DvdRw a linux

Sekcia: Hardware a Drivery 17.08.2006 | 01:42
est   Návštevník
Dobry den, mam taky dost VELKY problem... Neviem preco, ale nejdu mi napalovat pod linuxom ziadne DVD, vzdy mi to padne na cache pamati, ale ja neviem vcom ma problem. Dvd romku osm odpojil a doniesol ku kamaratovi, u kamarat som skusal napalovat CD a islo to bez problemov. Predtym ako som mal linux, mi islo vsetko super. Dost mam tato vec znechutila, ale len na okamih, treba objavovat. No to je teraz jedno prosim poradte mi vcom moze byt problem. Napalovacka je Pioneer DVDRW 110, double layer a soft na napalovanie samozrejme K3B... OS mam mandriva linux 2006. Dakujem za vsetky odpovede
    • Re: DvdRw a linux 05.07.2006 | 20:29
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      dvd+rw-tools mas? ak nepojde, tak skus este gnomebaker. btw neviem preco by mal byt k3b samozrejmost...
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: DvdRw a linux 05.07.2006 | 20:36
        eat   Návštevník
        co to dvd+rw-tools vlastne je? Ako zistim ci ho mam? A ak ho nemam ako ho spojazdnim a kde zozeniem?
        • Re: Re: Re: DvdRw a linux 05.07.2006 | 20:40
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          co to vlastne je? This package includes a format utility for DVD+-RW media, a frontend to mkisofs for burning DVD+-RW/R and some associated tools. v package manageri si ten balik najdi.
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: DvdRw a linux 05.07.2006 | 21:42
            eat   Návštevník
            mno dal som ho vyhladat ale mi akosi nenaslo.. v googli som naisel dvd+rw tools len neviem ako to nainsalovat, nieje to RPMko ale ar.gz a obshauje toto: t-rw-r--r-- 1 eat eat 7446 júl 5 19:41 btcflash.cpp -rw-r--r-- 1 eat eat 3433 júl 5 19:41 dvd-ram-control.cpp -rw-r--r-- 1 eat eat 16052 júl 5 19:41 dvd+rw-booktype.cpp -rw-r--r-- 1 eat eat 15512 júl 5 19:41 dvd+rw-format.cpp -rw-r--r-- 1 eat eat 22642 júl 5 19:41 dvd+rw-mediainfo.cpp -rw-r--r-- 1 eat eat 18345 júl 5 19:41 dvd+rw-tools.spec -rw-r--r-- 1 eat eat 70185 júl 5 19:41 growisofs.c -rw-r--r-- 1 eat eat 46907 júl 5 19:41 growisofs_mmc.cpp -rw-r--r-- 1 eat eat 8029 júl 5 19:41 growisofs.1 -rw-r--r-- 1 eat eat 63485 júl 5 19:41 index.html -r--r--r-- 1 eat eat 17982 júl 5 19:41 LICENSE -rw-r--r-- 1 eat eat 1197 júl 5 19:41 Makefile -rw-r--r-- 1 eat eat 4532 júl 5 19:41 Makefile.m4 -rw-r--r-- 1 eat eat 9285 júl 5 19:41 rpl8.cpp -rw-r--r-- 1 eat eat 44313 júl 5 19:41 transport.hxx neviem teraz robit co mam
            • Re: Re: Re: Re: Re: DvdRw a linux 05.07.2006 | 23:53
              david   Návštevník
              no hend prvy odkaz z googla po zadani > g dvd+rw-tools for mandriva mi vyplul hla: http://fr.rpmfind.net/linux/rpm2html/search.php?query=dvd%2Brw-tools dufam ze pomoze :)))
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: DvdRw a linux 08.07.2006 | 13:34
                eat   Návštevník
                Vidim, ze pouzivas Operu :)... Dakujem za link... pozrem ci pojde napalovat potom Vam napisem
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DvdRw a linux 08.07.2006 | 14:45
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  ono to ide aj vo firefoxe, len si to musis nastavit sam
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DvdRw a linux 11.07.2006 | 23:32
                    eat   Návštevník
                    kurnik nainstaloval som ten Dvd-RW tools a moc to nepomohlo robi to stale to iste.. poradte prosim co ma spravit, dakujem
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DvdRw a linux 12.07.2006 | 00:55
                      WlaSaTy   Návštevník
                      a robi to ten isty problem aj bez pouzitia k3b?
                      • Re: 12.07.2006 | 01:24
                        Avatar uid0 Debian  Používateľ
                        vyskusaj gnomebaker. k3b je (tusim) zavisly na dvdrecord (a ten nie je free)
                        Debian. apt-get into it…
                        • Re: Re: 15.07.2006 | 17:30
                          eat   Návštevník
                          neskusal som iny soft... pod winom slape dobre... skusim etse ten gnomebaker a ozvem sa...
                          • Re: Re: Re: 16.07.2006 | 21:48
                            eat   Návštevník
                            ten gnomebaker alebo ako to je mi nepojde ne ked pouzivam KDE... aky etse soft nato existuje? mne sa docela zapacil K3B xcel by som ten pouzivat.. nevie etse niekto ako riesit ten problem? dakujem za odpoved...
                            • Re: Re: Re: Re: 16.07.2006 | 21:51
                              Avatar uid0 Debian  Používateľ
                              pojde
                              Debian. apt-get into it…
                              • Re: Re: Re: Re: Re: 16.07.2006 | 23:21
                                eat   Návštevník
                                a ako rozbehat na k3b?
                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: 17.07.2006 | 10:46
                                  dusanp   Návštevník
                                  musiš to v nastaveniach k3B nastavit. Seting - configure k3b - programs To je vsetko. Hm a si si isty ze to robis dobre lebo prvdepodobne ti by mala ist ako Ot of the box. Jedine ti nebude možno ukazovať bufer pri napalovani podla podpory v ovladacoch dvd-rw
                                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 18.07.2006 | 16:39
                                    eat   Návštevník
                                    a co tam mam vlastne nastavit?
                                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 18.07.2006 | 17:13
                                      WlaSaTy   Návštevník
                                      minimalne cestu k programom. ak to bolo kompilovane, tak asi /usr/local/bin alebo sbin.
                                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 29.07.2006 | 16:07
                                        eat   Návštevník
                                        hmm akosi som to este nespojazdnil... K3B som mal od zakladu co bolo na Mandrive... Nic som nekompiloval na k3b... Neviem co stym.. Pozeral som aj tie nastavenia v K3b, ale akosi tam neboolo nic co by podla mna bolo dolezite
                                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 29.07.2006 | 17:21
                                          WlaSaTy   Návštevník
                                          a potrebujes ten k3b? http://www.cyberciti.biz/tips/howto-linux-write-burn-data-to-dvd-or-dvdrw.html viac je v manuali. napriklad to, ako vypalit dvd video a tak ...
                                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 29.07.2006 | 18:41
                                            Avatar Leonnr SuSE 10.1  Používateľ
                                            nainstaluj si Nero for Linux
                                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 29.07.2006 | 19:17
                                              WlaSaTy   Návštevník
                                              este stale vyzaduje nero tu staru, prekonanu a problematicku vrstvu ide-scsi ?
                                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 29.07.2006 | 20:23
                                                eat   Návštevník
                                                hmm je dost 2mb na buffer? som teraz vsimol.. nema to nieco spolocne stou cache pamatou...?
                                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 29.07.2006 | 20:28
                                                  eat   Návštevník
                                                  btw nechcem napalovat cez konzolu, ja by som to etse zvladol ale rodicia nie.. Potrebujem fakt to K3B
                                                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 29.07.2006 | 23:07
                                                    WlaSaTy   Návštevník
                                                    tak si to zhrnieme.: nainstaloval si si balik ktory ma na starosti obsluhu DVD napalovacky. kam? a funguje? mas graficky frontend/nadstavby k3b v ktorom potrebujes spojazdnit obsluhu DVD napalovacky. to je zavisle od funkcnych programov na obsluhu napalovacky a samozrejme ze dany frontend (k3b) musi o tych programoch vediet. niekedy si ich najde sam, niekedy mu je treba povedat kde su, najme ked sa nainstalovali tam kde ich neocakava.
                                                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 04.08.2006 | 13:23
                                                      eat   Návštevník
                                                      hmm uz som fany problem ciastocne vyriesil.. Nainstaloval som gnomebaker a napalovat DVD mi ide.. Ano DvdRW-tools som insatloval.. Instaoval somich ako RPM balik, neviem kam sa nainstalovali ani nic viac.. Fronted na K3B by mal byt dobry lebo bolo tam zakladne K3B co je V Mandriva linuxe 2006.. s K3B som nic nerobil...
                                                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 04.08.2006 | 19:49
                                                        WlaSaTy   Návštevník
                                                        takze uz sme dalej, uz si to instaloval ako RPM a nie z tar.gz. nebolo to vsak .src.rpm?
                                                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 10.08.2006 | 21:06
                                                          eat   Návštevník
                                                          Ok mam dalsi PROBLEM!!! Mno dalsi problem spociva vtom ze uz mi to zacalo padat pri napalovani Dvd aj v programe Gnomebaker. Stale na cache pamati. Nevadi pri linuxe aj tak ostanem. Dobre dalsi mo krk spocival vtom, ze som uplne odinstaloval K3B, stiahol tar.gz z oficialnej stranky K3B a skompiloval. Kompilacia prebehla uspesne. Ale neviem co dalej. Radsej som este neskusal napalovat ani nic podobne... Uz som znicil dost DVD.. Cakam na odpoved, dakujem
                                                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 11.08.2006 | 21:03
                                                            WlaSaTy   Návštevník
                                                            toto robilo aj mne ak som nehal v jadre povolene ide-scsi aj ked som ho nepouzival. musel som ho kompletne vyhodit z jadra a rekompilovat. ci je to aj tvoj problem, netusim.
                                                            • Odpoved Wlasaty 12.08.2006 | 12:11
                                                              eat   Návštevník
                                                              hmm lenze toto iste mi robilo aj v SuSe linuxe... A teraz mi to robi aj v Mandrive... Stym jadrom by to bolo moc zlozite? Myslis ze toto je ta chyba? Skus poradi co amm urobit dale aby som uz konecne mohol napalovat Dvd media... Uz ma to moc nebavi..mma dobru DVD napalovacku a nemozem napalovat. Nemam nic proti linuxu ale taketo eci vacsinou odradaju zaciatocnikov... Ja pri linuxe zostanem.... Ale jedno je iste.. Linux ma najlepsie komunitu aku som kedy videl...
                                                              • Re: Odpoved Wlasaty 12.08.2006 | 16:16
                                                                k3b   Návštevník
                                                                zozen si dvdrw medium...usetris :-) ak mas aj win tak pal zatial tam a popri tom mozes badat :-) nme trvalo moju rozchodit skoro tyzden takze vela stastia.
                                                              • Re: Odpoved Wlasaty 12.08.2006 | 18:17
                                                                WlaSaTy   Návštevník
                                                                neviem ci je toto ta chyba, u mna to bola. kompilacia jadra nie je zlozita a clovek sa pri nej vela nauci, ale najprv si treba precitat manual. inac ci je to chyba linuxu je otazne. napriklad samotny nero pre linux vyzaduje ten omyl evolucie zvany ide-scsi a ostatne vypalovacie programy ho odmietaju. ci je tato chyba v suse alebo aj inej distribucii zalezi od konfiguracie jadra. skus ju zmenit :-)
                                                                • Re: Re: Odpoved Wlasaty 13.08.2006 | 12:48
                                                                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                                                                  distro kernel ma vacsinou ide-scsi ako modul. ja ho mam tiez, nikdy ho nezavadzam a nemam ziadne problemy.
                                                                  Debian. apt-get into it…
                                                                  • Re: Re: Re: Odpoved Wlasaty 17.08.2006 | 01:42
                                                                    eat   Návštevník
                                                                    hm lenze ja som este pokrocily zaciatocnik :), a problem je vtom ze ja som s Jadrom v zivote nerobil. A ani nevie ako nato, dalsi problem je asi v tom ze mam pracuje na PC, takze nemozem jej tu nic pokaslat lebo by bol dost velky problem. neviem Wlasaty ukazal by si mi cestu ako to vyriesit prosim?