Gentoo podla navodu vpravo ...

Sekcia: Konfigurácia 06.07.2006 | 00:12
Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
zdravim ... podla navodu vpravo (http://www.coding.ic.cz/Linux/AsusA6R_B002.html) sa snazim nainstalovat gentoo ale ... xyba mi tam swap particia ... (v navode), nie je problem ju vytvorit akurat ze mam uz hda1 ako WinXP preto mi nepovoli dalsiu ... a tento NB ... nema 1GB RAM-ku ale len nieco pod 400 MB ... co s tym?
ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
    • Re: Gentoo podla navodu vpravo ... 05.07.2006 | 18:16
      Avatar nardew debian  Používateľ
      neviem ci dobre rozumiem, ale co to meni na veci ze hda1 je xp? ved swap moze mat lubovolne cislo particie
      • Re: Re: Gentoo podla navodu vpravo ... 05.07.2006 | 18:32
        Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
        podla tohoto navodu mi nedovoli urobit viac ako 4 primarne particie cize s winXP ich uz mam 4 a to bez swapu ... + a neviem aku velku by som mal mat podla navodu este tu poslednu particiu lebo by som potom este xel mat nejaky fat32 disk aspon 30GB ... cely disk=60GB
        ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
        • Re: Re: Re: Gentoo podla navodu vpravo ... 05.07.2006 | 18:50
          Avatar nardew debian  Používateľ
          no kedze uz si zaplnil 4 primarne, tak sa to robieba tak, ze stvrtu primary spravis ako extended a nej uz mozes potom vytvarat logickych particii kolko chces... cize jedna z tych 4 particii bude musiet byt asi preformatovana na ukor extended partion..
          • Re: Re: Re: Re: Gentoo podla navodu vpravo ... 05.07.2006 | 18:57
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            ja ze sa to robieva tak, ze si vsetko nahadzes do extended. ale mozno som len ja divny :)
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Re: Re: Re: Re: Gentoo podla navodu vpravo ... 05.07.2006 | 19:07
              Avatar nardew debian  Používateľ
              ok, berem s5 ze sa to tak robieva... upravim to: robia to takmer seci co poznam..
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gentoo podla navodu vpravo 05.07.2006 | 22:12
                Avatar chembro   Používateľ
                Cezar Zico, vykasli sa na swap particiu a sprav swap file. Jeho velkost mozes kedykolvek menit. Navod mas tu. Samozrejme nezabudni ho po vytvoreni pridat do fstab.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gentoo podla navodu vp 05.07.2006 | 23:28
                  Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
                  ahoj chembro ... pustil som sa do toho nakoniec tak ze instalujem podla handbooku aj tvojej prirucky (take ze mrkam aj tam aj tam a co sa mi zda rozumnejsie) ... skusal som podla tvojej prirucky ale ... ee ... boli tam podla mna chyby ... mozno ze preto ze som zaciatocnik a xyby tam vobec nie su + nie celkom som pochopil dane rozdelenie disku = vyznam ... disky som si nakoniec urobil len dva ... t.j. 10 GB / + swapak ... nerobil som uz ani diska na boot + krenel bude to v tom jednom ... no uvidime ... co sa mi podari ... ale diky ze si nieco take napisal ... som ti zaviazany :)
                  ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gentoo podla navod 05.07.2006 | 23:43
                    Avatar chembro   Používateľ
                    Ten navod je robeny stylom: " na tom notebooku nebude windows" , teda aspon nie na zvlast particii. Kupil som notebook a hned tam islo gentoo. Nahradou za windows je wine, pripadne windows vo vmware worstation, ale zatial to nehrozi. Dufam, ze v blizkej dobe ten navod aj google zaindexuje, nielen prispevky na linuxos :-/
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gentoo podla n 05.07.2006 | 23:58
                      Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
                      ako tam napr. dostat porateg ... ked tam nikde nie je stiahnutie portage ... a ked dam emerge --sync ... tak ho nepozna ... ? p.s. moj pokus prave stroskotal ... takze ... idem odznova ... som asi zle nastavil gruba :-/
                      ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gentoo pod 06.07.2006 | 00:12
                        Avatar chembro   Používateľ
                        mala chybicka , emerge --sync ma byt az po # env-update && source /etc/profile. Opravi sa ;-)