale prvý krát som nenahodil flash player. Stalo sa niečo? Prejavilo sa to niekde? Nie. Iba som rád, že nevidím reklamy, nenačítava mi hlúposti. Tak sa vás pýtam, aký máte názor na flash? Je naozaj taký dôležitý?
Juchúúú! Písmenkujem na lukas.cerro.sk
    • Re: Flash animácie a spol. - májú naozaj význam? 05.07.2006 | 01:21
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      smrt flashu
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: Flash animácie a spol. - májú naozaj význa 05.07.2006 | 01:49
        Avatar chembro   Používateľ
        pozrimeze.. dalsi zabednenci. Nechcete zacat este odsudzovat ATI a Nvidiu za binarne ovladace? opicit sa po Stallmanovi? Radsej sa venujte niecomu uzitocnemu. Pokial sa vam flash nelubi tak ho proste nepouzivajte ;-)
        • Re: 05.07.2006 | 02:13
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          chceme
          Debian. apt-get into it…
        • ??? 05.07.2006 | 10:02
          Avatar Lukáš Ubuntu 9.10  Používateľ
          1.Účelom tejto ankety nie je odsudzovať. Ide mi o to, že z veľmi silného nástroja na tvorbu všelijakých "web špekov" sa stala zbytočnosť. 2.Flash sa mi nepáči a ani ho nepoužívam, 3.Problémom je aj u slabších PC. Napr. stránka www.techno.cz má hore dva bannery 745x100 px. DVA! Animované! Pozeral som to na jednom staršom pc v škole, tak to normálne sekalo.. 4. Máme demokraciu a môžme trepať čo o čom chceme, nie? :)
          Juchúúú! Písmenkujem na lukas.cerro.sk
          • Re: ??? 05.07.2006 | 12:46
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            a na pozeranie potrebujes M$ radoby operacny system + x86 (pripadne linuxaci na x86, ale len do verzie 7)
            Debian. apt-get into it…
          • Re: ??? 05.07.2006 | 13:49
            Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
            njn, dobra rada, aj ja som vypol teraz flash a hned to ide sviznejsie. fajn ze ste ma na to upozornili
            cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
          • Re: ??? 05.07.2006 | 14:39
            Jaro   Návštevník
            1). Pravda, zavisi to od toho kde ten flash pouzivas. Flash je vyborna vec, nehodi sa vsak vsade. Je to ako u Java appletov, mnohi web "odbornici" si myslia,ze to pouzivaju iba amateri na strankach, aby urobili impression. Skutocne profesionalne applety su pouzite na velmi profesionalnych strankach presne ako flash alebo javascript. V administracii webov alebo v intranetoch sa bez jednej z tychto technologii nezaobides. Ozaj, skusal si uz Flash MyAdmin ? Je omnoho rychlejsi ako klasicky PhpMyAdmin, skoda ale ze niektore veci tam nie su este dotiahnute... 2). ok 3). O tomto som pisal v prvom odseku, Flash na strankach treba optimalizovat, pokial to ma sluzit sirokym vrstvam. Urcite by to nemalo byt na strankach verejnej spravy a pod. Ale ako pises, mas pomaly comp, tvoj problem, nepouzivaj Flash...
    • Re: Flash animácie a spol. - májú naozaj význam? 05.07.2006 | 03:40
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Nemam rad flash, neda sa indexovat :) a navyse 99,98 % flashov na webe je reklama
      • Re: Re: Flash animácie a spol. - májú naozaj význa 05.07.2006 | 14:49
        Jaro   Návštevník
        stranka sa da prisposobit tomu aby bola indexovana, afaik google (myslim) zacal pracovat aj na indexovani flashu, pokial to uz nie je hotove. Ak nie google, urcite jeden z vacsich vyhladavacov.
    • Re: Flash animácie a spol. - májú naozaj význam? 05.07.2006 | 13:35
      Laco   Návštevník
      Pre mna je Flash velmi dolezity, tak ako kvalitna podpora multimedii ktora linuxu dost chyba...Na webe pozeram velmi vela multimedialneho obsahu, ci uz su to spravy, filmove HD trailery, video recenzie hier a rozne ine. Mnoho z toho riesi mplayer-plugin do Firefoxu aj ked ma co este poriadne vela dohanat.A Flash takisto.Co ma stve je ze vela stranok pouziva Flashove video (napr.stranky o robotovy Asimo) a vtedy je clovek v linuxe s archaickym Flashom 7 v prdeli. A kedze bude podla Adobe Flash 9 pre linux az niekedy v roku 2007, pokial vtedy nepoficim spokojne na Viste, mohol by linux byt konecne seriozne pouzitelny aj na multimedia, nielen na OpenOffice/Gimp a nejake to nenarocne surfovanie. Za ten rok snad bude aj mplayer s pluginom a Xgl uz tak vyzrete ze cely linux bude mozno konenecne hodny mojho velmi obmedzeneho volneho casu a primarneho OS...
    • Re: Flash animácie a spol. - májú naozaj význam? 05.07.2006 | 16:34
      WlaSaTy   Návštevník
      pre mna je flash najdolezitejsia vec na svete. okolo flashu sa daju budovat stale nove a nove flame.
      • Re: Re: Flash animácie a spol. - májú naozaj význa 05.07.2006 | 18:42
        skywaker   Návštevník
        Neviem co mas proti R. Stallmanovi, ved Free Software je super. Podla mna flash je super vec ale pre linuxakov je to mrtva platforma ... Nasiel som na internete drawswf-1.2.9 a je to program v jave na robenie jednoduchych flashov ale je to stransbe slaby program podla mna to nema vyznam. Ked uz tak aplety v Jave ako sucast Www straniek maju vacsiu buducnost.
        • Re: Re: Re: Flash animácie a spol. - májú naozaj v 05.07.2006 | 19:27
          WlaSaTy   Návštevník
          hovoril som o flashi a o flame ktore okolo neho vznikaju. je pre teba flash to iste ako RMS?
          • Len tak... 05.07.2006 | 19:35
            Avatar Lukáš Ubuntu 9.10  Používateľ
            Chcel som diskusiu na tému NIE!!! flash + linux, ale flash = reklama.
            Juchúúú! Písmenkujem na lukas.cerro.sk
            • Re: Len tak... 05.07.2006 | 19:47
              WlaSaTy   Návštevník
              aha, tak si asi reagoval na nespravny prispevok. i ked ja osobne povazujem flash za to iste za co tvorca flashu povazuje platformu ktoru pouzivam k plnej spokojnosti. jednoducho mi to nestoji za to. Linux/PPC