ohladom wifi-kupa,instalacia,faq

Sekcia: Hardware a Drivery 04.01.2007 | 18:10
peter   Návštevník
zdravim. chystam sa kupit wifi pcmcia kartu. podotknem ze ak napisem nieco co nedava zmysel-sorry, naozaj potom tomu nerozumiem. wifi-pcmcia, fakt sa v tom nevyznam. potrebujem to pre notebook a potreboval by som to rozbehat. na co si mam dat pozor pri kupe? aka karta je spolahliva pre linux? mam toho casu knoppix, kvoli podpore a ..som zaciatocnik. diky
    • Re: ohladom wifi-kupa,instalacia,faq 09.07.2006 | 01:00
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      doporucujem kartu zalozenu na prism chipsete.
      • Re: Re: ohladom wifi-kupa,instalacia,faq 09.07.2006 | 11:16
        david   Návštevník
        ja by som PCMCIA kartu nekupoval, ale radsej wifi usb adapter - stoji okolo 1000,- a tam mas podporu ako usb zariadenie (dufam)
        • Re: Re: Re: ohladom wifi-kupa,instalacia,faq 09.07.2006 | 12:36
          peto   Návštevník
          Take nieco existuje? viem iba o bluetooth usb adapteroch. je taky velky rozdiel v pcmcia adaptery a usb wifi? lebo mam iba jedno usb na notebooku. je to dell latitude c600.
          • Re: Re: Re: Re: ohladom wifi-kupa,instalacia,faq 09.07.2006 | 14:04
            david   Návštevník
            jasne ze existuje napr >http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=6212014 aky je rozdiel ? v podstate ziaden aj karta aj usb ta pripoja do siete
          • Re: ohladom wifi-kupa,instalacia,faq 07.01.2007 | 12:19
            vvert   Návštevník
            a vyhoda USB wifi kluca je ze ho das do notebooku aj stolneho PC ,mozes ho dat aj na 5m USB kabla.Len treba davat pozor na niektore kusi niektore si vydarene viac niektore menej.Inac Celkom dobre riesenie a za dobru cenu
            • Re: ohladom wifi-kupa,instalacia,faq 18.11.2010 | 14:56
              Avatar mikari   Používateľ
              Chcela som kúpiť wifi usb lebo ten čo mám mi ubuntu neberie (MSI) ale v obchode mi nevedeli poradiť, či vôbec nejaký bude fungovať. Prosím o tip na konkrétnu značku, ktorá bude fungovať. Vymenila som Vistu, ktorá bola súčasťou PC za ubuntu, ale nemôžem sa pripojiť na net lebo na MSI wifi mi to nereaguje. Dík.
      • Re: Re: ohladom wifi-kupa,instalacia,faq 09.07.2006 | 12:37
        peto   Návštevník
        ahoj, som uplne vedla z toho co je prism chipset, mohol by si prosim objasnit viac?
        • Re: Re: Re: ohladom wifi-kupa,instalacia,faq 09.07.2006 | 13:42
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          je to typ chipsetu ktoru je v linuxe velmi dobre podporovany. o tom ci bude karta spojazdnena pod linuxom zavisi na chipsete v nej pouzitom. je to jadro karty.
          • Re: Re: Re: Re: ohladom wifi-kupa,instalacia,faq 09.07.2006 | 23:39
            peto   Návštevník
            ok diky. ako sposobom sa potom pripajam do siete? napr. som v hoteli maju tu wifi pripojenie, kupim si wifi kartu, nastavim ju (ako?) - neviem ci to funguje tak ze notebook-teda wifi karta najde spojenie a opyta sa ma ci sa chcem cez toto pripojenie pripojit. tak? je tam nieco na co si mam pri pripajani dat pozor? diky za odpoved.peto
            • Re: Re: Re: Re: Re: ohladom wifi-kupa,instalacia,f 29.12.2006 | 10:35
              ferjo   Návštevník
              Idem uz dlho cez wifi. Ohladne Knopixu tak ten podporuje celkom presne karty postavene na Prism2 chipe. Ale okrem pcmcia kariet je este ina ovela lepsia moznost ale drahsia. Su to wifi adaptery ktore sa jednoducho zvonku zapoja do LAN konektoru na notebooku alebo stoloveho PC. Tie nepotrebuju ziadny driver proste sa to systemu javi ze ides cez Lan. Nastavenia sa robia jednoducho tlacitkami na adaptere.Ak to chces skusit zober Notebook zajdi do obchodu a tam ti nejaky adapter vyskusaju priamo v cinnosti. Je to ale drahsie . Na pripojenie k sieti je v Knoppixe Kwifimanager. Okrem toho su programy na skenovanie sieti a pripojnych bodov. Pouzivam klon Knoppixu Kanotix.
    • Re: ohladom wifi-kupa,instalacia,faq 09.07.2006 | 00:46
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      to si najprv nejaku vyhliadnia spytaj sa google. sa nevyznam, ale tusim orinoco ma funkcny driver
      Debian. apt-get into it…
    • Re: ohladom wifi-kupa,instalacia,faq 03.01.2007 | 16:48
      PCnity   Návštevník
      Jednoznacne by som kupil kartu zalozenu na Atheros chipsete.
    • Re: ohladom wifi-kupa,instalacia,faq 03.01.2007 | 20:53
      WlaSaTy   Návštevník
      ako prve si over aky slot ma tvoj notebook - jedna sa zrejme o CardBus (32bit) a nie PCMCIA (16 bit) a moze byt ze sa jedna aj o taky slot co sa do neho pchaju tie karty co vyzeraju ako ked vystrihnes do kreditky obdlznik. ako druhe si over HW kompatibilitu, napriklad cez abclinuxu.cz - tam je vcelku slusna databaza hardware, perfektne su podporene orinoco, prism, atheros, KW-5652 ... a daj si pozor na problemove karty ktore zatial nefunguju ani cez windows ovladace. ako tretie si zober zo sebou notebook do predajne a daj si ju predviest - jednoducho to zasunies a pozres ci ju nasiel system, nezabudni aj instalacne cdcko keby to chcelo rovno nahodit ovladace :) ako stvrte si rozmysli ci chces zasuvnu kartu (cardbus) alebo internu kartu (minipci), moze byt ze ti bude viac vyhovovat minipci ale o tom pochybujem. tolko standardna odpoved nezavisla od typu hardware pri ktorej je jedno ci chces usb/firewire kartu, wifi, externy radic sata. ale k veci, daj si pozor aj na moznost pripojenia externej anteny, obcas sa to hodi, nie vzdy je clovek rovno pod antenou pristupoveho bodu. a tak isto aj na podporovane prenosove protokoly (1Mbps, 10Mbps, 54Mbps) a sposoby zabezpecenia (ziadne, wep, wpa) ... ak to chces len domov aby si usetril za kable aj s montazou, tak staci nieco ine ako je potrebne na serioznu pracu ... ako posledne, ak by si nahodou nasiel pcmcia wifi (16 bit), tak mi daj vediet. valna vecsina wifi kariet bola 32bit ale nasli sa aj 16bitove ktore vznikli ked bolo wifi v plienkach. je nas viacej ktory by sme take nieco dokazali vyuzit :)
      • Re: Re: ohladom wifi-kupa,instalacia,faq 03.01.2007 | 23:09
        kiub   Návštevník
        vpohode pcmcia karta ktora je celkom lacna je asus wl-107g http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=5797257 ma ovladace aj pre linux ,mne v ubuntu ide vpohode bez instalacie ovladacov ,neda sa vsak knej pripojit externa antena , usb by som nekupoval su snimi iba problemi mam Micronet SP907GH prijem ma lepsi ale ovladac pre linux nema no v ubuntu 6.06 ako tak ide
        • Re: Re: Re: ohladom wifi-kupa,instalacia,faq 03.01.2007 | 23:34
          WlaSaTy   Návštevník
          pokial to bolo pre mna, tak dik. moj notebook nema 32bit cardbus a cez 16bit pcmcia sa neda pretlacit 802.11g, ta zbernica to jednoducho neumoznuje. a produktova specifikacia hovori ze sa jedna o cardbus bez ohladu ako to nazvala sekretarka v ageme ktoru oklamali ze ta karticka co je velka jak kreditka je pcmcia. ale pre ostatnych to moze byt cenna informacia najme ked pisu ze podporuju mne uz neznamu linuxovu distribuciu RedHat. ja osobne poznam RHEL a Fedoru :)
          • Re: Re: Re: Re: ohladom wifi-kupa,instalacia,faq 04.01.2007 | 16:59
            kiub   Návštevník
            sorac to bolo pre peta,
            • Re: Re: Re: Re: Re: ohladom wifi-kupa,instalacia,f 04.01.2007 | 17:26
              WlaSaTy   Návštevník
              pohoda, peto sa pytal v lete a ja teraz :) ale zaujimalo by ma ci ma niekto skusenosti s usb wifi lizatkom (pod linuxom) co vie skenovat aj bez kompu? http://www.alza.sk/sitova-wifi-karta-edimax-ew-7317ldg-s-detektorem-d68022.htm
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: ohladom wifi-kupa,instalac 04.01.2007 | 18:10
                kiub   Návštevník
                :D ,no co ked budem vediet skusim pomoct