instalace gentoo z live cd

Sekcia: Konfigurácia 10.07.2006 | 19:23
mlp   Návštevník
dobry den instaluji gentoo podle orig.prirucky , vse jde zatim ok jsem momentalne u stahovani xorg-x11 a trva to docela dlouho (uz asi 2h.. pripojeni na net pouze 256kbps :) a chtel bych instalovat gnome z live cd (treba slax) abych mohl brouzdat po netu v grafice, protoze lynx se mi nezda moc prehledny.. jde to nejak chrootnout z toho live cd .. a pokud muzu poprosit o presny "vypis kodu(prikazu)" ? diky
    • Re: instalace gentoo z live cd 08.07.2006 | 16:55
      mlp   Návštevník
      pardon... tak si to ctu po sobe a muze to byt nejasne, tak upresnim: ted se instaluje xorg, po dokonceni chci restartnout a nabootovat slax , chroot_nout na /dev/hda8 (to je me gentoo) a pokracovat v instalaci gnome .. pri tom byt na netu..popr. studovat handbook.. jestli je to mozne...
      • Re: Re: instalace gentoo z live cd 09.07.2006 | 17:31
        WlaSaTy   Návštevník
        toto bol jeden z prvych oficialnych sposobov instalacie gentoo, clovek mal nainstalovany linux a v chroote si instaloval gentoo. jediny rozdiel oproti pouzitiu live distribucie je ze clovek nevyuzije RAM na maximalnu mieru a preklad systemu bude pomalsi.
        • Re: Re: Re: instalace gentoo z live cd 09.07.2006 | 20:24
          mlp   Návštevník
          ok, dik , prave jsem to vyresil klasickym zpusobem a uz se kocham z noveho genta ..z grafiky to uz snad pujde lip :)
        • Re: Re: Re: instalace gentoo z live cd 09.07.2006 | 21:09
          mlp   Návštevník
          jeste takova drobnost ..treba to je na novou otazku , ale snad me neukamenujete po instalaci nejakeho balicku se mi na konci vypisu objevi toto: * IMPORTANT: 2 config files in /etc need updating. * Type emerge --help config to learn how to update config files. jak mam updatovat /etc ? a jestli jsem pochopil spravne z (emerge --help config) mam si dopsat do make.conf: CONFIG_PROTECT_MASK="/etc/wget /etc/rc.d" ?? a pak uz nemusim updatovat /etc .. moje anglictina totiz neni nejlepsi.. dik
          • Re: Re: Re: Re: instalace gentoo z live cd 09.07.2006 | 21:18
            WlaSaTy   Návštevník
            nie. config protect mask zakaze zmeny konfiguracnych suborov. ak sa zmeni struktura konfiguracnych suborov, tak bude treba urobit tie zmeny rucne. nebolo tam pisane nieco o etc update?
            • Re: Re: Re: Re: Re: instalace gentoo z live cd 09.07.2006 | 21:49
              mlp   Návštevník
              ok , tak tedy , co je treba, kdyz se na konci vypisu objevi?: * Regenerating GNU info directory index... * Processed 125 info files. * IMPORTANT: 2 config files in /etc need updating. * Type emerge --help config to learn how to update config files.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalace gentoo z live cd 09.07.2006 | 22:29
                WlaSaTy   Návštevník
                Type emerge --help config to learn how to update config files. tam je nieco o etc update, popripade o tom ako to vykonat rucne.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalace gentoo z liv 09.07.2006 | 23:03
                  mlp   Návštevník
                  jenze tomu vypisu prave nerozumim protoze me mate prave ten radek IMPORTANT: myslel jsem, ze existuje nejaky prikaz ktery updatuje etc ...tomu help vypisu moc nerozumim, proto hledam pomoc tady
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalace gentoo z 10.07.2006 | 00:02
                    Avatar chembro   Používateľ
                    na update etc je prikaz etc-update :)
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalace gent 10.07.2006 | 01:44
                      mlp   Návštevník
                      no myslel jsem si, ze to bude jednoduchsi, musim asi jeste hodne cist (byl jsem zvykly ze slackwaru na slapt-get a popripade jsem si jeste dohledal chybejici knihovny, ale v gentoo jsem jeste zmateny a treba po emerge gkrellm , ho proste zatim nespustim,protoze i terminal mi hlasi, ze prikaz neexistuje..
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalace 10.07.2006 | 19:23
                        mlp   Návštevník
                        tak jsem se poptal i jinde a reseni, kdyby ho tady nekdo v budoucnu hledal je.. spusteni pro gkrellm, je prikaz : gkrellm2 a vysvetleni na update etc je v handbooku doplnky portage